Fabarm Team

Κυριοι του team μετα απο το ενδιαφερον που εκδηλωσα για την αγορα μιας 11-87 και με την συμβουλευτικη βοηθεια των παιδιων αποφασισα να μην προβω στην αγορα της και στρεφεται το ενδιαφερον μου πλεον στο μοντελο της fabarm το XLR 5 COLUMBUS PALUMBA.Εχει καποιος συναδελφος καποια αποψη και εμπειρια απο αυτο το οπλο;
Είσαι σε καλό δρόμο είχα την xlr και τώρα έχω l4s sporting εχω να πω τα καλύτερα από αξιοπιστία ντουφέκια ποιότητα.Με κλειστά μάτια από μένα,να σκεφτείς στην Σπόρτινγκ δεν βάζω ποτέ κάτω από 3 άστρα μιλάμε σκότωματα από άλλο πλανήτη.Το μόνο με την xlr μου έκανε μετά από δέκα χρόνια αδρανοποίηση το φιλμ στα πλαστικά και έγινε κωλωδες ,αλλά αυτό συμβαίνει στα μισά όπλα με πλαστικά
 
Πολυ καλυτερα τα fambarm παντως απο πλευρας πιοτητας πολυ ψιλα ο πυχης
Το 2004 αγορασα την Η368 LUX και την κυνηγησα ανελλιπως οπου μου ζητηθηκε να την αγορασει φιλος καλος και την επωλησα 2018.Στα πολλα χρονια που κυνηγω εχω να πω μονο ευχαριστα πραγματα για αυτο το οπλο καθως και την αψογη εταιρια Τουρης που μια φορα χρειασθηκε και ουτε παλι στα 14χρονια.Μετα απο παρα πολλα φυσιγγια και κυνηγι διατηρηθηκε η κατασταση του οπλου αναλειωτη και εκει απεδειξε και την ποιοτητα των υλικων.Πιστευω στην εταιρια αυτη για τα ποιοτικα προιοντα που παραγει καθως και την 100% δεδηλωμενη παραγωγη στην Ιταλια.Εχει καποιος μεχρι σημερα αποκτησει αυτο το οπλο η δοκιμασει καποιου φιλου σε σκοπευτηριο η κυνηγι;Θα με βοηθουσε πολυ.
 
Ηλια την sporting πηγα στον Καλκατζακο και την επωμησα αλλα εγω επειδη ειμαι αριστεροχειρας δεν με βολεψε.Φαντασου την 302 που εχω τωρα τρομαξα να την προσαρμοσω με το ζορι με ενα κοντακα που εχω διπλα μου και ακομα εχω ενα κλικ μεσα στο δεξιο swing . Απο αποδοση τουφεκιας δεν εχω να πω κατι τα ειπες ολα.Η λειτουργικοτητα του οπλου με ενδιαφερει αν και αυτες εχουν απο το εργοστασιο κατι παρακεντρες εφαρμογες οχι παντα και θελουν καποιες ρυθμισεις οποτε σου βγαλουν καποια δυσλειτουργια αλλα ας ειναι καλα ο κ. Τουρης πινεις το καφεδακι σου και φευγεις κυριος.Τι λες;
 
Κυριοι του team μετα απο το ενδιαφερον που εκδηλωσα για την αγορα μιας 11-87 και με την συμβουλευτικη βοηθεια των παιδιων αποφασισα να μην προβω στην αγορα της και στρεφεται το ενδιαφερον μου πλεον στο μοντελο της fabarm το XLR 5 COLUMBUS PALUMBA.Εχει καποιος συναδελφος καποια αποψη και εμπειρια απο αυτο το οπλο;
Καλησπέρα φίλε μου.να πω και εγώ την ταπεινή μου γνώμη.εγω ήμουν berretakias και της έδωσα,και πήρα την xlr waterfowler viper 71cm για καρτέρι,και πριν λίγο καιρό πήρα την l4s scolopax.τα όπλα δεν παίζονται.οι τουφεκιές δεν υπάρχουν.σιγουρα όλα τα όπλα σκοτώνουν δεν θέλω να υποτιμήσω κάποιο απλά για μένα η fabarm είναι ένα κλικ παραπάνω.και από τότε που την αγόρασε η ceasar querini από υλικά είναι πολύ καλύτερης ποιοτητας.την waterfowler που την έχω 2 χρόνια και έχω καλύτερη άποψη έχει πολύ καλη σκοπευτική γραμμή.την scolopax τώρα την πήρα και ακόμα την δοκιμάζω.αυτα φίλε μου πιστεύω να σε βοήθησα όσο μπορούσα.οσο για την palumba είναι ένα πολύ όμορφο όπλο,απλά μου φαίνεται δεν έχει υπερωψημενη ρίγα.αυτο φυσικά δεν παίζει και σπουδαίο ρόλο.αναλογα πως έχεις συνηθίσει.απλα σε εμένα με βοήθησε πολύ στην waterfowler.
 
