Remington Team

Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι οι Remington είναι λαχείο.
Διαλέξτε μοντέλο 1100,1187,105,versa,v3 ... όλες με παιδικές ασθένειες, εφηβικές ασθένειες, γεροντικές ασθένειες και πάει λέγοντας ...

Που και πού βγαίνει κάποια παρτίδα σωστή.
Αν θέλετε Remington κλείστε τα μάτια και πάρτε μια στην τύχη ... μην το ψάχνετε.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα πλήξετε ποτέ με αυτά τα όπλα ;) ...
Έχετε καλού κακού πάντα δεύτερο εφεδρικό όπλο σε μακρινά ταξίδια μην μείνετε σαν εμένα να κοιτάτε τα πρασίνια να περνάνε πάνω από το κεφάλι σας και τον θρύλο κομμένο στην μέση γιατί ξεκόλλησε η αποθήκη από το σώμα ... (αυτό ήταν πταίσμα σε σχέση με τις άλλες ζημιές ...)

Τι να τον κάνω τον θρύλο όταν το γ@μημένο μονόκανο πολυτελείας δεν δουλεύει;;;

.hair.

PS
Τα είπα και ηρέμησα .......
 
και εγω μια απο τα ιδια ουδεν προβλημα στην 1187 και 1100η 1187 αγορασμενη το 1994 και η 1100φερμενη απο αμερικη ο θειος μου το 1976
Μαλλον ειμαστε απο τους τυχερους, κατα τη γνωμη μου το μονο αρνητικο που εχουν ειναι το βαρος αν και προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου.
 
Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι οι Remington είναι λαχείο.
Διαλέξτε μοντέλο 1100,1187,105,versa,v3 ... όλες με παιδικές ασθένειες, εφηβικές ασθένειες, γεροντικές ασθένειες και πάει λέγοντας ...

Που και πού βγαίνει κάποια παρτίδα σωστή.
Αν θέλετε Remington κλείστε τα μάτια και πάρτε μια στην τύχη ... μην το ψάχνετε.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα πλήξετε ποτέ με αυτά τα όπλα ;) ...
Έχετε καλού κακού πάντα δεύτερο εφεδρικό όπλο σε μακρινά ταξίδια μην μείνετε σαν εμένα να κοιτάτε τα πρασίνια να περνάνε πάνω από το κεφάλι σας και τον θρύλο κομμένο στην μέση γιατί ξεκόλλησε η αποθήκη από το σώμα ... (αυτό ήταν πταίσμα σε σχέση με τις άλλες ζημιές ...)

Τι να τον κάνω τον θρύλο όταν το γ@μημένο μονόκανο πολυτελείας δεν δουλεύει;;;

.hair.

PS
Τα είπα και ηρέμησα .......
αυτα συμβαινουν με ολα τα οπλα ειδα προσφατα ενα super black eagle 3 σε αμερικανικο βιντεο με χηνες σε μια ρουαγιαλ βολη να ξεκολλαει η καννη και να πευτει πισω, αυτο ομως μπορει να χαρακτηρισει ολες τις SBE3 η την benelli για κακης ποιοτητας οπλα γενικα? Αλλοι παραπονα για κακη ποιοτητα βαφης αλλοι για κακη ποιοτητα πλαστικων, θελω να πω, συμβαινουν αυτα και στα καλυτερα σπιτια...
 
Μαλλον ειμαστε απο τους τυχερους, κατα τη γνωμη μου το μονο αρνητικο που εχουν ειναι το βαρος αν και προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου.
ουτε και μενα συνηθεια ειναι ξεχασα εχω αλλαξει απο εναν εξολκεα στην καθε μια
 
Εγω ακομα τιποτα αλλα ενταξει μονο 4 χρονια την εχω, αργοτερα ισως χρειαστει κατι... ;)
λαστιχακι στην α[οθηκη θα τα παρεις απο ανταλαχτικα αυτοκινητων τα 5 1ευρω ειναι ιδια με αυτα που πουλαει οντιπροσωπος 5 ευρω το ενα
 
λαστιχακι στην α[οθηκη θα τα παρεις απο ανταλαχτικα αυτοκινητων τα 5 1ευρω ειναι ιδια με αυτα που πουλαει οντιπροσωπος 5 ευρω το ενα
Πηρα τετοια φιλε θερμοκρασιας απο μαγαζι με ρουλεμαν, πολυ καλη ποιοτητα και τιμη χωμα
 
Ναι μοντέλο 1975
Έχω δει τι έκανε αυτό το όπλο... Το είχε ο παππούς μου με λαμπρό κόκκινο τότε δούλευε και χάζευα πόσο μακριά τουφεκαγε. Είχε όμως πρόβλημα στη σκανδάλη ποτέ δεν έριχνε πότε έκανε πολυβολισμο. Την είχε πάει σε οπλουργους που δε το βρήκαν λύση, δε το έψαξε και πολύ και την έδωσε και πήρε μια franchi al ελατηρίου η οποία ήταν κι αυτή εξαιρετική..
 
