Fabarm Team

Τελικά φίλε μου becaccia την πήρα την φαμπαρμ scolopax rusticola.υπεροχο.μου έρχεται κατευθείαν και το αισθάνομαι πολύ ελαφρύ.οσο για την ρίγα όντως δεν φαίνεται να κόβεται.απλα το μόνο μείον "νιώθω"το ξύλο της πάπιας λίγο ψεύτικο.τωρα μένει η δοκιμασία!!!!καλές γιορτές σε όλους με υγεία και ευτυχία σε όλα τα επίπεδα και ο νέος χρόνος να μας βρει όλους πάνω στα βουνά!!!!!
Καλορίζικη!
Καλές τουφεκιές!
 
Καλές ντουφεκές. Να την ευχαριστηθείς φίλε. Στην δική μου l4s παρατήρησα τώρα με την καραντίνα ότι το πιστόνι μετακινείται μέσα στον μαστό της κανης 1-2 χιλιοστά κάνοντας έναν μικρό θόρυβο. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος συνάδελφος κάτοχος l4s;
Και η δικιά μου το ίδιο. Σε όσα βίντεο μπόρεσα να βρω φαίνεται να έχει ένα μικρό κενό στο πιστόνι. Εκνευριστικο αλλά θα ζήσουμε με αυτό!!!
 
Και η δικιά μου το ίδιο. Σε όσα βίντεο μπόρεσα να βρω φαίνεται να έχει ένα μικρό κενό στο πιστόνι. Εκνευριστικο αλλά θα ζήσουμε με αυτό!!!
Γιωργο μάλλον συμβαίνει με όλες όσες έχουν μηχανισμό αερίων. Σε μια Franchi prestige που εχω είναι πιο μεγαλο το διάκενο και κάνει μεγαλύτερο θόρυβο άλλα στον κυνηγοτοπο ούτε που τον προσέχω . Στην l4s είναι ελάχιστος ο θόρυβος και τον πρόσεξα τώρα στην καραντίνα που την σκαλιζα.
 
Και η δικιά μου το ίδιο. Σε όσα βίντεο μπόρεσα να βρω φαίνεται να έχει ένα μικρό κενό στο πιστόνι. Εκνευριστικο αλλά θα ζήσουμε με αυτό!!!
Παιδια αυτες ειναι απαρετιτες ανοχες πως να το κανουμε πρεπει να υπολογισετε και τις διαστολες η φαμπαρμ φημιζετε για την ακριβεια κατασκευης ολα ειναι τελεια στην εφαρμογη και σφιχτα εκει θελει καπιο διακενο
 
Παιδια αυτες ειναι απαρετιτες ανοχες πως να το κανουμε πρεπει να υπολογισετε και τις διαστολες η φαμπαρμ φημιζετε για την ακριβεια κατασκευης ολα ειναι τελεια στην εφαρμογη και σφιχτα εκει θελει καπιο διακενο
Ότι πιο λογικό!!!
 
Στην beretta 390 δεν κουνάει τίποτα. Για άλλα αερίων δεν γνωρίζω.
Το πιστονι των μπερετα εχει το.διακενο αυτο αλιως απο μεσα αλλα το δεν κουνιετε τπτ μη το λες για στριψε την κανη σου δεξια αριστερα να δεις μονο η φαμπαρμ εχει σφιχτες εφαρμογες και δεν κουναει τπτ κουμπονουν ολα στην εντελια
 
Last edited:
Για τον φίλο μου τον beccacia.οι απόψεις μου για την scolopax rusticola.ειναι ελαφρύ όπλο και δεν κουράζει καθόλου.σημερα περπατητο 3 ώρες δεν κουράζει.τωρα για δοκιμές για φυσίγγια δεν έβγαλα συμπεράσματα ακόμα.σημερα είχα πρωτο φυσιγγι το lampro διασποράς 2 το bornaghi διασποράς και 3 μάλλινη τάπα nobelsport 7 turtura.
 
Με το διασπορεα τσοκ πρέπει να κάνω δοκιμές σε όλα τα φυσίγγια.η πρώτη που βαρεσα δεν πρόλαβαν να ανοίξουν τα σκάγια γιατί ήταν πολύ κοντά η μπεκάτσα,η δεύτερη σαν να πήρε λίγο και η 3 μπήκε σε πουρνάρι και την βαρεσα χωρίς να την βλέπω.
 
Νομίζω ότι φυσιγγια απλά διασποράς δουλεύει καλύτερα ο διασπορεας.και όχι με τα direct.αλλα όπως είπα πρέπει να τα δοκιμασω
Δοκίμασε στο κυνήγι το τσοκ διασποράς με ένα μαλινοταπο όπως το b&b mygra becaccia δεν νομίζω να σου δουλεύει με διασποράς φυσίγγια.
 
Κυριοι του team μετα απο το ενδιαφερον που εκδηλωσα για την αγορα μιας 11-87 και με την συμβουλευτικη βοηθεια των παιδιων αποφασισα να μην προβω στην αγορα της και στρεφεται το ενδιαφερον μου πλεον στο μοντελο της fabarm το XLR 5 COLUMBUS PALUMBA.Εχει καποιος συναδελφος καποια αποψη και εμπειρια απο αυτο το οπλο;
 
Κυριοι του team μετα απο το ενδιαφερον που εκδηλωσα για την αγορα μιας 11-87 και με την συμβουλευτικη βοηθεια των παιδιων αποφασισα να μην προβω στην αγορα της και στρεφεται το ενδιαφερον μου πλεον στο μοντελο της fabarm το XLR 5 COLUMBUS PALUMBA.Εχει καποιος συναδελφος καποια αποψη και εμπειρια απο αυτο το οπλο;
Πολυ καλυτερα τα fambarm παντως απο πλευρας πιοτητας πολυ ψιλα ο πυχης
 
Back
Top