Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν παίζει αυτοδυναμία Θοδωρή. Οι επόμενες εκλογές είναι με απλή αναλογική.
Και με καινουριους και με παλιους νομους,ειτε υπαρχει η αυτοδυναμια ειτε οχι,η ΝΔ θα βγει και να μου το θυμηθειτε.Οποιο κομμα παει μαζι της,υποχειριο θα ειναι.Θα παει να φαει κομματι απο την πιτα.Παλι σαν αυτοδυναμια θα ειναι η κατασταση....
 
Καλησπέρα σε όλους,

Σας το κοινοποιώ όπως ακριβώς μου ήρθε!

"Όλοι οι κυνηγοί του ΚΣ Λαυρίου την Τετάρτη 27/1 και ώρα 17:00 με τα σκυλιά τους στη πλατεία της Παλαιάς Φωκαίας.

Θα έρθουν και συνάδελφοι από τους συλλόγους των Μεσογειών".

Εγώ θα είμαι εκεί!
 
Ενωμένοι ή μη, αν τα αιτήματά μας δεν ικανοποιούν τα ήδη δρομολογημένα οικονομικά σχέδια του κυρίαρχου δόγματος, δεν έχουμε καμιά ελπίδα.

Το κυνήγι δε νομίζω να χαθεί αλλά σίγουρα θα αλλάξει χαρακτήρα. Εμείς όμως (οι περισσότεροι), οσονούπω, θα χάσουμε τη δυνατότητα να κυνηγάμε. :(
 
Ο Στέφανος αναφέρεται μάλλον γενικά σε όσες άλλες δραστηριότητες που έχουν αφήσει αμόλα... Και ότι δεν έχουμε κάτι εναντίον των άλλων... Ότι δηλαδή δεν τον πειράζουν οι άλλοι που μπορούν να κάνουν αυτό που θέλουν αφού τους αφήνουν, αλλά στην κυβέρνηση που αυθαίρετα και επιλεκτικά απαγορεύει άλλες... Αυτός είναι ο εχθρός μας και αυτός πρέπει να τιμωρηθεί....
Εγώ τί διαφορετικό λέω?
 
ΑΝΤ1 ΤΩΡΑ

ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜ. ΕΜΠΟΡΙΟΥ Παν/της Σταμπουλίδης.
Τν ρωτά ο Παπαδάκης περί συνοστισμού στην Ερμού κτλ κ ταυτόχρονα του λέει για την απαγόρευση κυνηγίου κ ψαρέματος...
ΠΑΠΑΔ.: Αφού ο ψαράς είναι μόνος του κ ψαρεύει και ο κυνηγός επίσης κυνηγά μόνος ΑΝΤΕ 2 άτομα το πολύ ΓΙΑΤΙ τους απαγορεύεται την έξοδο κ.Σταμπουλίδη;;;;

ΣΤΑΜΠΟΥΛΙΔΗΣ: Αυτό δν είναι δική μου αρμοδιότητα αλλά του ΥΠ.Περιβάλλοντος...έπειτα άλλαξε κουβέντα ο ηλίθιος κ αυτός.
 
Τώρα έχει άλλες ασχολίες ο "ποδηλατης"
Κοψοχρονιά το μισό Αιγαίο.
Εναι εκνευριστικο να μιλανε δυο ασχετοι και να λενε και μπουρδες. Του Υπ Περ ειναι γτ δεν τον ρωτησε γτ το Υπ ΠΡΟΠΟ τοτε απαγορευει την μετακινηση. Απορω γτ ρωτανε μερικοι ανθρωποι αφου ξερουμε οτι η μπαρουφα παει συννεφο.
 
Και με καινουριους και με παλιους νομους,ειτε υπαρχει η αυτοδυναμια ειτε οχι,η ΝΔ θα βγει και να μου το θυμηθειτε.Οποιο κομμα παει μαζι της,υποχειριο θα ειναι.Θα παει να φαει κομματι απο την πιτα.Παλι σαν αυτοδυναμια θα ειναι η κατασταση....
Μην εισαι και τοσο σιγουρος και τον Καμμενο δεν τον εβαζαν στην Βουλη και δυο φορες μπηκε. Το βρήκα οτι δεν θα μπει οταν δεν ξανακατεβηκε.
 
ΑΝΤ1 ΤΩΡΑ

ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜ. ΕΜΠΟΡΙΟΥ Παν/της Σταμπουλίδης.
Τν ρωτά ο Παπαδάκης περί συνοστισμού στην Ερμού κτλ κ ταυτόχρονα του λέει για την απαγόρευση κυνηγίου κ ψαρέματος...
ΠΑΠΑΔ.: Αφού ο ψαράς είναι μόνος του κ ψαρεύει και ο κυνηγός επίσης κυνηγά μόνος ΑΝΤΕ 2 άτομα το πολύ ΓΙΑΤΙ τους απαγορεύεται την έξοδο κ.Σταμπουλίδη;;;;

ΣΤΑΜΠΟΥΛΙΔΗΣ: Αυτό δν είναι δική μου αρμοδιότητα αλλά του ΥΠ.Περιβάλλοντος...έπειτα άλλαξε κουβέντα ο ηλίθιος κ αυτός.
Στα του υπουργείου του τα έκανε καλά ,είναι τόσο γυμνοσαλιαγκες που μπορεί να τον δούμε σε κοπή πίτας συλλόγου να υποστηρίζει τα θέματα μας για κανένα ψηφαλακι.
 
