Παλιά φυσίγγια

Οποτε μπορεσεις δεν επείγει και σε ευχαριστώ.
Ρε θα με μουρλάνεις απόψε....άσε το παιδί να το κάνει ΤΩΡΑ.....yel.
Μήπως έχεις σκοπό να σταματήσεις τις φωτό, μπας κ κοιμηθώ απόψε;;;;
Ακόμη στη 2η φωτό είμαι ρε διάολε... :p .sarcastic.
 
Ρε θα με μουρλάνεις απόψε....άσε το παιδί να το κάνει ΤΩΡΑ.....yel.

Μήπως έχεις σκοπό να σταματήσεις τις φωτό, μπας κ κοιμηθώ απόψε;;;;
Ακόμη στη 2η φωτό είμαι ρε διάολε... :p .sarcastic.
Χαχαχα!! Μόνο εσείς θα με κάνετε να ξενυχτώ;; Κάτι άσχετο, ο Θεοδωρίδης τα Κένταυρος με το μαυρο κάλυκα τα βγάζει ακόμα; Αν όχι μέχρι πότε τα έβγαζε;
 
Χαχαχα!! Μόνο εσείς θα με κάνετε να ξενυχτώ;; Κάτι άσχετο, ο Θεοδωρίδης τα Κένταυρος με το μαυρο κάλυκα τα βγάζει ακόμα; Αν όχι μέχρι πότε τα έβγαζε;
Βγάζει ακόμη ναι...πλέον όμως τα γεμίζει με Ch6 κ όχι jk6...όμως δν είμαι σίγουρος να σου πω το πότε τα σταμάτησε.....αν ψάξεις θα βρεις ακόμη από αυτά με τη jk6
 
Συγχαρητήρια. Έχεις μια πολύ ωραία συλλογή και αρκετά ολοκληρωμένη με ποικιλία ελληνικών και εισαγόμενων φυσιγγιων, παλιών και νέων. Εγώ δυστυχώς έχω το ένα τρίτο και.τα περισσότερα είναι απο το 1990 και μετά. Όταν βρω χρόνο θα ανεβάσω φωτο.
 
Συγχαρητήρια. Έχεις μια πολύ ωραία συλλογή και αρκετά ολοκληρωμένη με ποικιλία ελληνικών και εισαγόμενων φυσιγγιων, παλιών και νέων. Εγώ δυστυχώς έχω το ένα τρίτο και.τα περισσότερα είναι απο το 1990 και μετά. Όταν βρω χρόνο θα ανεβάσω φωτο.
Ευχαριστώ! Κάνω ο,τι μπορώ! Μην το βλέπεις συγκριτικά, γιατί αν το πάμε έτσι και αυτά που έχω εγώ δεν είναι τίποτα μπροστά σε συλλογές άλλων! Ανέβασε, μη μας κρατάς σε αγωνία! Αν θες κάποια και τα έχω πάνω απο μια φορά ευχαρίστως να σου στείλω να τα προσθέσεις στη συλλογή σου.
 
Ευχαριστώ! Κάνω ο,τι μπορώ! Μην το βλέπεις συγκριτικά, γιατί αν το πάμε έτσι και αυτά που έχω εγώ δεν είναι τίποτα μπροστά σε συλλογές άλλων! Ανέβασε, μη μας κρατάς σε αγωνία! Αν θες κάποια και τα έχω πάνω απο μια φορά ευχαρίστως να σου στείλω να τα προσθέσεις στη συλλογή σου.
Σε ευχαριστώ. Αν και τα έχω σε ασφαλή χώρο λόγο οικογένειας,θα τα 'ξεθαψω' για να έχουμε επικοινωνία και ενδιαφέρων.
 
Ξεκινάω με κάποια φυσίγγια του Μαπακη .Ο κυρ Γιάννης ήταν ο πρώτος που μου έδωσε απλόχερα πληροφορίες για την ιδιογομωση και με οδήγησε σε μια πολύ ωραία ασχολία έρευνας και αναζήτησης για την κατασκευή του 'τελειου' φυσιγγιου.
 
Ξεκινάω με κάποια φυσίγγια του Μαπακη .Ο κυρ Γιάννης ήταν ο πρώτος που μου έδωσε απλόχερα πληροφορίες για την ιδιογομωση και με οδήγησε σε μια πολύ ωραία ασχολία έρευνας και αναζήτησης για την κατασκευή του 'τελειου' φυσιγγιου.
 

Attachments

  • 20201024_215003.jpg
    20201024_215003.jpg
    280,4 KB · Προβολές: 31
  • 20201024_215123.jpg
    20201024_215123.jpg
    284,3 KB · Προβολές: 31
Έχω μια ερώτηση για την ομάδα. Πρόσφατα επισκεύθηκα τον Καλκατζάκο μετά από πολύ καιρό. Παρατήρησα ότι η ποικιλία των προσφερομένων φυσιγγίων ( ως προς τις εταιρείες κατασκευής) έχει μειωθεί. Αυτό οφείλεται στο ότι πολλές εταιρείες έχουν κλείσει; Για παράδειγμα δεν υπάρχουν πλέον αυτά τα επινικελωμένα Browning που είχα αγοράσει πριν από 15 χρόνια περίπου ( νομίζω ότι φτιάχνονταν στην Ιταλία)- αν κάνω λάθος με διορθώνετε.











 
Μαρεσει γιατι βλεπω Ελληνικα φυσιγγια fgr2, αν δεν σου κανει κοπο φιλε Χαρη θελω δυο κοντινες του Στοκα με τον φελλό.

.hair.
Φίλε δεν πηγα στο πατρικό ακόμα (εκεί έχω τη συλλογή) παρόλα αυτά, έχω το ένα απ τα δυο του Στόκα που μου ζήτησες κι εδώ που είμαι. IMG_20201025_123952.jpgIMG_20201025_124041.jpgIMG_20201025_124026.jpg
 
Έχω μια ερώτηση για την ομάδα. Πρόσφατα επισκεύθηκα τον Καλκατζάκο μετά από πολύ καιρό. Παρατήρησα ότι η ποικιλία των προσφερομένων φυσιγγίων ( ως προς τις εταιρείες κατασκευής) έχει μειωθεί. Αυτό οφείλεται στο ότι πολλές εταιρείες έχουν κλείσει; Για παράδειγμα δεν υπάρχουν πλέον αυτά τα επινικελωμένα Browning που είχα αγοράσει πριν από 15 χρόνια περίπου ( νομίζω ότι φτιάχνονταν στην Ιταλία)- αν κάνω λάθος με διορθώνετε.











Ετσι τα εφτιαχνε η ιταλικη Winchester φαινεται και απο τους καλυκες , τα ευρωπαικα Winchester τωρα πρεπει να φτιαχνονται στην Γαλλία και ισως εκοψαν αυτες τις σειρες .
 
Back
Top