Baikal Team

Αυτο ειναι το καλυτερο απ το να εχουμε δυο οπλα διαφορετηκα
Διαφωνώ παιδιά με αυτό το σκεπτικό..Αν προκληθεί βλάβη στο όπλο έμεινες να κοιτάς τις κάνες. Με ενα 2ο όπλο συνεχίζεις το κυνήγι μέχρι να το φτιάξεις. Με 499 ευρώ βρίσκεις πολλά καλά μεταχειρισμένα και γιατί όχι baikal.
 
Διαφωνώ παιδιά με αυτό το σκεπτικό..Αν προκληθεί βλάβη στο όπλο έμεινες να κοιτάς τις κάνες. Με ενα 2ο όπλο συνεχίζεις το κυνήγι μέχρι να το φτιάξεις. Με 499 ευρώ βρίσκεις πολλά καλά μεταχειρισμένα και γιατί όχι baikal.
Συγνωμη 400 εννοώ, όσο κοστίζει μια κάνη.
 
Διαφωνώ παιδιά με αυτό το σκεπτικό..Αν προκληθεί βλάβη στο όπλο έμεινες να κοιτάς τις κάνες. Με ενα 2ο όπλο συνεχίζεις το κυνήγι μέχρι να το φτιάξεις. Με 499 ευρώ βρίσκεις πολλά καλά μεταχειρισμένα και γιατί όχι baikal.
Βρε δεν εχεις αδικο....και μεις που φιλοσοφουμε και λεμε για δευτερη καννη, έχουμε ανω του ενος οπλα.....
Παντως οπως και να χει το 155 εμενα δεν μου εχεο δημιουργησει κανενα προβλημα, και θεωρω οτι ειναι value for money..
 
Βρε δεν εχεις αδικο....και μεις που φιλοσοφουμε και λεμε για δευτερη καννη, έχουμε ανω του ενος οπλα.....
Παντως οπως και να χει το 155 εμενα δεν μου εχεο δημιουργησει κανενα προβλημα, και θεωρω οτι ειναι value for money..
Ποσο καιρο την εχεις Στεφανε?
 
Διαφωνώ παιδιά με αυτό το σκεπτικό..Αν προκληθεί βλάβη στο όπλο έμεινες να κοιτάς τις κάνες. Με ενα 2ο όπλο συνεχίζεις το κυνήγι μέχρι να το φτιάξεις. Με 499 ευρώ βρίσκεις πολλά καλά μεταχειρισμένα και γιατί όχι baikal.
Τα benelli δε χαλανε αχαχαχαχαχ
 
Έχω ακούσει ότι η 153 δεν βγάζει θέματα ενώ με την 155 πολλοί έχουν θέματα με εμπλοκές.
Δεν έχω καμία αλλη πληροφόρηση για αυτά τα όπλα.
Δεν ξέρω καν αν είναι αλήθεια.

2 όπλα πάντα ... Έχει φοβηθεί το μάτι μου.
 
Έχω ακούσει ότι η 153 δεν βγάζει θέματα ενώ με την 155 πολλοί έχουν θέματα με εμπλοκές.
Δεν έχω καμία αλλη πληροφόρηση για αυτά τα όπλα.
Δεν ξέρω καν αν είναι αλήθεια.

2 όπλα πάντα ... Έχει φοβηθεί το μάτι μου.
Έχω την 155 απο το 2016.Στην αρχή μου έκανε τρελές εμπλοκές και μάλιστα την είχα πάρει σε φασσα. Για να μην την σπάσω καθόμουν και χάζευα τα μπουλουκια σαν να είμαι ντιρλα. Κατάλαβα ότι θέλει καθάρισμα,ειδικά στο τμήμα της κάνης που έχει τρύπες διαφυγής αερίων.
Φέτος με εμπλοκές στην 303 λόγω σκουριάς ελατηριου, την είχα στις φασσες και το ευχαριστήθηκα. Όσο για τσίχλες κανένα πρόβλημα, αλλά θέλει καθάρισμα γιατί πιάνει πολύ μαυρίλα.
Ήμουν διστακτικός στην αρχή αλλά τώρα την γουστάρω.Την πήρα πλαστική και την έχω και για μπαστούνι στην ανηφόρα..!
 
