Παρουσίαση Φυσιγγίων

Αυτα κυριε Νικο πρεπει να ειναι μετα imperial εποχής (απλα χρησιμοποιηθηκε το ονομα για διαφημιστικούς λόγους, σε αλλο θεμα ειχα βαλει Remington made in italy θα θυμουνται ολοι αναφορες σε παλια φορουμ για φθηνα ρεμι απο Βουλγαρία, κατι τετοιο μπορει να παιζει και με αυτα ?) Μετα τα καθαυτου imperial εγινε μια τετοια αναλογη προσπαθεια απο την καναδικη challenger, imperial κουτια και ονομασια αλλα καλυκες και υλικά cheddite λογω γαλλιαε υποθέτω.

Κωνσταντινε....αγορασμενα 1991 ....δεν ξερω ποια ηταν η εποχη μετα ιμπεριαλ....αυτο που ξερω ειναι
οτι δεν σταυρωσα θηραμα με δαυτα....και οταν αποφασισα να καταπιαστω λιγο 12/76 εριξα ενα σε στοχο
για να εχω μετρο συγκρισης....απο εκει ''ξεκινησαν'' ΟΛΑ.
Το θεμα ειναι οτι μας πουλουσαν φυκια για μεταξωτες κορδελες φιλε μου!!!
Αυτο ειναι απαρεδεκτο...+ οτι ηταν και ακριβα φυσιγγια!!!
 
Κωνσταντινε....αγορασμενα 1991 ....δεν ξερω ποια ηταν η εποχη μετα ιμπεριαλ....αυτο που ξερω ειναι
οτι δεν σταυρωσα θηραμα με δαυτα....και οταν αποφασισα να καταπιαστω λιγο 12/76 εριξα ενα σε στοχο
για να εχω μετρο συγκρισης....απο εκει ''ξεκινησαν'' ΟΛΑ.
Το θεμα ειναι οτι μας πουλουσαν φυκια για μεταξωτες κορδελες φιλε μου!!!
Αυτο ειναι απαρεδεκτο...+ οτι ηταν και ακριβα φυσιγγια!!!
Ο παφυλας τι γραφει κυριε Νικο μηπως ειναι super fiocchi? Η imperial πρεπει να ειχε σταματησει αρκετα παλιότερα. Τουλάχιστον σου βγηκε σε καλο αρχισες την ιδιογομωση και ησυχασες .
 
Ο παφυλας τι γραφει κυριε Νικο μηπως ειναι super fiocchi? Η imperial πρεπει να ειχε σταματησει αρκετα παλιότερα. Τουλάχιστον σου βγηκε σε καλο αρχισες την ιδιογομωση και ησυχασες .

Απο κατι τετοια ....και απο το πεταλωμα ενος λαγου με επωνυμα Ιταλικα φυσιγγια ....ηταν η αφορμη
να ξεκινησω την ιδιογομωση....και οπως ειπες ....ησυχασα και σωθηκα!!
Μαλλον fiocchi ειναι Κωνσταντινε δεν το γραφει ομως πουθενα...αναμεσα στις δυο περιφεριακες
γραμμες που εχει γραφει MAX 1050 BAR τιποτα αλλο.

ΥΓ. ΘΑ βαλει φωτο ο Αλεξ!!
 
Απο κατι τετοια ....και απο το πεταλωμα ενος λαγου με επωνυμα Ιταλικα φυσιγγια ....ηταν η αφορμη
να ξεκινησω την ιδιογομωση....και οπως ειπες ....ησυχασα και σωθηκα!!
Μαλλον fiocchi ειναι Κωνσταντινε δεν το γραφει ομως πουθενα...αναμεσα στις δυο περιφεριακες
γραμμες που εχει γραφει MAX 1050 BAR τιποτα αλλο.

ΥΓ. ΘΑ βαλει φωτο ο Αλεξ!!
Αυτο νομιζω και γω κυριε Νικο, μαυρη πατουρα ,καψυλι , το δαχτυλίδι στον παφυλα .
 
