Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αρκετές φορές μου έχει συμβεί παλιότερα που έριχνα με την καραμπίνα. Όχι με τα series 2 - που δεν υπήρχαν τότε - αλλά με διάφορα φυσίγγια, και σκοπευτικά και άλλα. Και σε άλλους με καραμπίνες το έχω δει. Κι από τη θαλάμη, και από τη μπούκα ... (από τη μπούκα συμβαίνει και στα δίκαννα).
Στο μισοσκόταδο, αργά το σούρουπο ... γιατί με ντάλα ήλιο, και να βγαίνει φλόγα δεν φαίνεται ... :rolleyes:
Δν πρέπει να βγαίνει φλόγα από τη μπούκα Στέλιο;;
 
Δν πρέπει να βγαίνει φλόγα από τη μπούκα Στέλιο;;
Η φλογα είναι φυσιολογικό επακόλουθο της έκρηξης που γίνεται στην θαλαμη, μπαίνουν ειδικά προσθετα στις πυριτιδες για να εξαλείψουν αυτό το φαινόμενο, όσο κρυώνει ο καιρός η φλογα γίνεται πιο συχνή λόγω πτωσης πιεσεων κ χρόνου καυσης από την υγρασία
 
Και σε εμένα έχει συμβεί , απλά όταν άνοιγε το κλείστρο εκτός τη φλόγα , είχε και πυρίτιδα άκαυστη και μου είχε έρθει στα μάτια , Ένα γυαλακι θα μας προφυλάξει από τέτοια φαινόμενα ειδικά όταν ο αέρας έχει φορά προς τα εμάς .
 
Οχι το κυνηγετικό 28αρι του πάντως! Είναι κυνηγετικό και για βαρβάτες συνθήκες!
μια χαρα σπαει φιλε δνε ειχα κανενα παραπονο ηταν και γρηγορο, ανακρουση δεν καταλαβαίνω ετσι κι αλλιως με την a400
 
μια χαρα σπαει φιλε δνε ειχα κανενα παραπονο ηταν και γρηγορο, ανακρουση δεν καταλαβαίνω ετσι κι αλλιως με την a400
Βρε μια χαρά σπάει, η κλωτσιά ουτε εμένα με νοιάζει, αλλά όταν χρειαζόμουν δευτερη βολή έψαχνα τις Κάννες και τα εριξα με το 682 σκέψου!
 
Τι αρχικές νομίζεις ότι έχει ;
Δεν γνωρίζω ακριβώς ,υπολογίζω 415μ/σ περίπου .
Στην ιδια αναλογία γεμίζεται κι'ένα ντόπιο εδώ με ευρεία χρήση απο πρωτοκλασάτους παίκτες
όμως είναι αρκετά δυνατό-κουραστικό για χρήση 120 -130 φυσιγγίων τέτοιων σε μια μέρα
 
Δεν γνωρίζω ακριβώς ,υπολογίζω 415μ/σ περίπου .
Στην ιδια αναλογία γεμίζεται κι'ένα ντόπιο εδώ με ευρεία χρήση απο πρωτοκλασάτους παίκτες
όμως είναι αρκετά δυνατό-κουραστικό για χρήση 120 -130 φυσιγγίων τέτοιων σε μια μέρα
Στο μισό κουτάκι που έριξα (τα υπόλοιπα τά κράτησα αναμνηστικάhippo) βέβαια τά έριξα με αυτογεμες αερίων δεν κατάλαβα σχετικά ανάκρουση μόνο πιο έντονο μπαμ κ φυσικά πολύ ποιο γρήγορα από τα Κένταυρος trap κ sporting που ρίχνω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top