Ποσο καιρο την εχεις Στεφανε?
Το 19 την πήρα και εχω ριξει πολυ φυσιγγι σε τσιχλα και σκοπευτηριο.. φέτος μόνο σε γουρουνι την εχω ριξει..
Για καθαρισμα ουτε λογος εν μεσω σεζον γιατι η μαυρίλα δεν εχει προηγουμενο!!! Αμα αλλαξεις τακακια χωρις γαντια λιγοτερο θα λερωθεις!
Καθε τελος σεζον λοιπον και καλα ειναι δεν παθαίνει τιποτα!!!
 
Το 19 την πήρα και εχω ριξει πολυ φυσιγγι σε τσιχλα και σκοπευτηριο.. φέτος μόνο σε γουρουνι την εχω ριξει..
Για καθαρισμα ουτε λογος εν μεσω σεζον γιατι η μαυρίλα δεν εχει προηγουμενο!!! Αμα αλλαξεις τακακια χωρις γαντια λιγοτερο θα λερωθεις!
Καθε τελος σεζον λοιπον και καλα ειναι δεν παθαίνει τιποτα!!!
Μπραβο...και ετσι ευχομαι να συνεχισεις....
 
Το 19 την πήρα και εχω ριξει πολυ φυσιγγι σε τσιχλα και σκοπευτηριο.. φέτος μόνο σε γουρουνι την εχω ριξει..
Για καθαρισμα ουτε λογος εν μεσω σεζον γιατι η μαυρίλα δεν εχει προηγουμενο!!! Αμα αλλαξεις τακακια χωρις γαντια λιγοτερο θα λερωθεις!
Καθε τελος σεζον λοιπον και καλα ειναι δεν παθαίνει τιποτα!!!
Οχι και έτσι ρε φίλε χαχα...
Απορώ παντως πως με τόση βρωμια δεν σου έχει κάνει εμπλοκη..
Τα "αέρια" θέλουν καθαρισμα κ όσο τις αφήνεις τόσο δυσκολότερα καθαρίζουν...
Μπράβο τις παντως...
Ήμουν κ είμαι αρκετά δυσπιστος με τις καραμπίνες baikal απο όταν κυκλοφόρησαν αλλά μπορώ να πω ότι περισσοτερα είναι τα θετικά που ακουω παρα τα αρνητικά......
 
153 με -15C και δεν καταλαβαινει τιποτα,ουτε η 155...Απλα η δευτερη 1)θελει το κλειδι
για ρυθμιση γραμμαριων και 2)επειδη δεχεται 4ο φυσιγγι στην γλωσσα πολλοι της
βγαζουν τα ματια με αποτελεσμα να κανει εμπλοκες.
 
Απορώ παντως πως με τόση βρωμια δεν σου έχει κάνει εμπλοκη..
Δεν παθαίνει τιποτα Τάσο...τα παει γαζι...
Για να μην παρεξηγηθω, σιγουρα ο καθαρισμος οπλου μετα απο καθε εξορμηση κτλ κτλ μονο θετικα προσθέτει! Απλα δεν ειναι το στυλ μου..Καθε αρχη και τελος σεζον, και σίγουρα μετα απο εξόρμηση που εγινε μουσκεμα...Αυτα!!
 
153 με -15C και δεν καταλαβαινει τιποτα,ουτε η 155...Απλα η δευτερη 1)θελει το κλειδι
για ρυθμιση γραμμαριων και 2)επειδη δεχεται 4ο φυσιγγι στην γλωσσα πολλοι της
βγαζουν τα ματια με αποτελεσμα να κανει εμπλοκες.
Αλεξ θεωρητικα ολα τα οπλα μπορουν να παρουν ενα ακομα φυσίγγι στην γλώσσα νομιζω...(4ο με μειωτηρα, 6ο χωρις μειωτηρα)
 
Back
Top