Remington Team

Εμένα μου αρέσει η v3 παντως ας είναι πολύπλοκη. Μέχρι το σημείο που λύνει με το Γερμανικό είναι οκ στο βίντεο. Μετά που για να λύσεις τα πιστονια θέλει και μέγγενη εκει με χάλασ. Αν είναι μια φορά το χρόνο όμως δεν πειράζει ούτε αυτό. Μόνο και μόνο για την τουφέκια της και τη χαμηλή ανακρουση θα την αγόραζα πάντως.

Μετά που για να λύσεις τα πιστονια θέλει και μέγγενη εκει με χάλασε
Δεν έχω μέγγενη καρδιά μου!!!!
 
Για να σας βάλω λίγο φουρνέλο τώρα. Αν κυνηγούσατε τσίχλες τρυγόνια και καμιά φασουλα που και που θα αγοράζατε την v3 ή την a400 upland? Και για ποιο λόγο τη μια ή την άλλη;
Η upland χρηματικά παίζει κάνα 500ρι πάνω από το βασικό μοντέλο της v3.Αλλα το βασικό μοντέλο έχει κάποιες εφηβικές ασθένειες(οι πρώτες παρτίδες που παρηχθησαν)...gas blowback ,σκουριά ,και κάποια άλλα ψιλοθεματακια βέβαια τα οποία ναι μεν διορθώθηκαν στις σειρές pro αλλά δυστυχώς οι συγκεκριμένες δεν έρχονται Ελλάδα....Μονόδρομος για μένα λοιπόν η upland...!!!!
 
Για να σας βάλω λίγο φουρνέλο τώρα. Αν κυνηγούσατε τσίχλες τρυγόνια και καμιά φασουλα που και που θα αγοράζατε την v3 ή την a400 upland? Και για ποιο λόγο τη μια ή την άλλη;
Την ίδια απορία είχα και εγώ (με μια παράμετρο ακόμα την L4s) μέχρι που είδα το βιντεακι αποσυναρμολογησης της ν3. Ημουν κοντά στην αγορά μιας ν3 (πιο πολύ λόγω βλητικη απόδοσης) αλλά ούτε εγώ έχω μεγγενη. Αυτό δν είναι καθάρισμα είναι εφιάλτης
 
Εγω παντως με την 1100 g3 δ3ν ειχα ποτε προβληματα και εχει ριξει παρα πολλα φυσιγγια το οπλο, το μονο που εχω αλλαξει 3 φορες ειναι το oring που εχει.
Ουτε προβληματα με εμπλοκες ειχα ποτε ακομα και με 24 και 28 γρ που εχω ριξει, αλλα το οπλο το προσεχω και το εχω παντα καθαρο.
Και με οσα ατομα εχω μιλησει που ειχαν 1100 παλι δεν ειχαν σπασιματα η ραγισματα...για εμπλοκες ναι εχω ακουσει αλλα αν δεν καθαριζεται το οπλο ειναι λογικο πιστευω να εχει τετοια θεματα...
25 χρόνια εμπλοκή καμία.
Σπασίματα 4-5.

Νομίζω ότι έπεσα σε ελλατωματική παρτίδα αλλά πως να εμπιστευτώ αυτή την εταιρία ξανά.
 
Last edited:
Για να σας βάλω λίγο φουρνέλο τώρα. Αν κυνηγούσατε τσίχλες τρυγόνια και καμιά φασουλα που και που θα αγοράζατε την v3 ή την a400 upland? Και για ποιο λόγο τη μια ή την άλλη;
Δεν υπαρχει καμια δυσκολια στην επιλογη, αξιολογα οπλα και τα δυο, αποκλειστικα για αυτα τα θηραματα θα αγοραζα τη βασικη εκδοση μεταξυ των δυο με τη χαμηλοτερη τιμουλα.
 
Αγόρασε μία ...
Θα σου χρειαστεί αργά η γρήγορα ... :)

Ειδικά άμα αρχίσει να σκουριάζει. :)
Έδωσα όλα τα λεφτά για την v3 και δεν έμεινε ψιλό για μέγγενη,την πούλησα και πήρα τηνl4s sporting.Φαντασου να μου έμενε η μέγγενη στα χέρια.Ακουω ρεμινκτον και .hair.
 
Δεν υπαρχει καμια δυσκολια στην επιλογη, αξιολογα οπλα και τα δυο, αποκλειστικα για αυτα τα θηραματα θα αγοραζα τη βασικη εκδοση μεταξυ των δυο με τη χαμηλοτερη τιμουλα.
Επειδή το ένα το είχα και το άλλο το έχω δει σε κατάστημα, χωρίς τον παράγοντα βλητικη που είναι λαχείο είναι από ποιότητα η μέρα με την νύχτα.
 