Ηλια την sporting πηγα στον Καλκατζακο και την επωμησα αλλα εγω επειδη ειμαι αριστεροχειρας δεν με βολεψε.Φαντασου την 302 που εχω τωρα τρομαξα να την προσαρμοσω με το ζορι με ενα κοντακα που εχω διπλα μου και ακομα εχω ενα κλικ μεσα στο δεξιο swing . Απο αποδοση τουφεκιας δεν εχω να πω κατι τα ειπες ολα.Η λειτουργικοτητα του οπλου με ενδιαφερει αν και αυτες εχουν απο το εργοστασιο κατι παρακεντρες εφαρμογες οχι παντα και θελουν καποιες ρυθμισεις οποτε σου βγαλουν καποια δυσλειτουργια αλλα ας ειναι καλα ο κ. Τουρης πινεις το καφεδακι σου και φευγεις κυριος.Τι λες;
Θεωρώ ότι είναι με διαφορά ένας και μοναδικός, όταν πήρα την composite πήγα κατευθείαν για φάσσες διημερο ορεινή Ναυπακτία πολλά πουλιά έμπαιναν συνέχεια και 2 μέρες είχα φάσσες στα δάχτυλα του ενός χεριού αδειάζοντας ζωστηρες. Μην έχοντας άλλο όπλο μαζί και καταλαβαίνοντας ότι αλλού ντουφεκαω και αλλού παν τα σκάγια ανακαλύπτω δόντι στα τσοκ με την κάννη που πρόχειρα έβρισκε με ένα καλαμάκι.Πηγε η κάνη Ιταλία αγόρασα με δικά μου λεφτά δεύτερη,μετά απ 3 μήνες με παίρνουν από την αντιπροσωπεία μου ζητούν συγνωμη μου δίνουν καινούργια κάννη ε όλα τα τσοκ συν 2 τσοκ briley εσω έξω δωρεάν για την ταλαιπωρία είπες κατι;
 
Καλησπέρα φίλε μου.να πω και εγώ την ταπεινή μου γνώμη.εγω ήμουν berretakias και της έδωσα,και πήρα την xlr waterfowler viper 71cm για καρτέρι,και πριν λίγο καιρό πήρα την l4s scolopax.τα όπλα δεν παίζονται.οι τουφεκιές δεν υπάρχουν.σιγουρα όλα τα όπλα σκοτώνουν δεν θέλω να υποτιμήσω κάποιο απλά για μένα η fabarm είναι ένα κλικ παραπάνω.και από τότε που την αγόρασε η ceasar querini από υλικά είναι πολύ καλύτερης ποιοτητας.την waterfowler που την έχω 2 χρόνια και έχω καλύτερη άποψη έχει πολύ καλη σκοπευτική γραμμή.την scolopax τώρα την πήρα και ακόμα την δοκιμάζω.αυτα φίλε μου πιστεύω να σε βοήθησα όσο μπορούσα.οσο για την palumba είναι ένα πολύ όμορφο όπλο,απλά μου φαίνεται δεν έχει υπερωψημενη ρίγα.αυτο φυσικά δεν παίζει και σπουδαίο ρόλο.αναλογα πως έχεις συνηθίσει.απλα σε εμένα με βοήθησε πολύ στην waterfowler.
Θεωρώ ότι και μετά κσι την συγχώνευση της την ποιό σταθερά ανερχόμενη εταιρία. Αν αναλογιστούμε οτι οι πρωτοκλασάτοι του χώρου φθίνουν ποιοτικά,δεν θα αργήσει να πάρει τα πρωτεία. Ανέκαθεν βέβαια έβγαζε καλά οπλα με μερικές αστοχίες, όμως τώρα βγάζει πολύ ποιό αξιόπιστα οπλα και συνάμα πανέμορφα, δείτε όλα τα τελευταία μοντέλα ένα ένα και πείτε μου εάν δεν είναι το ένα ομορφότερο από το άλλο
 
Καλημέρα, έχει κάποιος άποψη για ανοιχτά τσοκ για l4s; Να αγοράσω το 5 μαμισιο η να πάω σε κάποιο after market; Για περπατητο τσίχλας.
Κώστα μου ,Κώστα μου και το 5 μαμισιο πάλι κλειστό θα είναι εγώ χρησιμοποιώ στα χοντρά 3 και σε όλα τα υπόλοιπά 4 και 5 αλλά και πάλι εάν υπήρχε ανοιχτοτερο θα το χρησιμοποιούσα.Εκανα κάτι δοκιμες το 3 το μαμά είναι σαν φουλ σε άλλα όπλα που εχω
 
