Ανέκδοτα & Χιούμορ

-Γιατρε πονάνε τα λαιμα μου...
-Οσο μπορείς υγρά...
-Της τα λέω γιατρέ...
-Σκασε Γιάννη...!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

-Πως κάνεις τέτοια κόλπα μωρό μου, αφού έχεις πάει μόνο με 2;
-Βλεπω πολλές τσόντες..
-Κι εγώ βλέπω Τσάμπιονς Λιγκ, αλλά δεν παίζω μπάλα σα τον Μεσσι!
 
Μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα ένας τύπος χτυπάει την πόρτα και λέει:
- Ρε φίλε, μπορείς να έρθεις να με σπρώξεις;
- Ξέρεις τί ώρα είναι; 5 και τέταρτο! Περίμενε όμως να ντυθώ και έρχομαι, γιατί και εγώ το έχω πάθει.
Βγαίνει ο άνθρωπος σε δύο λεπτά, κοιτάει από δω, κοιτάει από κει, δεν βλέπει κανένα αυτοκίνητο.
Την ώρα που είναι έτοιμος να ξαναμπεί, ακούει μία φωνή:
- Φίλε εδώ! Στις κούνιες…
 
- Καλημέρα, στον ανάμικτο τι βάζετε?
- Κυρίως μπανάνα μήλο και αχλάδι
- Έχετε και κάτι άλλο?
- Έχουμε και καρότο
- Βάλε και καρότο
- Έχουμε και τζίντζερ
- Βάλε και τζίντζερ
- Και ακτινίδιο βάζουμε αν θέλετε
- Ωραία, βάλε και ακτινίδιο
- Η τουαλέτα είναι στο βάθος δεξιά να ξέρετε...
 
Συναντιούνται δυο φιλοι στο δρόμο

-Ελα ρε μεγάλε παμε για ένα καφέ...
Κάθονται κ απέναντι βλεπουν μια ομορφη κοπέλα...
-Ρε φίλε θα παω...
-Την ξέρω αλλά η κακομοίρα εχει ένα θεμα ειναι στραβή...
-Ε και? Σιγά το πραγμα δεν έχω τέτοια κολλήματα εγώ..

Και πάει κοντά της...

-Γεια σου κοπελια τι θα πεις να κεράσω....
Μπλα μπλα μπλα την έψησε...
- Περιμενε όμως πρωτα να παρω την γυναίκα μου στο τηλ να τις το πω..
-Είσαι παντρεμενος????
-Ναι αλλά μην φοβάσαι ειμαι πολυ ειλικρινής μαζί της...
Και ταυτόχρονα την περνει τηλ...

Ελα γυναίκα θα αργήσω να ερθω σημερα, μου έτυχε μια στραβή........
 
Και ένα άλλο πολυ παλιο που το λέγαμε πιτσιρικαδες...


Πάει ένας σε ένα μπουρδέλο κ λεει στην τσατσά θέλω μια χοντρή
Κυριε πηγενετε στο δωμάτιο 4...
Κατεβαίνει κάτω κ τις λέει σας παρακαλω πολυ σας ζητησα χοντρή όχι αδυνατη...
Μα κυριε χοντρή είναι αλλά αφου δεν σας κάνει ανεβείτε στο δωμάτιο 6...
Κατεβαίνει κάτω ο τυπος όλο νευρα, σας παρακαλω πολυ σας ζητησα χοντρή, έχετε η να φυγω?
Ξεφυσάει η τσατσά κ του λεει ανέβα στο δωμάτιο 10 δεν υπάρχει άλλη πιο χοντρή...
Μπενει μέσα κ αντικρίζει στο κρεβάτι ένα αλλοκοτο πραγμα,ογκόλιθος, ξυγκια παντου...
Γουρλωνει τα μάτια του χαρουμενος κ τις λέει,
Κλάσε μου γκομενάρα μου να προσανατολιστω!
 
Αααα...φίλε....ξέρεις απόψε είδα στον ύπνο μου ότι χέστηκα....έλα ρε..λεφτά θα πάρεις...

Την άλλη μέρα....
Φίλε καθώς πήγαινα στο πεζοδρόμιο με €Χ€$€ ένα περιστέρι...
Έλα ρε...λεφτά θα πάρεις...

Το άλλο πρωί....φίλε είδα στν ύπνο μου πάλι σκ@τ@....λεφτά θα πάρεις....

Την άλλη μέρα....έλα ρε...είδα απόψε στν ύπνο μου λεφτά.....ΣΚ@Τ@ θα πάρεις.... .big smile.
 
Αααα...φίλε....ξέρεις απόψε είδα στον ύπνο μου ότι χέστηκα....έλα ρε..λεφτά θα πάρεις...

Την άλλη μέρα....
Φίλε καθώς πήγαινα στο πεζοδρόμιο με €Χ€$€ ένα περιστέρι...
Έλα ρε...λεφτά θα πάρεις...

Το άλλο πρωί....φίλε είδα στν ύπνο μου πάλι σκ@τ@....λεφτά θα πάρεις....

Την άλλη μέρα....έλα ρε...είδα απόψε στν ύπνο μου λεφτά.....ΣΚ@Τ@ θα πάρεις.... .big smile.
Εμενα με εχεσε σε αναφορα οκοκληρου ταγματος και ειχε φαει του σκασμου το σκασμενο
Βγαινουμε με κατι φιλους αγορασω λαχειο και κερδιζω πρωτη μου φορα στο ξυστο 25 λιρες!!!!
Μεχρι να παω σπιτι με πιανει το ρανταρ και πληρωνω προστιμο 23 .sarcastic.
 
