Φυσίγγια για την Φάσσα

Το speed ειναι πολυ καλο αν και προτιμω το classica σε νο6, το λαμπρο καφε επισης που δοκιμασα ενα κουτι περυσι μου αρεσε πολυ, το percorso επισης ειναι σταθερη αξια, επισης το στανταρ που ριχνω ειναι του Ρουμελιωτη το 34 με csb1
Αλεξ όλα αυτά που ανέφερες πολύ καλά πλην του speed 34 σε νο6 που είναι από τα χειρότερα που έχω ρίξει ποτέ στο όπλο μου. Δν τα πάει με τπτ η κάνη μου. Φαντάσου σκέφτομαι να τα ρίχνω σε ψηλωμενες τσιχλες.
 
Αλεξ όλα αυτά που ανέφερες πολύ καλά πλην του speed 34 σε νο6 που είναι από τα χειρότερα που έχω ρίξει ποτέ στο όπλο μου. Δν τα πάει με τπτ η κάνη μου. Φαντάσου σκέφτομαι να τα ρίχνω σε ψηλωμενες τσιχλες.
Ετυχε μαλλον να μη το γουσταρει το οπλο σου, γι αυτο λεμε οτι πρεπει να δοκιμαζουμε τα φυσιγγια που περνουμε για να εχουμε μια εικονα συγκεντρωσης στο χαρτονι, αν ειναι οκ το βλεπουμε μετα και στο κυνηγι.
Το b&p dual power 6/3 πχ ενω ηταν καλο στο χαρτονι στο κυνηγι δεν μου αρεσε, ειχα χασει δυο φασσες περυσι σιγουρες χωρις να καταλαβω τον λογο και ενα λαγο που ειχα παρει ειχε μονο τριαρια πανω του.
Με το speed νο6 και το goose ειχα παρει μια παρα πολυ μακρινη φασσα την οποια οχι μονο την εριξε αλλα την καπνισε και ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο, μπορει να ετυχε δεν ξερω αλλα μου ειχε κανει πολυ μεγαλη εντυπωση τοτε.
 
Όλο καλά λόγια ακούω για τα gorilla τα 34γρ αλλά δν μπορώ να τα βρω πουθενά!!! Γιατί τόσο δυσεύρετα ρε παιδιά? Παρεμπιπτόντως μένω στην Αθήνα
Οι γκορίλες θέλουν επαρχεία κ πυκνά σαν τα μαϊμούδες....δν πάνε κοντά σε πόλεις. :p .yel.
 
Όλο καλά λόγια ακούω για τα gorilla τα 34γρ αλλά δν μπορώ να τα βρω πουθενά!!! Γιατί τόσο δυσεύρετα ρε παιδιά? Παρεμπιπτόντως μένω στην Αθήνα
Θα τα βρεις στο Politistore στον Άλιμο. Αλλιώς μετά τα παραγγέλνεις online.
 
Ετυχε μαλλον να μη το γουσταρει το οπλο σου, γι αυτο λεμε οτι πρεπει να δοκιμαζουμε τα φυσιγγια που περνουμε για να εχουμε μια εικονα συγκεντρωσης στο χαρτονι, αν ειναι οκ το βλεπουμε μετα και στο κυνηγι.
Το b&p dual power 6/3 πχ ενω ηταν καλο στο χαρτονι στο κυνηγι δεν μου αρεσε, ειχα χασει δυο φασσες περυσι σιγουρες χωρις να καταλαβω τον λογο και ενα λαγο που ειχα παρει ειχε μονο τριαρια πανω του.
Με το speed νο6 και το goose ειχα παρει μια παρα πολυ μακρινη φασσα την οποια οχι μονο την εριξε αλλα την καπνισε και ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο, μπορει να ετυχε δεν ξερω αλλα μου ειχε κανει πολυ μεγαλη εντυπωση τοτε.
Πάντως γενικά και χωρίς να θέλω να ανάψω φωτιές η εμπειρία που έχω από Remington μου έδειξε ότι είναι όπλο που δεν σε δυσκολεύει στο τι φυσιγγι θα του βάλεις πάει σταθερά καλά με μεγάλη γκάμα
Χωρίς να έχω κάνει τις πολλές δοκιμές σε χαρτόνι ότι είδα στο κυνήγι
Μπορεί να ακούγεται μπακαλιστικο αλλά αυτό έχω δει και μην παρεξηγηθώ δεν έχω πια Remington για να την παινεψω
 
