Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όσο περνάει ο καιρός, γίνεται ολοένα και πιο φανερό ότι τελικά είμαστε πολύ "λίγοι" ως άνθρωποι. Έχει χαθεί η έννοια της "κοινής λογικής". Ο παραλογισμός και η παράνοια των διοικούντων οδηγεί με απόλυτη βεβαιότητα τον απλό πολίτη στην ψυχική κατάρρευση και την αναζήτηση παράτυπων και παράνομων ενεργειών, ώστε να βρεθούν τρόποι αντίδρασης στην επιβολή... παράνομων νόμων.
Η κατάσταση είναι δύσκολη και οι διοικούντες, έχω την αίσθηση ότι την κάνουν ακόμη πιο δύσκολη και επικίνδυνη...
Το νου σας...
 
Ειχαμε ξαναπαραγγειλει Βασιλη! Και μετα ζητουσαμε επιστροφη! Τοτε με τον H1N1 νομιζω .sarcastic.
Ναι το ξέρω αλλά τότε δεν είχαμε παραγγειλει πιο πολλά από όλο τον πληθυσμό της χώρας. Απ´ότι ξέρω κάποια τα επιστρέψαμε και κάποια τα καταστρέψαμε. Επένδυση σωστή!!
 
36000 τεστ σημερα 721 κρούσματα. Μήπως θυμάται κανείς πόσα ήταν όταν οι επιστήμονες έδωσαν πράσινο φως για εμας??? 1000+! Ρε τι δούλεμα τρωμε!!!! Βγαίνει και αυτή η Παγώνη και λέει δεν θα κάνουμε αποκριες. Με τη φάτσα αυτή ρε συστημικό λαμόγιο εσυ κάθε μερα απόκριες εχεις! Ηλία προσπαθώ να μην βρίσω ρε!!!!
 
36000 τεστ σημερα 721 κρούσματα. Μήπως θυμάται κανείς πόσα ήταν όταν οι επιστήμονες έδωσαν πράσινο φως για εμας??? 1000+! Ρε τι δούλεμα τρωμε!!!! Βγαίνει και αυτή η Παγώνη και λέει δεν θα κάνουμε αποκριες. Με τη φάτσα αυτή ρε συστημικό λαμόγιο εσυ κάθε μερα απόκριες εχεις! Ηλία προσπαθώ να μην βρίσω ρε!!!!
Καλά πας αλλά αν είναι να σκάσεις πέστα!!!μέχρι να ξεπακεταρω,μου άρεσε που πήρα έξτρα φυσίγγια μην ξεμεινω πάλι κορόιδο πιάστηκα, δεν έχω λόγια δεν έχω όρεξη ,μια βδομάδα κλεισμένος στη χαβούζα χωρίς διέξοδο.
 
Δεν έχουμε επιστήμονες προφύτες έχουμε τώρα που σύμφωνα με αυτούς την άλλη εβδομάδα θα αυξηθούν τα κρούσματα.
Από την μέρα που εφάρμοσαν τα πιο "χαλαρα" μέτρα έχουν περάσει 15 μερες. Χθες 8700 τεστ 510 κρούσματα σήμερα τετραπλάσια τεστ και 200 κρούσματα περισσότερα από χθες. Αν ήταν όπως μας τα λένε σήμερα θα έπρεπε να καταγραψουν 2000 κρούσματα. Κάπου δεν τους δένει το γλυκό αλλά αυτοι έχουν το τσουκάλι και την κουτάλα και μαγειρεύουν.
 
Πες μου ρε φιλε? Αν ήσουν παιδάκι και σου έδειχνε η μάνα σου αυτη την....ομορφιά δεν θα κατέβαζες το μπρόκολο αμασητο????? Και η φωνη της..... αηδόνι!!!
Βρε από τότε που κοιταχθηκε στο καθρέφτη με τη μάσκα, έβαλε σκοπό της ζωής της να μην την βγάλει κανείς.Αυτη και ο δικτάτορας Πάγκαλος που απαγόρευσε τις φούστες.
 
Καλά πας αλλά αν είναι να σκάσεις πέστα!!!μέχρι να ξεπακεταρω,μου άρεσε που πήρα έξτρα φυσίγγια μην ξεμεινω πάλι κορόιδο πιάστηκα, δεν έχω λόγια δεν έχω όρεξη ,μια βδομάδα κλεισμένος στη χαβούζα χωρίς διέξοδο.
Είναι κρίμα ρε φιλε. Μας έχουν κόψει την ανάσα τα παρταλια. Πόσο μάλλον σε εσάς που μένετε στη χαβούζα. Εγώ αν μου την βαρέσει άσχημα ανοίγω την πόρτα και βγαινω στο βουνο. Μπορώ να παρω και το ρισκο με καλες πιθανοτητες .Εσείς είστε πολύ δυσκολα.
 
Δεν έχουμε επιστήμονες προφύτες έχουμε τώρα που σύμφωνα με αυτούς την άλλη εβδομάδα θα αυξηθούν τα κρούσματα.
Για το πεος ....επιστημονες..ουτε ξερουν τι τους γηνεται...αυτοι θα φανε ξυλο στο τελος
 
Είναι κρίμα ρε φιλε. Μας έχουν κόψει την ανάσα τα παρταλια. Πόσο μάλλον σε εσάς που μένετε στη χαβούζα. Εγώ αν μου την βαρέσει άσχημα ανοίγω την πόρτα και βγαινω στο βουνο. Μπορώ να παρω και το ρισκο με καλες πιθανοτητες .Εσείς είστε πολύ δυσκολα.
Φίλε δεν μπορώ να σε συμβουλεψω ούτε να σε προτρεψω, μπορώ όμως να σε καταλάβω, όπως δεν μπορώ να πω τι θα έκανα εάν ήμουν στο χωριό στο κτήμα μου.
 
Φίλε δεν μπορώ να σε συμβουλεψω ούτε να σε προτρεψω, μπορώ όμως να σε καταλάβω, όπως δεν μπορώ να πω τι θα έκανα εάν ήμουν στο χωριό στο κτήμα μου.
Και να πάω πως να το ευχαριστηθώ? Να τουφεκας και να κοιτάς γύρω γυρω? Χεσε μέσα!
 
Για το πεος ....επιστημονες..ουτε ξερουν τι τους γηνεται...αυτοι θα φανε ξυλο στο τελος
Ηλία άλλοι έχουν την ευθύνη. Αυτοί που εσκιζαν τα ρούχα τους ότι δεν θα υπάρξει παλι ολικό lockdown. Αυτοί που έβγαιναν και έλεγαν ότι η χώρα είναι θωρακισμένη και τελικά ή θωράκιση ηταν απο γιαούρτι. Δεν λεω , και οι λοιμωξιολογοι-μαϊντανοί έχουν ευθύνη αλλά τα αφεντικά τους πολύ πιο μεγαλη.
 
Η ανακοίνωση της ΚΣΕ θα καθυστερήσει λόγω Survivor 2021 funs Τριανταφυλλου.
Λουφαξτε άρχοντες της ηγεσιας ,πολιτικής προστασίας και λοιποί λοιμωξιολογοι. Θα βγει αύριο θα τραβήξει το εξκαλιμπερ από το βράχο και με τις δηλώσεις του θα ηγηθεί να κουρσεψουμε το Μέγαρο Μαξίμου. Ποιος Τραμπ και πράσινα άλογα, Αύριο θα πάω καραουλι για χόρτα που επιτρέπεται.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top