Σκουριές, σπασίματα ,πολυπλοκότητα ,τι έγινε κάποιοι νοιώθουν πλήξη έχοντας όπλα χωρίς προβλήματα και ψάχνουν για δυνατές συγκινήσεις;Μια φήμη ότι από τότε που αρχισε το θέμα με το μέλλον της εταιρείας, τα ανταλλακτικά των υπαρχόντων μοντέλων τσίμπησαν προς τα πάνω ισχύει;
 
Για να σας βάλω λίγο φουρνέλο τώρα. Αν κυνηγούσατε τσίχλες τρυγόνια και καμιά φασουλα που και που θα αγοράζατε την v3 ή την a400 upland? Και για ποιο λόγο τη μια ή την άλλη;
Επειδη εχω δυο μπερεττες θα διαλεγα την ν3.......θελω ενα αμερικανικο μες στα ιταλικα
 
πες μας εντυπωσεις αν θελεις
Υπερβολικά ακριβό για αυτά που προσφέρει,θυμάμαι μια φορά προσπάθησα να λύσω το κλειστρο και στην μέση,έψαχνα στο you tube για να το δέσω.Εαν δεν σου κάτσει με την πρώτη την έβαψες,η πας για κοντακι η για φλατζα πατέντας. Βλητικα δεν είδα διαφορά από αλλά ποιοτικά οπλα που είχα.Μαλιστα η fabarm που έχω υπερτερεί βλητικα, αν και το θέμα βλητικης είναι υποκειμενικό για τον καθένα εμένα ένα χρόνο δεν με άφησε με το στόμα ανοιχτό που με άφησε η fabarm σε 3 μήνες
 
Υπερβολικά ακριβό για αυτά που προσφέρει,θυμάμαι μια φορά προσπάθησα να λύσω το κλειστρο και στην μέση,έψαχνα στο you tube για να το δέσω.Εαν δεν σου κάτσει με την πρώτη την έβαψες,η πας για κοντακι η για φλατζα πατέντας. Βλητικα δεν είδα διαφορά από αλλά ποιοτικά οπλα που είχα.Μαλιστα η fabarm που έχω υπερτερεί βλητικα, αν και το θέμα βλητικης είναι υποκειμενικό για τον καθένα εμένα ένα χρόνο δεν με άφησε με το στόμα ανοιχτό που με άφησε η fabarm σε 3 μήνες
Οσο αφορα το κοντακι της V3 υπαρχουν και φλατζες και φετες για επιμηκυνση οποτε δεν χρειαζεται καμια πατεντα. Χαιρομαι που βρηκες κατι να σε ευχαριστει στη Fabarm σου, ειπες οτι εχεις πιασει και την upland αυτη πως σου φανηκε?
 
Υπερβολικά ακριβό για αυτά που προσφέρει,θυμάμαι μια φορά προσπάθησα να λύσω το κλειστρο και στην μέση,έψαχνα στο you tube για να το δέσω.Εαν δεν σου κάτσει με την πρώτη την έβαψες,η πας για κοντακι η για φλατζα πατέντας. Βλητικα δεν είδα διαφορά από αλλά ποιοτικά οπλα που είχα.Μαλιστα η fabarm που έχω υπερτερεί βλητικα, αν και το θέμα βλητικης είναι υποκειμενικό για τον καθένα εμένα ένα χρόνο δεν με άφησε με το στόμα ανοιχτό που με άφησε η fabarm σε 3 μήνες
Καλησπερα.....οταν λες δεν ειδες διαφορα με τα αλλα οπλα που εχεις με τη κριτηρια ......και τη αλλα οπλα εχεις
 
Οσο αφορα το κοντακι της V3 υπαρχουν και φλατζες και φετες για επιμηκυνση οποτε δεν χρειαζεται καμια πατεντα. Χαιρομαι που βρηκες κατι να σε ευχαριστει στη Fabarm σου, ειπες οτι εχεις πιασει και την upland αυτη πως σου φανηκε?
Εγω που ρωτησα οπλουργο μου ειπε για να σου ερθει οπως θες μονο πατεντα φλατζαΧωρίς να έχω ρίξει κάνει μπαμ με το μάτι ότι είναι ποιοτικότερο από την v3 εντελώς υποκειμενικά και στα ματια μου
 
Εγω παντως με την 1100 g3 δ3ν ειχα ποτε προβληματα και εχει ριξει παρα πολλα φυσιγγια το οπλο, το μονο που εχω αλλαξει 3 φορες ειναι το oring που εχει.
Ουτε προβληματα με εμπλοκες ειχα ποτε ακομα και με 24 και 28 γρ που εχω ριξει, αλλα το οπλο το προσεχω και το εχω παντα καθαρο.
Και με οσα ατομα εχω μιλησει που ειχαν 1100 παλι δεν ειχαν σπασιματα η ραγισματα...για εμπλοκες ναι εχω ακουσει αλλα αν δεν καθαριζεται το οπλο ειναι λογικο πιστευω να εχει τετοια θεματα...
και εγω μια απο τα ιδια ουδεν προβλημα στην 1187 και 1100η 1187 αγορασμενη το 1994 και η 1100φερμενη απο αμερικη ο θειος μου το 1976
 
