Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.

Γ. Στουρνάρας: Η εξυγίανση των τραπεζών από τα NPLs, "κλειδί" για τη χρηματοδότηση της Οικονομίας​


Χάθηκε και η τελευταία τσίπα σεβασμού προς τον Έλληνα πολίτη - επιχειρηματία .
Τί λέει αυτός με δυό λόγια .Οτι τα NPLs(κόκκινα δάνεια) είναι βαρίδια και τροχοπέδη για τις τράπεζες .
Άρα εκποιήστε όσα-όσα στα γεράκια των funds (ξένα ) τις περιουσίες των Ελλήνων χωρίς καμιά προστασία ....
Το πιό αισχρό όμως σ'αυτή την ιστορία είναι ότι με τις πολιτικές τους (lockdown -ανυπαρξία επενδύσεων -αγοραστικού ενδιαφέροντος κλπ)
βάζουν όλο και πιό πολλούς στον κατάλογο NPLs για ξεπούλημα στα ξένα αφεντικά .
https://www.capital.gr/oikonomia/34...ls-kleidi-gia-ti-xrimatodotisi-tis-oikonomias
 
Εγω εχω μια απορια γτ η ΚΣΕ δεν το εφτασε μεχρι ΣΤΕ τι φοβηθηκε και ας απορριπτοταν. Τωρα μαλλον ασχολουνται με τηλεργασια
Που να τρέχουν τα παλικάρια Βαγγέλη εν μέσω πανδημίας; Είναι και στις ευπαθείς ομαδες! Σιγή ιχθύος τόσες μέρες τωρα! Πρέπει να εργάζονται πυρετωδώς παρασκηνιακά!!!
 
Nα παs να κανειs τι στο ΣΤΕ ? Να χασειs την ωρα η τα λεφτα σου ? Στο ΣΤΕ θα παs οπου εβγαινε η αποφαση τηs προφυγηs των οικολογων
σε πεντε ημερεs και οι δικεs μαs οι προσγυγεs σε πεντε μηνεs ? Aστε το ρε παιδια . Εχουν πιασει ταρατσεs χρονια τωρα κα εμαs μαs εχουν
στα υπογεια . Απο ψηλα βρωμαει το πραγμα.
 
Πριν λιγο στις ειδήσεις του ΣΚΑΙ 21 κυνηγι στην βορειά ελλαδα παρανομήσαν και τα γνωστά. Αν ηταν σε αγωνα μπάσκετ που μασκα φορανε μονο οσοι ειναι εξω απο το γηπεδο (γιατι ειδα λιγο ΕΤ3 εχτες και μονο στην μπαλα δεν ειχαν μασκα ) θα ηταν νόμιμη και μεσα στα ιατρικα στανταρ Για την άνοδο των κρουσμάτων στην θεσσαλλονικη (και αλλου ) τελικα φταινε 28 ΟΚΤΩ οι Παππάδες οι ψαραδες και οι κυνηγοί.
Θα λεμε ειμαστε ορειβατες( αντι για μπατον εχουμε οπλο)
 
Πριν λιγο στις ειδήσεις του ΣΚΑΙ 21 κυνηγι στην βορειά ελλαδα παρανομήσαν και τα γνωστά. Αν ηταν σε αγωνα μπάσκετ που μασκα φορανε μονο οσοι ειναι εξω απο το γηπεδο (γιατι ειδα λιγο ΕΤ3 εχτες και μονο στην μπαλα δεν ειχαν μασκα ) θα ηταν νόμιμη και μεσα στα ιατρικα στανταρ Για την άνοδο των κρουσμάτων στην θεσσαλλονικη (και αλλου ) τελικα φταινε 28 ΟΚΤΩ οι Παππάδες οι ψαραδες και οι κυνηγοί.
Θα λεμε ειμαστε ορειβατες( αντι για μπατον εχουμε οπλο)















9 για
Σε ποια πρωινη εκπομπη φορανε μασκα δεν ειναι υποχρεωτικη σε εσωτερικους χωρους αυτα να δειχνουν και να βαλουν και μασκα οταν λενε τις ειδησεις
 