Ετυχε μαλλον να μη το γουσταρει το οπλο σου, γι αυτο λεμε οτι πρεπει να δοκιμαζουμε τα φυσιγγια που περνουμε για να εχουμε μια εικονα συγκεντρωσης στο χαρτονι, αν ειναι οκ το βλεπουμε μετα και στο κυνηγι.
Το b&p dual power 6/3 πχ ενω ηταν καλο στο χαρτονι στο κυνηγι δεν μου αρεσε, ειχα χασει δυο φασσες περυσι σιγουρες χωρις να καταλαβω τον λογο και ενα λαγο που ειχα παρει ειχε μονο τριαρια πανω του.
Με το speed νο6 και το goose ειχα παρει μια παρα πολυ μακρινη φασσα την οποια οχι μονο την εριξε αλλα την καπνισε και ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο, μπορει να ετυχε δεν ξερω αλλα μου ειχε κανει πολυ μεγαλη εντυπωση τοτε.
Ετσι ακριβώς ρε φιλε ομοίως και εγώ με τα speed σε δύο πουλιά που έπρεπε να τα πάρω. Το φυσίγγι αν δν ταιριάξει κατευθείαν μαζί σου και πρέπει να ψάξεις να το βρεις σε σχέση με τον τρόπο που ρίχνεις δν κάνει απλά για σένα και το αλλάζεις. Αν είναι για κάθε διαφορετικό φυσιγγιο να σκέφτεσαι πόσο να τραβήξεις το όπλο πιο μπροστά ή πιο πίσω (προσκοπευση) καήκαμε
 
Εχει o Χατζιωτης φυσιγγια Gorilla
Το ξέρω αλλά δεν έχει ποικιλία σε νούμερα. Εγώ σε 6αρι που το θέλω όταν τον πήρα τηλ μου είπε ότι δν είχε και ότι δν ήξερε αν και πότε θα φέρει. Άσε πολύ μου είναι πολύ μακριά από το ιλιον που μένω.
 
Πάντως γενικά και χωρίς να θέλω να ανάψω φωτιές η εμπειρία που έχω από Remington μου έδειξε ότι είναι όπλο που δεν σε δυσκολεύει στο τι φυσιγγι θα του βάλεις πάει σταθερά καλά με μεγάλη γκάμα
Χωρίς να έχω κάνει τις πολλές δοκιμές σε χαρτόνι ότι είδα στο κυνήγι
Μπορεί να ακούγεται μπακαλιστικο αλλά αυτό έχω δει και μην παρεξηγηθώ δεν έχω πια Remington για να την παινεψω
Δικιο εχεις Γιωργο και συμφωνω μαζι σου οτι δεν εχουν προβλημα τα συγκεκριμενα οπλα με τα πιο πολλα φυσιγγια, απλα το dual power δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου εκατσε καλα...μπορει παντως να το δοκιμασω ξανα φετος αλλα σε 7/4 αυτη τη φορα
 
Για το dual power συγκεκριμένα επειδή το έχουμε δουλέψει πολύ στα παπιά το 6+3, θέλει στενό τσοκαρισμα απο ** και πάνω. Περισσότερο θέλει * εκεί θα δεις τα δόντια του. Τσεκαρισμένο με πολλά φυσίγγια
Με το Kicks xfull το εριξα, δεν λεω οτι δεν ειναι καλο το φυσιγγι...το πιο πιθανο ειναι κατι επαιξε με την προσκοπευση, θα το τσεκαρω ομως ξανα
 
Με το Kicks xfull το εριξα, δεν λεω οτι δεν ειναι καλο το φυσιγγι...το πιο πιθανο ειναι κατι επαιξε με την προσκοπευση, θα το τσεκαρω ομως ξανα
Και εγώ ρε φιλε με το συγκεκριμένο σε φασσοκυνηγι είχα χάσει έναν λαγαρο αχαστο. Γέμισε ο τόπος μαλλιά και δεν βρέθηκε ποτέ. Από τότε δν τα ξαναέβαλα και ούτε και πρόκειται
 
Έλα γιατί πάγωσε πολύ το συγκεκριμένο θέμα. Έχει δοκιμάσει κανείς τα συγκεκριμένα να μας πει απόψεις? View attachment 19454
Τα παλιά ήταν καλά, αυτά δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά επειδή είναι επινικελωμενα τα φοβάμαι λίγο γιατί και τα τορτορα που τά άλλαξε είναι η μέρα με την νύχτα.
 
Έλα γιατί πάγωσε πολύ το συγκεκριμένο θέμα. Έχει δοκιμάσει κανείς τα συγκεκριμένα να μας πει απόψεις? View attachment 19454
Τα εριχνα φετος στις φασες κορυφη ακαριαιος θανατος και στα 40 μ απλα ειναι ακριβα και μονο 10
 
Τα παλιά ήταν καλά, αυτά δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά επειδή είναι επινικελωμενα τα φοβάμαι λίγο γιατί και τα τορτορα που τά άλλαξε είναι η μέρα με την νύχτα.
Επειδή είναι επινικελωμενα θέλω να τα δοκιμάσω για να δω αν έχουν κάποια διαφορά στις οριακές αποστάσεις. Απότι ειδα είναι με αντιτζελο όπως περκορσο speed classica κτλ
 
Back
Top