Remington Team

για τους φιλους των υδροβιων.... Ενα κοπαδι βαρβαρες οταν περπατουσα προχθες.... Και το κυνηγι να επιτρεποτανε παλι οπλο δεν θα σηκωνα.
Εφόσον δεν ανήκει στα θηρευσιμα μόνο ένας ανίδεος θα σήκωνε....
 
Εφόσον δεν ανήκει στα θηρευσιμα μόνο ένας ανίδεος θα σήκωνε....
Ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του Γιαννη.... Εγω επειδη τυγχανει να ειμαι στο χωριο μου αυτη την στιγμη απλα ηθελα να μεταφερω εικονες στους φιλους εδω..... Θεωρω το τι επιτρεπεται και τι απαγορευεται ολοι πανω κατω το γνωριζουμε....
 
Κάνουν πωλήσεις οι καραμπίνες με γεμιστήρα για να προσφέρει τόσες παραλλαγές στο ίδιο θέμα ,η δεν έχουν βγει όλα στη παραγωγή.Αφου υπάρχει ο σωληνας που κινηται η πάπια ποιος ο λόγος να κουβαλάς τόσο ογκώδη γεμιστήρα ;
Σε κάποιους αρέσει , ακομα και η Mossberg έχει πλεον pump action με γεμιστήρα.
 
Ηθελα και εγω μια 870 POLICE, χτυπαω τηλ στον Διαμαντοπουλο, λεω τη θελω αν δεν εχεις ετοιμοπαραδοτη την πληρωνω και ας ερθει οποτε θελει. Δεν την φερνω μου λεει απαγορευεται, εχει 46 ποντους καννη. Ρωταω εγω τωρα, ολοι οι εγκληματιες και οι τρομοκρατες, περιμενουν να εισαχθει στην Ελλαδα καραμπινα με πεντε ποντους καννη πιο κοντη απο οσο προβλεπει ο νομος για να ξεκινησουν καριερα ε???? Δεν θα γινουμε ποτε σοβαρο κρατος, δυστυχως.
 
Ηθελα και εγω μια 870 POLICE, χτυπαω τηλ στον Διαμαντοπουλο, λεω τη θελω αν δεν εχεις ετοιμοπαραδοτη την πληρωνω και ας ερθει οποτε θελει. Δεν την φερνω μου λεει απαγορευεται, εχει 46 ποντους καννη. Ρωταω εγω τωρα, ολοι οι εγκληματιες και οι τρομοκρατες, περιμενουν να εισαχθει στην Ελλαδα καραμπινα με πεντε ποντους καννη πιο κοντη απο οσο προβλεπει ο νομος για να ξεκινησουν καριερα ε???? Δεν θα γινουμε ποτε σοβαρο κρατος, δυστυχως.
https://www.remingtondefense.com/shotguns/870-police/bead-sight/24899.html

Aυτη
 
Ηθελα και εγω μια 870 POLICE, χτυπαω τηλ στον Διαμαντοπουλο, λεω τη θελω αν δεν εχεις ετοιμοπαραδοτη την πληρωνω και ας ερθει οποτε θελει. Δεν την φερνω μου λεει απαγορευεται, εχει 46 ποντους καννη. Ρωταω εγω τωρα, ολοι οι εγκληματιες και οι τρομοκρατες, περιμενουν να εισαχθει στην Ελλαδα καραμπινα με πεντε ποντους καννη πιο κοντη απο οσο προβλεπει ο νομος για να ξεκινησουν καριερα ε???? Δεν θα γινουμε ποτε σοβαρο κρατος, δυστυχως.
Αυτα ειναι για να έχουμε να λέμε......
Πρώτα από όλα με κάθε αγορά οπλου το πρωτο πραγμα που ελέγχεται είναι το ποινικο μητρώο..
Από εκεί κ περα οποιοδηποτε θέλει να κάνει κάτι κόβει τις καννες μέχρι εκει που θελει κ το παιζει ο ληστής με τις γλαδιολες...
 
Α ρε ενχωριο προιον να χαμε και μεις κατι αναλογο
Νομίζω θα φτιάχναμε πολύ αξιόλογα δίκαννα και αυτογεμή. Εχουμε κόσμο με μεράκι, γνώσεις και ελληνική ευστροφία. Κράτος δεν εχουμε να το υποστηρίξει.
 
Αυτα ειναι για να έχουμε να λέμε......
Πρώτα από όλα με κάθε αγορά οπλου το πρωτο πραγμα που ελέγχεται είναι το ποινικο μητρώο..
Από εκεί κ περα οποιοδηποτε θέλει να κάνει κάτι κόβει τις καννες μέχρι εκει που θελει κ το παιζει ο ληστής με τις γλαδιολες...
Α γεια σου. Ασε που τα καλασνικοβ πανε και ερχονται και δεν εισαγονται νομιμα με κανεναν τροπο. Παρολα αυτα αυτοι που τα θελουν τα βρισκουν (και δεν ειναι και τα καλυτερα παιδια)
 
Νομίζω θα φτιάχναμε πολύ αξιόλογα δίκαννα και αυτογεμή. Εχουμε κόσμο με μεράκι, γνώσεις και ελληνική ευστροφία. Κράτος δεν εχουμε να το υποστηρίξει.
Φιλε θα αγοραζα οποιοδηποτε Ελληνικο οπλο, ακομα και αν χρειαζοταν αμεσως μετα την αγορα να περασω απο τον οπλουργο για λειανση και αντικατασταση εξαρτηματων λογο κακης ποιοτητας.
 
Φιλε θα αγοραζα οποιοδηποτε Ελληνικο οπλο, ακομα και αν χρειαζοταν αμεσως μετα την αγορα να περασω απο τον οπλουργο για λειανση και αντικατασταση εξαρτηματων λογο κακης ποιοτητας.
Πιθανόν να χρειαζόντουσαν μοντιφαρίσματα. Πιθανόν όχι.
Μπορούμε να φτιάξουμε ποιοτικά και ανθεκτικα προϊόντα. Όπως παλιότερα γινόταν η kalliston, έτσι θα μπορούσε να γίνει αναβάθμιση ή ακόμα καλύτερα απο το εργοστάσιο να έβγαιναν ελληνικά ντουφεκια με τελεια χαρακτηριστικά.

Κατα πόσο θα υποστηρίζαμε το αντίστοιχο ΄΄proudly made in USA΄΄ σε ενα ελληνικο λειόκαννο, δυστυχως δε θα το μάθουμε.
Ωραιο θεμα για συζήτηση ενα νεο topic για ελληνικα λειόκαννα που κυκλοφόρησαν και εντυπωσεις απο τη χρήση τους.
 
Είχε φτιάξει κάποτε η ΕΒΟ κάποια δοκιμαστικά πρωτότυπα αλλά για λόγους που αγνοώ δεν βγήκαν ποτέ σε παραγωγή.
Που μπορούμε να βρούμε χαρακτηριστικά μηχανισμών και καννης απο περιεργεια;
Συγνωμη για το εκτος θέματος
 
Back
Top