Για να σας βάλω λίγο φουρνέλο τώρα. Αν κυνηγούσατε τσίχλες τρυγόνια και καμιά φασουλα που και που θα αγοράζατε την v3 ή την a400 upland? Και για ποιο λόγο τη μια ή την άλλη;
Εθεσες την ερωτηση ενω η συζητηση ετρεχε κυριως για την αξιοπιστια-ποιοτητα , οποτε αρχικα να σου πω πως η Α 400 συγκρινεται ως προς αυτο μονο με καποιες benelli συναφους τιμης. Αλλα σημερα δεν αγοραζει κανενας αυτογεμες οπλο για να το αφησει στα παιδια του και αυτα στα εγγονια τους , τους αφηνει τη μεγαλυτερη χαρα να το αγορασουν μονα τους . Αγοραζουμε λοιπον με κριτηριο εμεις τωρα να κανουμε τη δουλεια μας , αλλα με τον τροπο (και λεπτομερειες) που θελουμε - γουσταρουμε. Και εδω μπαινουν και ολες οι αλλες μαρκες - μοντελα γιατι βρισκει ο καθενας τη λεπτομερια που θελει. Αρκει να ξερουμε ΤΙ ; θελουμε
 
Καλησπερα.....οταν λες δεν ειδες διαφορα με τα αλλα οπλα που εχεις με τη κριτηρια ......και τη αλλα οπλα εχεις
Οταν πηρα την v3 ημουν επηρεασμένος απο το Φόρουμ για την βλητικη απόδοση της,και εχοντας εμπειρία απο 1100(ντουφεκος)και σπορτσμαν(μουφα)και θέλοντας να μην την αδικήσω κυνηγησα 1 χρόνο όλα τα κυνήγια εκτός από χοντρά που την πήρα λίγες φορές.Η υπέροχη της έναντι άλλων οπλων που ει
χα(350,Μ1,686,123) στα χερια μου τουλάχιστον ήταν αμελητέα. Δύσχρηστη στον καθαρισμό, εμφανισιακά δεν δικαιολογεί τα χρήματα της,ανακρουση σαν αερίων,βλητικα με διακυμάνσεις ανάλογα με τα φυσίγγια.Στην αρχή νόμιζα ότι δεν είναι στα μέτρα μου αλλά μετά διαπίστωσα ότι αχρωμιωτη καννη,κώνος,υπέροχη ήταν μόνο στα όνειρα μου καθώς μετέβαλε τα φυσίγγια και συμπεριφερόταν όπως τα άλλα όπλα που είχα. Οπότε μια μέρα σε ολοήμερο περπατητο την ανταλαξα με τον φίλο μου με την 123 από μισή μέρα ο καθένας,βγάλαμε τα ίδια συμπεράσματα, η 123 την κέρδισε κατά κράτος στην επιλογή φυσιγγιων. Χωρίς να θέλω να την αδικήσω με μια μάρκα φυσίγγια που δεν θυμάμαι τώρα μου έδωσε κάποια μακρινά πουλιά αλλά όχι να με αφήσει με το στόμα ανοιχτό πράγμα που το είχε κάνει η 1100.Συμπέρασμα από τα δεκάδες οπλα που έχω αλλάξει το κάθε όπλο και από την ίδια εταιρία μπορεί να συμπεριφερθεί διαφορετικά,δηλαδή το κάθε όπλο είναι μοναδικό.
 
Οταν πηρα την v3 ημουν επηρεασμένος απο το Φόρουμ για την βλητικη απόδοση της,και εχοντας εμπειρία απο 1100(ντουφεκος)και σπορτσμαν(μουφα)και θέλοντας να μην την αδικήσω κυνηγησα 1 χρόνο όλα τα κυνήγια εκτός από χοντρά που την πήρα λίγες φορές.Η υπέροχη της έναντι άλλων οπλων που ει
χα(350,Μ1,686,123) στα χερια μου τουλάχιστον ήταν αμελητέα. Δύσχρηστη στον καθαρισμό, εμφανισιακά δεν δικαιολογεί τα χρήματα της,ανακρουση σαν αερίων,βλητικα με διακυμάνσεις ανάλογα με τα φυσίγγια.Στην αρχή νόμιζα ότι δεν είναι στα μέτρα μου αλλά μετά διαπίστωσα ότι αχρωμιωτη καννη,κώνος,υπέροχη ήταν μόνο στα όνειρα μου καθώς μετέβαλε τα φυσίγγια και συμπεριφερόταν όπως τα άλλα όπλα που είχα. Οπότε μια μέρα σε ολοήμερο περπατητο την ανταλαξα με τον φίλο μου με την 123 από μισή μέρα ο καθένας,βγάλαμε τα ίδια συμπεράσματα, η 123 την κέρδισε κατά κράτος στην επιλογή φυσιγγιων. Χωρίς να θέλω να την αδικήσω με μια μάρκα φυσίγγια που δεν θυμάμαι τώρα μου έδωσε κάποια μακρινά πουλιά αλλά όχι να με αφήσει με το στόμα ανοιχτό πράγμα που το είχε κάνει η 1100.Συμπέρασμα από τα δεκάδες οπλα που έχω αλλάξει το κάθε όπλο και από την ίδια εταιρία μπορεί να συμπεριφερθεί διαφορετικά,δηλαδή το κάθε όπλο είναι μοναδικό.
Η 123 με καννη σεντ ετιεν
 
Back
Top