Και ένα άλλο πολυ παλιο που το λέγαμε πιτσιρικαδες...
Τώρα μου θύμησες εκείνο με τον ποντικό, που πήγε στο μπουρδέλο.

Η τσατσά που τον εκτιμούσε ως πελάτη, του σύστησε να δοκιμάσει μια καινούργια από την Ινδία.
Χτυπάει λοιπόν ο ποντικός την πόρτα που του υπέδειξε η τσατσά, ανοίγει η κόμπρα και νομίζοντας ότι πρόκειται για το φαγητό της, τον καταπίνει με μια χαψιά. Αμέσως όμως σκέφτεται: "Ρε, λες να 'ναι πελάτης;" και τον ξερνάει χωρίς δεύτερη σκέψη.
Και τότε λέει ο ποντικός: "Ω, ρε μάγκα!... Τι τσιμπούκι ήταν αυτό;;;"
 
Δυο υπερήλικες, αδερφικοί φίλοι από παιδιά, κάθονται ένα δειλινό στο αγαπημένο τους παγκάκι ατενίζοντας τον ορίζοντα βαθειά συλλογισμένοι.
Ρε Γιώργο – λέει ο Κώστας –, έχεις ακούσει για αυτή την μετεμψύχωση που λένε τώρα τελευταία, ότι δήθεν όταν πεθαίνεις ξαναγεννιέσαι λέει αλλά σε άλλον τόπο, άλλο χρόνο και ίσως και μορφή. Μπορεί να ξαναγεννηθείς άνθρωπος, ζώο ή φυτό. Το πιστεύεις;
Κάτι έχω ακούσει λέει ο κυρ Γιώργης αλλά δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο. Θα μπορούσε όμως ο πρώτος μας που θα πεθάνει, αν ξαναγεννηθεί, να πάρει ένα τηλέφωνο τον άλλο και να του πει ότι είναι αλήθεια.

Αφού τους φάνηκε ωραία η ιδέα και στους δυο, συμφώνησαν σε αυτό και αμέσως άλλαξαν κουβέντα.

Μετά από λίγο καιρό, ο κυρ Γιώργος άφησε αυτόν τον μάταιο κόσμο βυθίζοντας στο πένθος τον κυρ Κώστα, τον κολλητό του.

Μετά από έξι μήνες όμως, χτυπάει το τηλέφωνο του κυρ Κώστα, και, όταν απάντησε, έκπληκτος άκουσε τη φωνή του κολλητού του από την άλλη άκρη της γραμμής.

― Έλα Κώστα! Εσύ είσαι;;;

― Γιώργη!!! Εσύ;;; Πού είσαι ρε παλιόφιλε;;; Ζεις;;; Τι κάνεις;;;

― Άσε Κώτσο! Είμαι σε ένα μεγάλο μέγαρο, μόνος μου μέσα σε άπειρα θηλυκά. Τρώω όλη μέρα, πίνω όλη μέρα και πηδάω όλη μέρα!!!

― Πού είσαι ρε φίλε;;; Πασάς στα Γιάννενα;;;

― Όχι,... Κόκορας στα Μέγαρα!

hippo
 
Δυο υπερήλικες, αδερφικοί φίλοι από παιδιά, κάθονται ένα δειλινό στο αγαπημένο τους παγκάκι ατενίζοντας τον ορίζοντα βαθειά συλλογισμένοι.
Ρε Γιώργο – λέει ο Κώστας –, έχεις ακούσει για αυτή την μετεμψύχωση που λένε τώρα τελευταία, ότι δήθεν όταν πεθαίνεις ξαναγεννιέσαι λέει αλλά σε άλλον τόπο, άλλο χρόνο και ίσως και μορφή. Μπορεί να ξαναγεννηθείς άνθρωπος, ζώο ή φυτό. Το πιστεύεις;
Κάτι έχω ακούσει λέει ο κυρ Γιώργης αλλά δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο. Θα μπορούσε όμως ο πρώτος μας που θα πεθάνει, αν ξαναγεννηθεί, να πάρει ένα τηλέφωνο τον άλλο και να του πει ότι είναι αλήθεια.

Αφού τους φάνηκε ωραία η ιδέα και στους δυο, συμφώνησαν σε αυτό και αμέσως άλλαξαν κουβέντα.

Μετά από λίγο καιρό, ο κυρ Γιώργος άφησε αυτόν τον μάταιο κόσμο βυθίζοντας στο πένθος τον κυρ Κώστα, τον κολλητό του.

Μετά από έξι μήνες όμως, χτυπάει το τηλέφωνο του κυρ Κώστα, και, όταν απάντησε, έκπληκτος άκουσε τη φωνή του κολλητού του από την άλλη άκρη της γραμμής.

― Έλα Κώστα! Εσύ είσαι;;;

― Γιώργη!!! Εσύ;;; Πού είσαι ρε παλιόφιλε;;; Ζεις;;; Τι κάνεις;;;

― Άσε Κώτσο! Είμαι σε ένα μεγάλο μέγαρο, μόνος μου μέσα σε άπειρα θηλυκά. Τρώω όλη μέρα, πίνω όλη μέρα και πηδάω όλη μέρα!!!

― Πού είσαι ρε φίλε;;; Πασάς στα Γιάννενα;;;

― Όχι,... Κόκορας στα Μέγαρα!

hippo
Ατυχος ο γερακος
Ετσι και περασει απο κει ο Κωστας τον βλεπω να κανει παρεα με χυλοπιττες σε πισινα παστιτσαδας .sarcastic.
 
Back
Top