Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τεράστιο πλήγμα το fb στην κυνηγετική δραστηριότητα και δυστυχώς προερχόμενο από τους ίδιους τους κυνηγούς .
Δεν φταίει το fb, όχι.....αν είχες δυνατή κ μη ξεπουλημενη ΚΣΕ ....θα τους έγραφες όλους κανονικότατα.
 
Δεν φταίει το fb, όχι.....αν είχες δυνατή κ μη ξεπουλημενη ΚΣΕ ....θα τους έγραφες όλους κανονικότατα.
Θοδωρή πόσο δίκιο έχεις ρε φίλε...
Κ θα πω κτ λέμε για το fb, o,τι κάνει καλό κλπ κλπ...συμφωνώ....όμως υπάρχουν κ σκηνικά όπως στη πόλη που μένω αστυνομικό τμήμα απέναντι τράπεζα Πειραιώς 30-40 άτομα στο ΑΤΜ άλλοι κάπνιζαν άλλοι τις μάσκες πιο κάτω από κει που πρέπει κ ούτε καν φιλοτιμηθηκε ένας έστω ένας αστυνομικός να τους κάνει μια παρατήρηση...αλλά να τρέχουν πίσω από τους κυνηγούς στα κατσαβραχα γν τους γράψουν ξέρουν..τι να πω άβυσσος η ψυχή....
 
Πρέπει να κοινητοποιηθουμε εμείς..
Είτε να τσούξει την κσε, είτε την κυβέρνηση...
Να ζητήσουμε τα λεφτά από την κσε πίσω..
Όχι από το κράτος..
Από τη κσε..
Εκεί θα κουνηθούν όλοι..
Καί θα πείτε πολλοί τώρα, γιατί να ζητήσουμε λεφτά, εμείς την έξοδο θέλουμε για κυνήγι..
Άμα δεν πιεστεί κάποιος δεν αλλάζει τίποτα..
Καί για να έχουμε την έξοδο πρέπει να πιέσουμε..
Σε κάθε πόλη να διοριστεί ένας δικηγόρος,θα πάρεις τό 10τοις 100 και κυνηγα τούς όπως μπορείς άμεσα..
 
Θοδωρή πόσο δίκιο έχεις ρε φίλε...
Κ θα πω κτ λέμε για το fb, o,τι κάνει καλό κλπ κλπ...συμφωνώ....όμως υπάρχουν κ σκηνικά όπως στη πόλη που μένω αστυνομικό τμήμα απέναντι τράπεζα Πειραιώς 30-40 άτομα στο ΑΤΜ άλλοι κάπνιζαν άλλοι τις μάσκες πιο κάτω από κει που πρέπει κ ούτε καν φιλοτιμηθηκε ένας έστω ένας αστυνομικός να τους κάνει μια παρατήρηση...αλλά να τρέχουν πίσω από τους κυνηγούς στα κατσαβραχα γν τους γράψουν ξέρουν..τι να πω άβυσσος η ψυχή....
Δεν ξέρω και γω τι έχουν πάθει αυτά τα τυπάκια οι αστυνομικοί ( έχω βαρεθεί να τους χαρακτηρίζω καμαριέρες) λες και δεν έχουν σκέψεις να κρίνουν και να καταλάβουν δύο πράγματα. Έχει ανωμαλεψει το μυαλό τους λογικά!!!
 
Πρέπει να κοινητοποιηθουμε εμείς..
Είτε να τσούξει την κσε, είτε την κυβέρνηση...
Να ζητήσουμε τα λεφτά από την κσε πίσω..
Όχι από το κράτος..
Από τη κσε..
Εκεί θα κουνηθούν όλοι..
Καί θα πείτε πολλοί τώρα, γιατί να ζητήσουμε λεφτά, εμείς την έξοδο θέλουμε για κυνήγι..
Άμα δεν πιεστεί κάποιος δεν αλλάζει τίποτα..
Καί για να έχουμε την έξοδο πρέπει να πιέσουμε..
Σε κάθε πόλη να διοριστεί ένας δικηγόρος,θα πάρεις τό 10τοις 100 και κυνηγα τούς όπως μπορείς άμεσα..
Αυτό λέω και πιστεύω και γω......καπιοι λένε να κάνουμε υπομονή , η υπομονή είναι αρετή κτλ κτλ.....όχι φίλε Μ στην Ελλάδα πλέον αυτό έχει πάψει να ισχύει!!! Όποιος δείχνει υπομονή αυτομάτως χαρακτηρίζεται "ζώον" και "χειραγωγήσιμος" από τους καρεκλοκένταυρους.......αν δεν ενεργήσουμε όσο ποιο άμεσα γίνεται "άντε γεια".
 
Δεν ξέρω και γω τι έχουν πάθει αυτά τα τυπάκια οι αστυνομικοί ( έχω βαρεθεί να τους χαρακτηρίζω καμαριέρες) λες και δεν έχουν σκέψεις να κρίνουν και να καταλάβουν δύο πράγματα. Έχει ανωμαλεψει το μυαλό τους λογικά!!!



