ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΣ

έβαλα κοτσαδορο στο αυτοκίνητο και ηθελα να ρωτήσω αν ξερή καποιος συνάδερφος να μου πει αν μπορώ να πάρω ρεύμα κατευθείαν από τα πίσω φανάρια για να δώσω στην μπριζα του κοσταδορου ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Στα πιο παλια αυτοκινητα απο τα πισω φωτα επερναν ρευμα αλλα αν ειναι καινουργιο με can bus και body computer καλο ειναι να ρωτησεις σε καποιο εξουσιοδοτημενο συνεργειο.Αν τα φωτα στο τρειλερ ειναι λεντ λογικα δεν υπαρχει προβλημα.
 
Στα πιο παλια αυτοκινητα απο τα πισω φωτα επερναν ρευμα αλλα αν ειναι καινουργιο με can bus και body computer καλο ειναι να ρωτησεις σε καποιο εξουσιοδοτημενο συνεργειο.Αν τα φωτα στο τρειλερ ειναι λεντ λογικα δεν υπαρχει προβλημα.
είναι lada niva μοντέλο του 2006 ευχαριστώ για την πληροφορία
 
Στα πιο παλια αυτοκινητα απο τα πισω φωτα επερναν ρευμα αλλα αν ειναι καινουργιο με can bus και body computer καλο ειναι να ρωτησεις σε καποιο εξουσιοδοτημενο συνεργειο.Αν τα φωτα στο τρειλερ ειναι λεντ λογικα δεν υπαρχει προβλημα.
Και στο δικό μου VW με can bus από τα πίσω φώτα πήραν ρεύμα.
 
έβαλα κοτσαδορο στο αυτοκίνητο και ηθελα να ρωτήσω αν ξερή καποιος συνάδερφος να μου πει αν μπορώ να πάρω ρεύμα κατευθείαν από τα πίσω φανάρια για να δώσω στην μπριζα του κοσταδορου ευχαριστώ εκ των προτέρων
Μόνος τον έβαλες?
 
Στην ασφάλεια δεν δηλώνεται ο κοτσαδορος. Αν έχεις τρέιλερ αυτό πρέπει να έχει άδεια έλξης και να το συμπεριλάβεις στο ασφαλιστηριο. Επίσης από το 2020 υποτίθεται ότι τα τρέιλερ θα έχουν δικές τους πινακίδες και όχι την πινακίδα του αυτοκινήτου που τα τραβά. Αυτό ισχύει και στο εξωτερικό. Και είναι καλύτερο γιατί μπορεί οποίο αυτοκίνητο έχει κοτσαδορο να τραβά το αντίστοιχο με τις προδιαγραφές ( βάρος, μήκος) τρέιλερ. Αλλιώς έπρεπε αν έχεις δύο αυτοκίνητα να έχεις δύο διαφορετικές άδειες έλξης για το ίδιο τρέιλερ
 
Back
Top