Έχω δει τι έκανε αυτό το όπλο... Το είχε ο παππούς μου με λαμπρό κόκκινο τότε δούλευε και χάζευα πόσο μακριά τουφεκαγε. Είχε όμως πρόβλημα στη σκανδάλη ποτέ δεν έριχνε πότε έκανε πολυβολισμο. Την είχε πάει σε οπλουργους που δε το βρήκαν λύση, δε το έψαξε και πολύ και την έδωσε και πήρε μια franchi al ελατηρίου η οποία ήταν κι αυτή εξαιρετική..
δεν ειμαι σιγουρος η 121 η σλ80 εκοβε την ουρα και καποιες φορες εριχνε και τα 5φυσιγγια
 
Η 1100 κατά την γνώμη μου βλητικα είναι μακράν η καλύτερη Remington που έχει κατασκευαστεί. Όταν την αγόρασα καινούργια προσφορά από τον Διαμαντοπουλο 500ευρώ, την πήρα μόνο για την τιμή της,και αν δεν μου έκανε θα την πουλούσα άμεσα και καλύτερα. Aπο τα πρώτα κυνήγια με εντυπωσίασε ντουφεκιες εκεί που σταματούσαν τα άλλα όπλα, βαριά,δύσχρηστη αλλά με αποζημιωνε και με το παραπάνω.Οταν έκανα περπατητο με κουράζε κοντά γαρ στα 4 κιλά αλλά οκ.Πουληθηκε για ένα σουπερ ποζε που μου έκατσε στο μυαλο και μετά από ένα καθαρισμό που μου άφησε το μισό χέρι στον υποφιλακτηρα της σκανδαλης, είχα πάντα μαζί μου δαχτυλίδια έξτρα, δεν έκανε εμπλοκές αλλα σκεπτόμενος αργοτερα μετάνιωσα έπρεπε να εχει μείνει στον οπλοβαστο
 
αυτα συμβαινουν με ολα τα οπλα ειδα προσφατα ενα super black eagle 3 σε αμερικανικο βιντεο με χηνες σε μια ρουαγιαλ βολη να ξεκολλαει η καννη και να πευτει πισω, αυτο ομως μπορει να χαρακτηρισει ολες τις SBE3 η την benelli για κακης ποιοτητας οπλα γενικα? Αλλοι παραπονα για κακη ποιοτητα βαφης αλλοι για κακη ποιοτητα πλαστικων, θελω να πω, συμβαινουν αυτα και στα καλυτερα σπιτια...
Η κάνη στις benelli δεν είναι κολλημένη ... είναι βιδωμένη στην βάση της.
Άρα δεν ξεκόλλησε.
Ακ κοπήκαν τα σπειρώματα μάλλον μιλάμε για δυναμίτες και όχι φυσίγγια.
Επίσης δεν μιλάω για youtube ούτε για πράγματα που άκουσα.
Μιλάω για 4 Remington όπλα που τα ξέρω, ξέρω τους ιδιοκτήτες τους, την συντήρησή τους και τις ζημιές που έβγαλαν.

Πρώτος εγώ τα χώνω στις benelli και όχι για βαφές πλαστικά και άλλα δευτερεύοντα.

Αν δεν έχεις μείνει ποτέ χωρίς όπλο σε κυνήγι δεν μπορεις να καταλάβεις το συναίσθημα. Και αυτό να συμβαίνει επανηλειμένα και για επισκευή να τρέχεις από επαρχία Αθήνα ...
 
Έχω δει τι έκανε αυτό το όπλο... Το είχε ο παππούς μου με λαμπρό κόκκινο τότε δούλευε και χάζευα πόσο μακριά τουφεκαγε. Είχε όμως πρόβλημα στη σκανδάλη ποτέ δεν έριχνε πότε έκανε πολυβολισμο. Την είχε πάει σε οπλουργους που δε το βρήκαν λύση, δε το έψαξε και πολύ και την έδωσε και πήρε μια franchi al ελατηρίου η οποία ήταν κι αυτή εξαιρετική..
εγω αν ειχα οπλο που εκανε πολυβολισμο δεν θα το εδινα... θα εψαχνα ομως τροπο να προσαρμοσω κυτιο πυρομαχικων για τροφοδοσια.terror.
 
δεν ειμαι σιγουρος η 121 η σλ80 εκοβε την ουρα και καποιες φορες εριχνε και τα 5φυσιγγια
Εμενα πρέπει να εχει ρίξει εκατοντάδες χιλιάδες φυσίγγια και ειναι τσακμακι,κάθε φορά που την παίρνω αναρωτιεμαι ότι μετά από 50 χρόνια δεν βρέθηκε καμία εταιρία να πάει τα λειοκανα ένα βήμα μπροστά?
 
αναρωτιεμαι ότι μετά από 50 χρόνια δεν βρέθηκε καμία εταιρία να πάει τα λειοκανα ένα βήμα μπροστά?
Ηλία τι κάνη φόραγε η 1100;
Μήκος, τσοκάρισμα.

Μην περιμένεις το βήμα μπροστά στην βλητική από τα όπλα αλλά από τα "βλήματα" ;)
 
Ηλία τι κάνη φόραγε η 1100;
Μήκος, τσοκάρισμα.

Μην περιμένεις το βήμα μπροστά στην βλητική από τα όπλα αλλά από τα "βλήματα" ;)
71 πόντους με τσοκ ηταν η πλαστική την κράτησα 3με 4 χρόνια αλλά έγινε κουραστική στο πολύωρο περπάτημα ήταν κοντά 4 κιλά, και πολύ μπελάς στο καθάρισμα .Εχεις απόλυτο δίκιο είναι μερικές καννες που είναι λαχείο αλλά όλες οι άλλες παίζουν στα ίδια επίπεδα μετά από χρόνια πειραματισμών κατάλαβα ότι είναι καλύτερα να ψάχνεις για ποιοτικά πυρομαχικά πάρα για καννες.Εχω αλλάξει δεκάδες οπλα αλλά στα χέρια μου 2το πολύ τρία ξεχώριζαν από τα υπόλοιπα βλητικα η123,μια fabarm και η 1100.Για να πετύχεις το τέλειο συνδυασμό βλητικης εργονομιας αξιοπιστιας ευκολιας στην συντηρηση είναι σχεδόν αδύνατο,όχι ότι δεν υπάρχουν τέτοια οπλα αλλά όσοι τα έχουν δεν τα πουλάνε
 
Back
Top