Πριν λιγο στις ειδήσεις του ΣΚΑΙ 21 κυνηγι στην βορειά ελλαδα παρανομήσαν και τα γνωστά. Αν ηταν σε αγωνα μπάσκετ που μασκα φορανε μονο οσοι ειναι εξω απο το γηπεδο (γιατι ειδα λιγο ΕΤ3 εχτες και μονο στην μπαλα δεν ειχαν μασκα ) θα ηταν νόμιμη και μεσα στα ιατρικα στανταρ Για την άνοδο των κρουσμάτων στην θεσσαλλονικη (και αλλου ) τελικα φταινε 28 ΟΚΤΩ οι Παππάδες οι ψαραδες και οι κυνηγοί.
Θα λεμε ειμαστε ορειβατες( αντι για μπατον εχουμε οπλο)















9 για
Τι να πρωτογραψεις για το ΣΚΑΙ έφαγα και αργά για μεσημέρι και είναι κρίμα να ξεράσω τα ντολμαδάκια.....
 
Μπλέξαμε με μπάσταρδους......αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν αντιδράμε!!!! Αυτοί όσο μας βλέπουν με σκυφτό κεφάλι τόσο θα σου ρίχνουν φαπες!!!! Οοοολοι ανεξαρτητου οι πολιτικοί / πολιτικάντηδες αποδείχθηκαν ψευτες , λιγόψυχοι κτλ κτλ κτλ. Ειδικά στο θέμα που μας αφορά οι περιφερειακοί ανύπαρκτοι......επειδή οι εκλογές είναι κοντά...ελπίζω να μην τους ξεχάσουμε!!!!
μαζί σου και εγώ ,
φτάνει να μην μου πεις να ψηφίσω τους άλλους που θα σκίζανε τα μνημόνια και θα κάναν τις αγορές να χορεύουν.
κάτι άλλο έχει ή θα το ρίξω στην τρελή και θα ψηφίσω κόμμα κυνηγών ....................
 
μαζί σου και εγώ ,
φτάνει να μην μου πεις να ψηφίσω τους άλλους που θα σκίζανε τα μνημόνια και θα κάναν τις αγορές να χορεύουν.
κάτι άλλο έχει ή θα το ρίξω στην τρελή και θα ψηφίσω κόμμα κυνηγών ....................
Εννοείται πως ΟΧΙ!!! Την φάγαμε την φόλα και απ' τους επαναστάτες της πίπας!!! Και εγώ κόμμα κυνηγών μαζί σου....το θέμα είναι πόσοι θα σκεφτουνε έτσι και πόσοι θα καταλήξουν τελικά να κάνουν πράξη την σκέψη τους!!! Εγώ έτσι κ αλλιώς δεν ανήκω σε κανέναν και δεν τους έχω και ανάγκη!!
 
OΛΟΙ καλα τα λετε....δεν εχει σημασια με ποιους συμφωνω ή διαφωνω....σημασια για μενα εχει
οτι εχω ασπρα μαλλια....και η μονη κυβερνηση που με εκανε να ντρεπομαι που ειμαι Ελληνας
ειναι αυτη του Κυριακου Μητσοτακη. :mad:
 
OΛΟΙ καλα τα λετε....δεν εχει σημασια με ποιους συμφωνω ή διαφωνω....σημασια για μενα εχει
οτι εχω ασπρα μαλλια....και η μονη κυβερνηση που με εκανε να ντρεπομαι που ειμαι Ελληνας
ειναι αυτη του Κυριακου Μητσοτακη. :mad:
φίλε Νίκο , άσπρα μαλλιά έχω και εγώ , αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ξέχασα τι πέρασα πριν μερικά χρόνια.
άστο το ρημάδι , έχουμε μπλέξει στα σκατά.........................
 
Καλησπέρα.Πριν λίγο με ρώταγε συνάδελφος κυνηγός,να δούμε τι θα γίνει με όλα αυτά που κάνουν όταν θα
Έρθει η ώρα να ζητήσουν τον ψήφο των
Κυνηγών .Ε του είπα και εγώ στην αρχή πρέπει να κάνουμε τον δύσκολο.
Αν όμως επιμένουν πρέπει οπωσδήποτε
και εμείς τους " ΤΟΝ ΡΙΞΟΥΜΕ"
 