Αν έχουν ακόμη τα εργαλεία στην θέση τους, ας κόψουν και κάνα 300 ευρώ πρόστιμο και στον Κούλη. Αληθινή φωτό σύμφωνα με τον κυβερνητικό εκπρόσωπο , μήπως βλέπει κάποιος ευαίσθητος λειτουργός ? ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΤΕ ΕΊΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ ΚΑΙ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ!!!
1606822658591.png
 
Τα παπαγαλάκια των ΜΜΕ γράφουν σήμερα για διατήρηση των SMS ακόμη και μετά το άνοιγμα των καταστημάτων. Αυτό σημαίνει σε απλά ελληνικά ΑΝΤΙΟ ΚΥΝΗΓΙ. Θα είναι δηλαδή ανοιχτό το MALL για να δουλέψουν οι πολυεθνικές και τα μεγάλα καταστήματα αλλά εμείς κλεισμένοι μέσα. Γιατί το να διατηρηθούν τα SMS και να υπάρξει ειδική ρύθμιση για ψάρεμα - κυνήγι είναι ονειρο χειμερινής νυκτός
 
Δεν ξέρω και γω τι έχουν πάθει αυτά τα τυπάκια οι αστυνομικοί ( έχω βαρεθεί να τους χαρακτηρίζω καμαριέρες) λες και δεν έχουν σκέψεις να κρίνουν και να καταλάβουν δύο πράγματα. Έχει ανωμαλεψει το μυαλό τους λογικά!!!
Πρέπει να έχεις καεί από αστυνομικούς για να μιλάς έτσι
 
Αν έχουν ακόμη τα εργαλεία στην θέση τους, ας κόψουν και κάνα 300 ευρώ πρόστιμο και στον Κούλη. Αληθινή φωτό σύμφωνα με τον κυβερνητικό εκπρόσωπο , μήπως βλέπει κάποιος ευαίσθητος λειτουργός ? ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΤΕ ΕΊΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ ΚΑΙ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ!!!
View attachment 19330
Αυτοι τι μηνυμα εστειλαν? Πρεπει να δωσουν απαντησεις....αν ειναι τωρινη φωτογραφια....
 
Τεράστιο πλήγμα το fb στην κυνηγετική δραστηριότητα και δυστυχώς προερχόμενο από τους ίδιους τους κυνηγούς .
Καθρέφτης της κοινότητας είναι, δεν εξυπηρετεί να χαϊδεύουμε αυτιά. Ωστόσο δε αποτελεί λόγο της απαγόρευσης. Μάλλον εξυπηρετείται η πολιτική καριέρα του Ράμπο, δεν βρίσκω άλλη εξήγηση
 
Αν έχουν ακόμη τα εργαλεία στην θέση τους, ας κόψουν και κάνα 300 ευρώ πρόστιμο και στον Κούλη. Αληθινή φωτό σύμφωνα με τον κυβερνητικό εκπρόσωπο , μήπως βλέπει κάποιος ευαίσθητος λειτουργός ? ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΤΕ ΕΊΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ ΚΑΙ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ!!!
View attachment 19330
Εχει και βιντεο με την γυναικα του πανω σε μοτοκρος
 
Αυτοι τι μηνυμα εστειλαν? Πρεπει να δωσουν απαντησεις....αν ειναι τωρινη φωτογραφια....
Η φωτογραφία είναι αληθινη. Το παραδέχτηκε ο Πέτσας λέγοντας ότι ο πρωθυπουργός είναι ανθρωπινος. Εμείς προφανώς δεν μπορούμε να πάμε στο βουνο γιατί είμαστε γομαρια υπάνθρωποι.
 
Πρέπει να έχεις καεί από αστυνομικούς για να μιλάς έτσι
Η απαξίωση και το τσουβαλιασμα δείχνει και για τον εαυτό μας κάποια πραγματα! Σε όλους τους κλάδους υπάρχουν καλοί και κακοί, γιατί εμείς οι ίδιοι δεν χωριζομαστε σε καλους και κακους ανθρώπους?
 
Πρέπει να έχεις καεί από αστυνομικούς για να μιλάς έτσι
Όχι όχι δεν μπορώ να πω ότι είχα ποτέ θέμα μαζί τους. Ίσα ίσα έχω και φίλους και συγγενείς αστυνομικούς. Απλά παρατηρώντας την καθημερινή συμπεριφορά τους απέναντι στον κόσμο , βλέπω ότι κάτι δεν πάει καλά. Η κάποιος μέσα απ' την υπηρεσία τους συμβουλεύει/διατάζει να συμπεριφερθούν έτσι....η έχουν σαλταρει εντελως!!! Και δεν νομίζω να τους απέδωσα κάποιον υπερβολικό χαρακτηρισμό. Η συμπεριφορά τους απέναντι στην κοινωνία τους κατατάσει ανάλογα.
 
Όχι όχι δεν μπορώ να πω ότι είχα ποτέ θέμα μαζί τους. Ίσα ίσα έχω και φίλους και συγγενείς αστυνομικούς. Απλά παρατηρώντας την καθημερινή συμπεριφορά τους απέναντι στον κόσμο , βλέπω ότι κάτι δεν πάει καλά. Η κάποιος μέσα απ' την υπηρεσία τους συμβουλεύει/διατάζει να συμπεριφερθούν έτσι....η έχουν σαλταρει εντελως!!!
Λίγο σεβασμός όμως στα σώματα ασφαλείας δεν θα έβλαπτε..
 
Λίγο σεβασμός όμως στα σώματα ασφαλείας δεν θα έβλαπτε..
Τζίμη τον σεβασμό τον κερδίζεις με την συμπεριφορά σου. Το έγραψα και ποιο πάνω. Σεβασμό πρέπει να δείχνουμε σε όλες τις κοινωνικές ομάδες. Πως να τους σεβαστείς όταν δεν σε σέβονται αυτοί. Ας μην ανοίξουμε διαμάχη για αυτό και ούτε θέλω να προσβάλλω κάποιον προσωπικά. Δε ξέρω αν είσαι στην συγκεκριμένη επαγγελματικη κατηγορία αλλά μην το περνεις στραβά. Το ότι κάποιος ανήκει στα σώματα ασφαλείας...δεν σημένει ότι είναι και αξιοσέβαστος. Σεβασμό αξίζει και ο σκουπιδιάρης κτλ κτλ......αλλά αν η συμπεριφορά του είναι αλοπρόσαλη πως να δείξω σεβασμο???
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top