Παρουσίαση Φυσιγγίων

Δυστυχώς πάγια τακτική Ελλήνων βιοτεχνών φυσιγγίων,αρκετών όχι όλων ευτυχώς, να βάζουν στα φυσίγγια τους ένα η δύο νούμερα ψηλότερα σκάγια με σκοπό να εντυπωσιάσουν, στην ουσία να παραπλανήσουν τον άμοιρο πελάτη κυνηγό που ρίχνοντας το σε πίνακα,χαρτόνι,τενεκέ κλπ να δει μια πολύ πυκνή κατανομή............
Επισης δεν ξερω αν ισχυει και κατι που εχω ακουσει για πιο φθηνα σκαγια που ειναι ανακατεμενα νουμερα στο τσουβαλι.....!! Οπως και να εχει αυτος που βαζει την υπογραφη του στο κουτι πρεπει να ξερει τι πουλαει στον κοσμο (αν δεν τα κλεινει ο ο ιδιος).....
 
Δεν χωράει ο νους μου ότι τέτοιες εταιρίες κάνουν τέτοια λάθη...
Μια φορα πηρα τηλ εναν που "εφτιαχνε φυσιγγια" του λεω ετσι και ετσι βρηκα μεσα.....και μου λεει δεν τα κλεινω εγω τα δινω στον ταδε.......δεν τα ελεγχεις του λεω....ε δεν προλαβαινω λεει
 
Επισης δεν ξερω αν ισχυει και κατι που εχω ακουσει για πιο φθηνα σκαγια που ειναι ανακατεμενα νουμερα στο τσουβαλι.....!! Οπως και να εχει αυτος που βαζει την υπογραφη του στο κουτι πρεπει να ξερει τι πουλαει στον κοσμο (αν δεν τα κλεινει ο ο ιδιος).....
Ισχύει για το τσουβαλη
 
Μου εχει τυχει σε φυσιγγι Νο5 να εχει μεσα 5 διαφορετικα μεγεθη σκαγιων....
Ε δεν είπε εντελώς ψέματα η εταιρία... 5 είχε μέσα... Είδη σκαγιων... Αν περίμενες νούμερο 5 σκαγια φταις εσύ που δεν τους ρώτησες... Μην είμαστε και πλεονέκτες που έλεγε μια ψυχή..
 
Έχει τύχει σε κάποιον άλλον να παίρνει φυσίγγια νούμερο 6 και να βγαίνουν νούμερο 8; gorilla overmax 40gr
Shit high and watch.... πονεμένη ιστορία...αγόρασα πενταρια βγήκαν εξαρια...ότι να ναι....πάντως...για εξαρια πολύ φονικό....σκέφτηκα να πάρω τεσσάρια για να βρω πενταρια ....αλλά τα έπαιξα στο τζοκερ
 
Στην 1η φωτό όταν είδα το φυσίγγι κατάλαβα τη θα ακολουθήσει....ρελιασμένο στα 59.00mm αν θυμάμαι λόγο του s.g magnum που δν αφήνει τν κάλυκα να ρελιαστεί...είχα κόψει κ εγώ ένα πέρυσι....κρίμα η Μ92s που κουβαλάει στο εσωτερικό του.
Ρίχτε τα στις τσίχλες........και τι έεεεεεγινε.... :p :p
 
Στην 1η φωτό όταν είδα το φυσίγγι κατάλαβα τη θα ακολουθήσει....ρελιασμένο στα 59.00mm αν θυμάμαι λόγο του s.g magnum που δν αφήνει τν κάλυκα να ρελιαστεί...είχα κόψει κ εγώ ένα πέρυσι....κρίμα η Μ92s που κουβαλάει στο εσωτερικό του.
Ρίχτε τα στις τσίχλες........και τι έεεεεεγινε.... :p :p

Κωστη δεν ριχνεις φυσιγγιο με 14 ευρω το κουτι στις τσιχλες φιλε....αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο....
σκεψου τα μουτρα σου πως θα γινουν....οταν δεις το παπι να τρωει την τουφεκια....και να σου κουναει
το μαντηλι φευγοντας....υπαρχει χειροτερο πραγμα απο αυτο.....για εναν κυνηγο ??
Σημαδεμενο πουλι...και να μην πεφτει.... Και δεν ειναι οτι θα το παθεις στο πρωτο μονο......πιστευοντας οτι
εχεις καλο φυσιγγιο στην θαλαμη σου......θα την πατησεις και υπολοιπα παπια....μεχρι να το παρεις
χαμπαρι....αν το παρεις....εχασες το κυνηγι σου φιλε!!
Οπως την πατησα εγω πριν χρονια με τον λαγο....σταματημενος ο λαγος περιπου 30 -32 μετρα...35 δεν
ηταν....του ριχνω την πρωτη......εκατσε κατω ο λαγος....του ριχνω την δευτερη.....βαρα μαλακα......
μου λεει....του ριχνω την 3η τουφεκια....αντε γεια μαλακα μου λεει...και γυρισε και εφυγε...και εγω βεβαια
εμεινα μαλακας!!! Με επωνυμα Ι Τ Α Λ Ι Κ Α φυσιγγια...και πανακριβα για εκεινη την εποχη...το 1991...
με το 1000ρικο μεγαλο σαν σεντονι!!!!
Οπως βλεπω.....τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου....Τελικα δεν αρκει να δοκιμαζουμε το φυσιγγιο
μονο σε στοχο....πρεπει να το σφαζουμε....για να ειμαστε σιγουροι....και τωρα τι να πω ?? Περαστικα μας ??:oops:
 