Στην αρχη της καραντίνας υπήρχε αστυνομια στην ανατολικη εισοδο τις θεσσαλονικης και στα δυο ρευματα,Εδω και 2 με 3 εβδομαδεσ εξαφανιστήκαν. Τωρα εξηγητή που ειναι ψαχνουν τον κοροκυνηγο και ις ανώτερα . Καλο ειναι τις κατάλληλες ωρες και στα κομβικα σημεια να βρουν κανενα κλεμμένο αυτοκίνητο .(εγραψα για το κλεμενο αυτονινητο απο χωριο κοντα στη θεσσαλική και ολοι ειχαν απορία τη κωδικο εβαλαν 69)
 
Να βαλουν κωδικό οι γύφτοι σε συ leo? Οι γύφτοι είναι υπεράνω όλων. Θυμάσαι το θέμα που είχαν με ένα συνοικισμό στη Λάρισα; Πηγε ο σεριφης Χαρδαλιας, αυτος που μόνο ότι θα μας γ@...σει δεν ειπε, και ήταν μέσα στην γλύκα με τους αγαπητούς Ρομά όπως τους αποκαλουσε. Κότες λειρατες και ο σεριφης και τα όργανα του απέναντι στους γλυκητατους γυφτους!!!
 
φίλε Νίκο , άσπρα μαλλιά έχω και εγώ , αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ξέχασα τι πέρασα πριν μερικά χρόνια.
άστο το ρημάδι , έχουμε μπλέξει στα σκατά.........................

Γιωργο μου , ο καθε ενας μας βλεπει απο την δικη του οπτικη γωνια τα πραγματα.....εγω σαν Ελληνας
πρωτη φορα ενιωσα τοσο ντροπιασμενος.....να εχω τον τουρκαλα να ''σκαβει'' στην αυλη μου....και
τον κουλη να κρεμεται απο την κυλοτα της μερκελ.
Δεν λεω οτι ο πολεμος ειναι οτι καλυτερο.....αλλα με αλλη κυβερνηση αυτη την καταντια δεν θα την
ειχαμε φιλε μου!!!
 
Έχετε καμία ιδέα για το ποιος θα πληρώσει το κόστος;
Για καλό και για κακό πλύνε και τον κωλο σου που λέει και το ανέκδοτο .sex hard.View attachment 18967
H απάντηση στο ερώτημα σου .Βάση σχεδίου εκεί οδηγούν τα πράγματα .Σε επανεκκίνηση ....

Το βιβλίο των πεφωτισμένων αφεντικών στο γραφείο του Κούλη με ένα λ ......
Για επανεκκίνηση ομιλεί και ο κύριος στο άρθρο του απο κάτω όντας βέβαιος ότι ο κόσμος δεν θα γνώριζε
απο που πήρε οδηγίες να ομιλεί για επανεκκίνηση ή ότι δεν θα διέρρεε η φώτο στο γραφείο του ''απρόσεκτου ''
Κούλη με ένα λ .
Ποιός είναι ο αρθρογράφος απο κάτω που μιλά για great reset ;
Γιατρός μέλος της συμβουλευτικής ομάδας του Αναστασιάδη που εισηγείται άνοιγμα και κλείσιμο μαγαζιών -επαρχιών -σπιτιών .........
Αξίζει να το διαβάσετε για να αηδιάσετε ........Όλα στημένα κύριοι .
Αντί σαν επιστήμονες να ζητήσουν συγγνώμη που δεν μπόρεσαν να τιθασεύσουν ένα ιό ,ενεργούν ως παπαγαλάκια -πλασιέδες διεθνιστικών κέντρων αποφάσεων . Κρίμα οι σπουδές τους ....
https://www.sigmalive.com/blog/tsio...ekkinisi-sti-nea-pragmatikotita-tis-pandimias
 
Να ρωτήσω Παιδιά,
Καμία ενημέρωση από ΚΣΕ έχουμε;
Λειτουργεί το μαγαζί ή βγήκαν σε αναστολή?

Για τις 1.12.20 κρατάω μια αισιοδοξία.
Το προεδρείο της ΚΣΕ τη μισθό περνει;Εχουν αναστείλει και τους εαυτούς τους η πληρώνονται κανονικά;
 
μαζί σου και εγώ ,
φτάνει να μην μου πεις να ψηφίσω τους άλλους που θα σκίζανε τα μνημόνια και θα κάναν τις αγορές να χορεύουν.
κάτι άλλο έχει ή θα το ρίξω στην τρελή και θα ψηφίσω κόμμα κυνηγών ....................
Go back mister George
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top