Απο κατι τετοια ....και απο το πεταλωμα ενος λαγου με επωνυμα Ιταλικα φυσιγγια ....ηταν η αφορμη
να ξεκινησω την ιδιογομωση....και οπως ειπες ....ησυχασα και σωθηκα!!
Μαλλον fiocchi ειναι Κωνσταντινε δεν το γραφει ομως πουθενα...αναμεσα στις δυο περιφεριακες
γραμμες που εχει γραφει MAX 1050 BAR τιποτα αλλο.

ΥΓ. ΘΑ βαλει φωτο ο Αλεξ!!
Φωτο του ΝικουΠ....
 

Attachments

  • IMG-f74cd97acb6d9b53f3d38edd7361ccd6-V.jpg
    IMG-f74cd97acb6d9b53f3d38edd7361ccd6-V.jpg
    196,4 KB · Προβολές: 46
  • IMG-2f9258357e72bcdf57280aae3219c2a4-V.jpg
    IMG-2f9258357e72bcdf57280aae3219c2a4-V.jpg
    151,2 KB · Προβολές: 46
  • IMG-32a96ca56fe54f1ff3f793ece39578c3-V.jpg
    IMG-32a96ca56fe54f1ff3f793ece39578c3-V.jpg
    175,3 KB · Προβολές: 46
Σημερα εσφαξα ενα ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ....ο θεος να το κανει Αμερικανικο.....WINCHESTER 12 CA.
Αγορασμενο και αυτο το 1991.....τοτε δεν ειχα γνωσεις....αγοραζα επωνυμα φυσιγγια....με την ελπιδα οτι
ειχα καλο φυσιγγιο στην θαλαμη μου.
Με την αγνοια που ειχα....οι Ιταλιανοι μου επιαναν τον κωλο κανονικα...και εγω το ''ζωντανο'' χειροκροτουσα
και απο πανω....νομιζα οτι εριχνα Αμερικανικα φυσεκια....
Να σας πω για το φυσιγγιο τωρα.
12/70 WINCHESTER N5
Πυριτιδα Μ92ς 1,963
ΒΥΣΜΑ - Ζ2Μ15
ΣΚΑΓΙΑ 39,40 Ν5 Επινικελωμενα
Καψυλι CX2000

ΥΓ. Το μονο καλο ειναι οτι σαν δοσολογια και στησιμο...CX2000 - 2,00 X40-Z2M15 -N5- Ειναι σωστη!!!
Κατα τα αλλα....αστο να παει....αστο.....με δουλευαν οι Ιταλοι...και ο εδω μαγαζατορας ψιλο γαζι....Αμερικανικα
Νικολα....Αμερικανικα!!!! .sarcastic.
 
Λοιπον παιδες....σε πρωτη ''φαση'' φαινεται αξιολογο φυσιγγιο....αυτο που μου εκανε ΜΕΓΑΛΗ εντυπωση
ειναι οτι το τελικο ρελιασμα και το υψος του καλυκα ειναι στα 56,5 !!!!!
ΛΟΙΠΟΝ.

Υψος καλυκα ρελιασμενο στα 56,5

Βαθος ρελιου 2 χιλιοστα

Παχος ρελιου 1,8 χιλιοστα

Σκαγια επινικελωμενα 36,30 - 36,45 - Ν6 Διαμετρος σκαγιου 2,7 χιλιοστα.

Βυσμα Ζ2Μ15


Πυριτιδα ΑΟ - 2,20 - 2,25 ( πιστευω οτι ειναι ΑΟ )

Καψουλι CX2000

Eβγαλα ογκομετρια γιατι μου εκανε εντυπωση το 56,5 που ειναι κλεισμενο.
Σε ακοπο καλυκα 69 χιλιοστα εχει Κενο απατητο χωρο 11,7 χιλιοστα
Σε καλυκα κομμενο 68,4 εχει 11,2 χιλιοστα...
Μεχρι το μεσημερι...θα το εχω ριξει σε στοχο...θα σας πω τι συγκεντρωση εβγαλε και τι ταχυτητα εδωσε!!!! :)
 
Back
Top