Και με καινουριους και με παλιους νομους,ειτε υπαρχει η αυτοδυναμια ειτε οχι,η ΝΔ θα βγει και να μου το θυμηθειτε.Οποιο κομμα παει μαζι της,υποχειριο θα ειναι.Θα παει να φαει κομματι απο την πιτα.Παλι σαν αυτοδυναμια θα ειναι η κατασταση....
Η ΝΔ θα κερδίσει τις επόμενες εκλογές είτε μας αρέσει είτε όχι.
Ακόμα και με την απλή αναλογική μπορεί να βγει αυτοδύναμη υπό προϋποθέσεις(έτσι λένε τα εκλογικά μαθηματικά). Με 151 έδρες βέβαια. Κάτι που δεν το θέλει η ηγεσία της και για αυτό θα κάνει και δεύτερες εκλογές σε ένα μήνα με την ενισχυμένη αναλογική για να βγει αυτοδύναμη με 155-160 έδρες και να έχει μια άνετη πλειοψηφία για τη δεύτερη 4ετία της. Τόσο απλά.
 
Εγώ τί διαφορετικό λέω?
Η τοποθέτηση στην οποία έκανα το σχόλιο-διεκρίνηση αφορούσε ότι τους χαρακτήρησες κάποιους παράνομους και όχι τυχερούς, άρα φαινόταν σαν να αναφερόσουν σε αυτούς που παραβιάζουν τις αποφάσεις αλλά δεν πιάνονται, ενω ο Στέφανος αναφερόταν στο σύνολο των ατόμων που η κυβέρνηση αφήνει να συνεχίζουν τις δραστηριότητές τους και άρα είναι τυχεροί που ακόμα μπορούν και τις εξασκούν. Αν κατάλαβα λάθος τότε έκανα ένα περιττό σχόλιο...
 
Ο Στέφανος αναφέρεται μάλλον γενικά σε όσες άλλες δραστηριότητες που έχουν αφήσει αμόλα... Και ότι δεν έχουμε κάτι εναντίον των άλλων... Ότι δηλαδή δεν τον πειράζουν οι άλλοι που μπορούν να κάνουν αυτό που θέλουν αφού τους αφήνουν, αλλά στην κυβέρνηση που αυθαίρετα και επιλεκτικά απαγορεύει άλλες... Αυτός είναι ο εχθρός μας και αυτός πρέπει να τιμωρηθεί....
Δλδ αν δεν φωνάξουμε και πούμε οκ δεν φταίνε οι ποδηλάτες οι ορειβάτες κοκ πώς θα αναδείξουμε το πρόβλημα που μας δημιουργεί το καθεστώς.
 
Για υποβρύχιο ψάρεμα είχε πάει ο Βαλυράκης.
Όταν είσαι πολιτικός βλέπεις τις απαγορεύσεις με άλλο μάτι.
Συμφωνώ απόλυτα με την τοποθέτηση στο γενικό πλαίσιο, και την επιλεκτική εφαρμογή των νόμων από τους πολιτικούς, όπως και για την αντιμετώπισή τους από τη δικαιοσύνη και τα μέσα αν και όποτε συλληφθούν ή αποκαλυφθούν, αλλά ο συγκεκριμένος ήταν και αντιδραστικό στοιχείο από τη φύση του, ιδιαίτερα απέναντι στις χούντες και τα καθεστώτα... Νομίζω αξίζει λίγο χρόνο η ιστορία του:

Σήφης Βαλυράκης: Οι 15 απόπειρες απόδρασης και τα καταναγκαστικά έργα στην Αλβανία​

https://www.news247.gr/afieromata/s...home&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos3
 
Η μόνη διαφορά που θα έχει η εβδομάδα που ξεκίνησε είναι ότι πλέον δεν έχουμε να περιμένουμε τίποτα. Κατάλαβαν πια όλοι ότι τελείωσε η σεμνή τελετή. Τουλάχιστον την Παρασκευή το απόγευμα θα κάνουμε κάτι καλύτερο από το να στηθούμε περιμένοντας τις δηλώσεις του καραγκιόζη
 
Δλδ αν δεν φωνάξουμε και πούμε οκ δεν φταίνε οι ποδηλάτες οι ορειβάτες κοκ πώς θα αναδείξουμε το πρόβλημα που μας δημιουργεί το καθεστώς.
Μα δεν μας φταίνει αυτοί... δεν θέλουμε να μαντρώσει και αυτούς η φασιστοκυβέρνηση, αλλά να αφήσει και εμάς... Δεν έχουμε ζήλια ούτε κακία απέναντι στις άλλες υπαίθριες δραστηριότητες, εφόσον δεν καταφερθούν εναντίον μας εννοείται, καθώς δεν μας επιβαρύνουν κάπου, μίσος απέναντι στην κυβέρνηση μόνο για την αδικία της...
 
Για υποβρύχιο ψάρεμα είχε πάει ο Βαλυράκης.
Όταν είσαι πολιτικός βλέπεις τις απαγορεύσεις με άλλο μάτι.
Παθιασμένος ψαράς ήταν ο άνθρωπος. Μη τον κατηγορούμε που δεν σεβάστηκε μια παράλογη απαγόρευση!!!
 
Παθιασμένος ψαράς ήταν ο άνθρωπος. Μη τον κατηγορούμε που δεν σεβάστηκε μια παράλογη απαγόρευση!!!
Συμφωνώ απόλυτα αλλά στην περίπτωση που δεχόταν έλεγχο μπορεί να την γλίτωνε λόγω της ιδιότητας του. Εγώ και εσύ όμως οχι!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top