Στην 1η φωτό όταν είδα το φυσίγγι κατάλαβα τη θα ακολουθήσει....ρελιασμένο στα 59.00mm αν θυμάμαι λόγο του s.g magnum που δν αφήνει τν κάλυκα να ρελιαστεί...είχα κόψει κ εγώ ένα πέρυσι....κρίμα η Μ92s που κουβαλάει στο εσωτερικό του.
Ρίχτε τα στις τσίχλες........και τι έεεεεεγινε.... :p :p
Το δικό μου έχει τεκνα
 
Το δικό μου έχει τεκνα
Μην εισαι τοσο σιγουρος Τζωνη.....εκτος και εαν το σφαξει και το εχεις δει.....εγω δεν πιστευω τιποτα
εαν δεν το δω με τα ματια μου.....Οτι γουσταρουν γραφουν στα κουτια τους .....και ελεγχος δεν
υπαρχει φιλε μου!!! :)
 
Μην εισαι τοσο σιγουρος Τζωνη.....εκτος και εαν το σφαξει και το εχεις δει.....εγω δεν πιστευω τιποτα
εαν δεν το δω με τα ματια μου.....Οτι γουσταρουν γραφουν στα κουτια τους .....και ελεγχος δεν
υπαρχει φιλε μου!!! :)
Το πρώτο που κάνω...είναι η σφαγή...μετά δοκιμή επί χαρτου
 
Το πρώτο που κάνω...είναι η σφαγή...μετά δοκιμή επί χαρτου
Θα παω για παρτη σου σημερα.....να ριξω τα φυσεκια σημερα...στα 35 με 3αστρα και στα 45 με φουλ τσοκ
μαμα....
Θα βαλω μετα τα απολεσματα φιλε...δεν σε ξεχασα.... :)
 
Καλησπερα και εδω παιδες!!! ΛΟΙΠΟΝ...Για να μαθετε τι ριχναμε στον παρελθον....και τι μας πουλαγαν....

Ειχα αγορασει πριν αρκετα χρονια κατι Imperial N2 -USA μαγκνουμ.....στην πορεια το εψαξα λιγο...και
μου ειπαν...ασχετα εαν γραφουν USA ειναι Καναδεζικα....

Παμε παρα κατω....Πρωτα εριξα σε στοχο με φουλ τσοκ μαμα....πηρα ενα 65,5% στα 40 μετρα...
Μετα εσφαξα ενα....και τα ειδα ΟΛΑ....Εχει πυριτιδα 99% Τεκνα...η πυριτιδα ενα σωμα μια ψυχη...δεν
ξερω εαν εχουν τετοιες πυριτιδες στο Καναδα..γι' αυτο και λεω 99%.
Το βυσμα...Ζ2Μ15....και παλι δεν γνωριζω εαν εχουν και δουλευουν τετοια βυσματα στον Καναδα.
Καψουλι...μαλλον για 684 το βλεπω....
ΦΩΤΟ θα βαλει ο καλος φιλος ο Αλεξ....και τα συμπερασματα δικα σας παλικαρια....

Αυτα κυριε Νικο πρεπει να ειναι μετα imperial εποχής (απλα χρησιμοποιηθηκε το ονομα για διαφημιστικούς λόγους, σε αλλο θεμα ειχα βαλει Remington made in italy θα θυμουνται ολοι αναφορες σε παλια φορουμ για φθηνα ρεμι απο Βουλγαρία, κατι τετοιο μπορει να παιζει και με αυτα ?) Μετα τα καθαυτου imperial εγινε μια τετοια αναλογη προσπαθεια απο την καναδικη challenger, imperial κουτια και ονομασια αλλα καλυκες και υλικά cheddite λογω γαλλιαε υποθέτω.
Νίκο δεν ισχυει που σου είπαν πως είναι καναδεζικα κ που προφανως άφηναν να εννοηθεί ότι είναι τα γνησια....
Κώστα κάπως έτσι είναι...
Εξάλλου το ότι είναι Αμερικανικα το δήλωνε κ η τότε αντιπροσωπεία που έδρευε στην Ξάνθη...

IMG_20201224_141458.jpg
 
Back
Top