Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

θέλω να πάρω ένα νέο τσοκ για BERETTA 687S με αυλους 18,3, τύπου mobile.
Είμαι μεταξύ GEMINI, CARLSON η BRILEY.
Έχει κάποις άποψη?
Ευχαριστώ
Τα gemini εχουνφοβερη πιοτητα και αποδωση παντως με ενα 50€ εισαι κομπλε εχει και χωρις τρυπες μαυρα εμενα μου αρεσαν περισοτερο απο τα carlsons παντος
 
Καλησπέρα σε όλους ήθελα να ρωτήσω και εγώ έχω μια μπενελι μ2 κομφορτ είμαι φουλ ευχαριστημένος από το όπλο το ερώτημα μου είναι το εξής ήθελα να του βάλω ένα τσοκακι LM σχεδόν κάνω όλα τα κυνήγια κάνει αυτό για όλα τα κυνήγια ? Τι διαφορά υπάρχει με τα τσοκ που είχε εξαρχής τα μαμά που λέμε ?? Σας ευχαριστώ



Υ.Γ δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο θέμα ζήτω συγνώμη!!!
 
Καλησπέρα σε όλους ήθελα να ρωτήσω και εγώ έχω μια μπενελι μ2 κομφορτ είμαι φουλ ευχαριστημένος από το όπλο το ερώτημα μου είναι το εξής ήθελα να του βάλω ένα τσοκακι LM σχεδόν κάνω όλα τα κυνήγια κάνει αυτό για όλα τα κυνήγια ? Τι διαφορά υπάρχει με τα τσοκ που είχε εξαρχής τα μαμά που λέμε ?? Σας ευχαριστώ



Υ.Γ δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο θέμα ζήτω συγνώμη!!!
Το τσοκ που θελεις ειναι το καλυτερο τσοκ για το οπλο σου ειδικα το μπριλευ μεχρι σαραντα μετρα σκουπα δε θα το ξαναβγαλεις
 
Το τσοκ που θελεις ειναι το καλυτερο τσοκ για το οπλο σου ειδικα το μπριλευ μεχρι σαραντα μετρα σκουπα δε θα το ξαναβγαλεις
Να είστε καλά ευχαριστω για την απάντηση σας. BRILEY BENELLI CRIO PLUS SS SPECTRUM ΤΣΟΚ για αυτό το τσοκακι λέω εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι εσείς καλοδεχουμενο
 

Attachments

  • IMG_20210117_105938.jpg
    IMG_20210117_105938.jpg
    35,3 KB · Προβολές: 29
Last edited:
Να είστε καλά ευχαριστω για την απάντηση σας. BRILEY BENELLI CRIO PLUS SS SPECTRUM ΤΣΟΚ για αυτό το τσοκακι λέω εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι εσείς καλοδεχουμενο
Συγνώμη για τι θήραμα το θές και όταν το αγοράσεις γράψε κατάστημα και τιμή ...
Ευχαριστώ
 
Να είστε καλά ευχαριστω για την απάντηση σας. BRILEY BENELLI CRIO PLUS SS SPECTRUM ΤΣΟΚ για αυτό το τσοκακι λέω εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι εσείς καλοδεχουμενο
Πολυ ωραιο χτυπα το δε θα το ξαναβγαλεις ποτε αλλα αν θες περνεις και gemini με 50€ και εχει καλυτεροατσαλι
 
Καλησπέρα σας εγώ θέλω να μάθω αν κάνει για όλα τα κυνήγια αν κάνει το βρήκα στα 80€
Γιατί να το αγοράσεις τότε αφού δεν θες κάτι εξειδικευμένο.
LM και Μ είναι θεωρώ τσόκ για όλα τα κυνήγια εκτός μακρινά παπιά, χήνες και φάσες.
Εγώ ψάχνω κάτι σε F ή XF αλλά για πολύ συγκεκρινένη δουλειά.
Πρώτα όμως θα δοκιμάσω και μετά θα αγοράσω. ;)
 
Να είστε καλά ευχαριστω για την απάντηση σας. BRILEY BENELLI CRIO PLUS SS SPECTRUM ΤΣΟΚ για αυτό το τσοκακι λέω εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι εσείς καλοδεχουμενο
Πολύ καλο τσοκακι γενικών καθηκόντων κοντά και μπορω να πω και σε μακρινές που δοκίμασα είχα άμεσες καταβολές , σε spectrum τα τα χα πάρει και γώ , αν βρεις σε απλή έκδοση χωρίς το αλουμινένιο δαχτυλίδι παρτο είναι το ίδιο και φθηνότερο .
 
Πολύ καλο τσοκακι γενικών καθηκόντων κοντά και μπορω να πω και σε μακρινές που δοκίμασα είχα άμεσες καταβολές , σε spectrum τα τα χα πάρει και γώ , αν βρεις σε απλή έκδοση χωρίς το αλουμινένιο δαχτυλίδι παρτο είναι το ίδιο και φθηνότερο .
Τι κακό και αυτό, δεν υπάρχει buck kicker xfull πουθενά..!!!
 
Back
Top