Remington Team

Εμπλοκες ???? Σε παρακαλω μη συνεχιζεις μιλαω μ ενα παιδι να κανω τραμπα τη μπερεττα με 1100 του 85 να μαστε συνομηλικα αχαχαχαχαχαχ
Παρτη και μη μασας, μπας και δεις καμια τουφεκια της προκοπης να ανοιξει το ματι σου!
 
Παρτη και μη μασας, μπας και δεις καμια τουφεκια της προκοπης να ανοιξει το ματι σου!
Μεχρι τα 60 με φυσιγηι που παει στο κωλο οπλο μου το μεν και το δεν οτι περνετε το περνω με μια καπια συχνοτητα βεβαι παντα αλλο τι να δω δλδ ??? Αλλα περιμενω με αυτα που λεγωντε εδω μεσα μπας και μου τη δωσει τσαμπα εξου και τα λεγομενα μου αχαχαχαχαχ
 
Μεχρι τα 60 με φυσιγηι που παει στο κωλο οπλο μου το μεν και το δεν οτι περνετε το περνω με μια καπια συχνοτητα βεβαι παντα αλλο τι να δω δλδ ??? Αλλα περιμενω με αυτα που λεγωντε εδω μεσα μπας και μου τη δωσει τσαμπα εξου και τα λεγομενα μου αχαχαχαχαχ
Ακομα στα 60 εισαι?... :D χαχα
 
Τζάμπα η ταλαιπωρία ....Έχουμε εδω τον ειδικό !
Μ αρεσει να τα διαπιστωνω και μονος μου αλλα μη τρελενεστε η 1100 εχει το λιγοτερο κλωτσιμα ωραια κινηση μπενει πιο γρηγωρα και απο ελαφρυτερα εχει δυνατη περιφερια και πολυ μελετιμενα μετρα κοντακιου αυτα την εκαναν θρυλο και οχι αδηκα εχει και τα προβληματακια της ομως θα σουνπω και το αλλο ομως μη θυμωσεις η ρεμη ποσα χρονια εβγαζε το mod 700 και εκανε πατατα και βουλιαξε ενω η μπενελλι εβγαλε απ το πουθενα το r1 και ειναι αρτιοτατο ενα παραδειγμα κανω υπαρχουν και καπια οπλα που δε τα πιανει ομως ουτε ρεμη ουτε μπενελλι και κανεις δε μιλαει για αυτα και ειναι το browning bar φιλεμου το πιο πετυχιμενο και συναμα προσιτο σε τιμη και εχει αριστο track record
 
Περι οπλων και κυνηγι θα θιξω ενα θεμα Κυριοι και συγχωρεστε αν θα ειναι μακροσκελες....
Ειχα την τυχη να μεγαλωσω σε ενα χωριο με αφθονο κυνηγι.... Οταν το κυνηγι πραγματικα εθρεφε οικογενειες σε καιρους πεινας που ακομα και τα οπλα και τα φυσιγγια ηταν ειδος πολυτελειας.... Δεν υπηρχαν μετρα στο οπλο ουτε φλατζες ουτε τσοκ...
Αλλα οι μαρτυριες απο παππουδες λεγανε ενα θηραμα ενα φυσιγγι.... Που ακολουθουσανε την αγριοπαπια σε τραβερσα με μονοκανο εμπροσθογεμες και περιμενανε ποτε θα καει η μπαρουτι για να φυγουν τα σκαγια.... Σκοπευτες με @@....
Ο πατερας μου με συστησε στο κυνηγι με ενα δικαννο Zabala 1-3 αστρα.... 1.90 ανθρωπος το τουφεκι χανοτανε στα χερια του αλλα οπου το γυρναγε τα παπια ακουγανε καμπανες.... Οπως λεμε χερας ο ανθρωπος.... Πανε τα μετρα πανε οι κλισεις κτλ.... Εγω 1.85 παντα εκοβα το δαχτυλο μου οταν τραβουσα την πισω σκανδαλη..... Ακομα και οταν πηρα το 1100 σε λιγα κυνηγια που προλαβαμε να κανουμε μαζι πριν καταθεσει τα οπλα με γλενταγε κανονικα με το zabala.... 20 χρονων εγω οταν πηρα το ρεμι νομιζα οτι ειχα κανονι.... Γινοτανε κανονι στα χερια του ομως οταν το επαιρνε και γελαγε μαζι μου μετα.....
Χωρις να θελω να θιξω κανεναν δεν φταινε τα οπλα.... Το μυαλο μας φταιει..... Το κυνηγι εχει γινει ανταγωνιστικο παρα της καλης παρεας..... Και αυτο που βλεπω τα χρονια που κυνηγω στα μερη μου ειναι οτι τα θηραματα λιγοστευουν...... Συγνωμη αν εφυγα εκτος θεματος και αν σας κουρασα....
 