Κώστα μου ,Κώστα μου και το 5 μαμισιο πάλι κλειστό θα είναι εγώ χρησιμοποιώ στα χοντρά 3 και σε όλα τα υπόλοιπά 4 και 5 αλλά και πάλι εάν υπήρχε ανοιχτοτερο θα το χρησιμοποιούσα.Εκανα κάτι δοκιμες το 3 το μαμά είναι σαν φουλ σε άλλα όπλα που εχω
Ευχαριστώ Ηλία. Τελικά θα πάρω από εδώ μέσα ένα kicks smoke skeet και αν δεν βολεύει θα κοιτάξω για κάποιο αρνητικής σύσφιξης.
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.καλη χρόνια με υγεία.πηγα σημερα και δοκίμασα 8 φυσίγγια διάφορα στα 15 μέτρα ολα,με την scolopax rusticola και με το τσοκ τον διασπορεα.θα τις ανεβάσω(με την βοήθεια του Βασίλη)αν μπορεί για να δείτε και εσείς τα αποτελέσματα.
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.καλη χρόνια με υγεία.πηγα σημερα και δοκίμασα 8 φυσίγγια διάφορα στα 15 μέτρα ολα,με την scolopax rusticola και με το τσοκ τον διασπορεα.θα τις ανεβάσω(με την βοήθεια του Βασίλη)αν μπορεί για να δείτε και εσείς τα αποτελέσματα.
Χρόνια πολλά ΧΑΡΗ τα περιμένουμε πως κ πως να δούμε τι καπνό φουμαρι.:cool::cool::cool:
 
Κώστα μου ,Κώστα μου και το 5 μαμισιο πάλι κλειστό θα είναι εγώ χρησιμοποιώ στα χοντρά 3 και σε όλα τα υπόλοιπά 4 και 5 αλλά και πάλι εάν υπήρχε ανοιχτοτερο θα το χρησιμοποιούσα.Εκανα κάτι δοκιμες το 3 το μαμά είναι σαν φουλ σε άλλα όπλα που εχω
Ηλία αν θες ανέβασε αυτές τις δοκιμές με το 3αρι σου το εργοστασιακό που είναι σαν φουλ να ρίξουμε καμιά ματιά. Ή στείλτες μου σε πμ αν δν θες
 
Καλησπέρα.θα τις δείτε σε λίγο.τις έστειλα στον ειδικό,όταν μπορέσει θα τις ανεβάσει.
Αναφερω οτι στην Η368 ειχα επανω το Spreader Seminole για το ξημερωμα και τι βραδινο και στην συνεχεια φοραγα το IC Briley μου προσφεραν ιδανικες επιτυχιες καθως στα χοντρα νουμερα το LF Briley εκανε τα δικα του απιστευτα πραγματα.Δεν θελω να με χαρακτηρισετε υπερβολικο αλλα τα πραγματα ειναι ακριβως οπως τα περιγραφω.Το ενδιαφερον μου για την Palumbus ειναι μονο απο τα οσα σιγουρα μπορει να σου δωσει ενα fabarm.Εχω απορια να δω πως αποδιδει ο καινουργιος διασπορεας της καραμπινας σου.
 
Καλημέρα.σε ευχαριστώ πάρα πολύ βασιλη
Καλημέρα Χάρη νομίζω ότι έκανες πολύ καλή επιλογή στο όπλο προσωπικά μου αρέσουν όλες οι δοκιμές για θεωρώ ότι με όλα φυσίγγια θα επερνες το πουλί . Αλλά κάποιες ξεχώρισαν όπως το nsi συγκεντρωτηρα και τα 2 λαμπρο . Γενικότερα μου άρεσαν όλες αφού στο χαρτί 1χ1,2 ήταν παντού σκάγια και θα μπορούσε να πάρεις το πουλί..RESPECT..hunter.
 
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.τωρα θα πάω να βγάλω φωτό και από τα 8 μέτρα.ολα αυτά είναι από 15.εμενα μου άρεσε πολύ και το alpha game.
Ναι και αυτό έχει ωραία κατανομή . Τώρα όταν θα ανεβάσεις από τα 8 μέτρα θα δούμε . Αλλά να ξέρεις έχω μείνει εντυπωσιασμένος.
 
Χάρη δεν ξέρω πως κυνηγάς τις μπεκάτσες αλλά σα δεύτερο φυσίγγι τι βάζεις; Ίσως να ήταν χρήσιμες και κάποιες δοκιμές σε πιο μακρινές αποστάσεις.

Τέλος, τις δοκιμές τις κανεις στο σκοπευτήριο ή στο βουνό; Δεν ξέρω αν επιτρέπεται στο βουνό τωρα με την απαγόρευση.
 
Back
Top