Εμπλοκες ???? Σε παρακαλω μη συνεχιζεις μιλαω μ ενα παιδι να κανω τραμπα τη μπερεττα με 1100 του 85 να μαστε συνομηλικα αχαχαχαχαχαχ
Τολη να κανεις τραμπα την berretta με ναρα με τακουνια..... Χαχαχαχαχα
 
Last edited:
Μ αρεσει να τα διαπιστωνω και μονος μου αλλα μη τρελενεστε η 1100 εχει το λιγοτερο κλωτσιμα ωραια κινηση μπενει πιο γρηγωρα και απο ελαφρυτερα εχει δυνατη περιφερια και πολυ μελετιμενα μετρα κοντακιου αυτα την εκαναν θρυλο και οχι αδηκα εχει και τα προβληματακια της ομως θα σουνπω και το αλλο ομως μη θυμωσεις η ρεμη ποσα χρονια εβγαζε το mod 700 και εκανε πατατα και βουλιαξε ενω η μπενελλι εβγαλε απ το πουθενα το r1 και ειναι αρτιοτατο ενα παραδειγμα κανω υπαρχουν και καπια οπλα που δε τα πιανει ομως ουτε ρεμη ουτε μπενελλι και κανεις δε μιλαει για αυτα και ειναι το browning bar φιλεμου το πιο πετυχιμενο και συναμα προσιτο σε τιμη και εχει αριστο track record
Για ποιο μοντ 700 μιλάς ; r700 ? αυτο το παλιο τουφεκι που δεν κανει για τιποτα ? ......


The Remington Model 700 is a series of bolt-action centerfire rifles manufactured by Remington Arms since 1962. It is a development of the Remington 721 and 722 series of rifles, which were introduced in 1948. The M24 and M40 military sniper rifles, used by the US Army and USMC, respectively, are both based on the Model 700 design.



τώρα αυτό για το r1 μην το πεις πουθενά ...
 
Last edited:
Μ αρεσει να τα διαπιστωνω και μονος μου αλλα μη τρελενεστε η 1100 εχει το λιγοτερο κλωτσιμα ωραια κινηση μπενει πιο γρηγωρα και απο ελαφρυτερα εχει δυνατη περιφερια και πολυ μελετιμενα μετρα κοντακιου αυτα την εκαναν θρυλο και οχι αδηκα εχει και τα προβληματακια της ομως θα σουνπω και το αλλο ομως μη θυμωσεις η ρεμη ποσα χρονια εβγαζε το mod 700 και εκανε πατατα και βουλιαξε ενω η μπενελλι εβγαλε απ το πουθενα το r1 και ειναι αρτιοτατο ενα παραδειγμα κανω υπαρχουν και καπια οπλα που δε τα πιανει ομως ουτε ρεμη ουτε μπενελλι και κανεις δε μιλαει για αυτα και ειναι το browning bar φιλεμου το πιο πετυχιμενο και συναμα προσιτο σε τιμη και εχει αριστο track record
1611456709502.gif
 
Για ποιο μοντ 700 μιλάς ; r700 ? αυτο το παλιο τουφεκι που δεν κανει για τιποτα ? ......


The Remington Model 700 is a series of bolt-action centerfire rifles manufactured by Remington Arms since 1962. It is a development of the Remington 721 and 722 series of rifles, which were introduced in 1948. The M24 and M40 military sniper rifles, used by the US Army and USMC, respectively, are both based on the Model 700 design.



τώρα αυτό για το r1 μην το πεις πουθενά ...
Ναι για το 700 λεω τοσο καλο που εριχνε και μονο του αχαχαχα
 
Για ποιο μοντ 700 μιλάς ; r700 ? αυτο το παλιο τουφεκι που δεν κανει για τιποτα ? ......


The Remington Model 700 is a series of bolt-action centerfire rifles manufactured by Remington Arms since 1962. It is a development of the Remington 721 and 722 series of rifles, which were introduced in 1948. The M24 and M40 military sniper rifles, used by the US Army and USMC, respectively, are both based on the Model 700 design.



τώρα αυτό για το r1 μην το πεις πουθενά ...
Για το r1 kαι το argo λεω φιλε μου τα κυνηγεγικα
 
Back
Top