To know us better - Γνωριμία-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλώς ήρθες Στέφανε στην παρέα μας!
Με τα περισσότερα συμφωνώ, τα άλλα τα συζητάμε αν θες...
Στα θέματα που αναφέρομαι αλλά και σε πολλά ακόμα, εννοείται οτι θα υπάρχουν διαφόρων ειδών τοποθετήσεις... Κάτι το οποίο το θεωρώ και απολύτως λογικό.
Προσωπικά δεν έχω σκοπό να αλλάξω τα μυαλά κανενός γιατί ο καθένας έχει τα επιχειρήματά του τα βιώματα και τις εμπειρίες του... Από την άλλη μεριά είναι θέματα που χωράνε πολύ μα πολύ κουβέντα, κάτι που αν το κάνουμε τώρα, μπορεί να κουράσει...
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου και πιστεύω πως στην πορεία θα υπάρξουν αρκετά επιμέρους θέματα , στα οποία θα μπορέσουμε να τοποθετηθούμε αναλόγως.
Καλή σεζόν να έχουμε...
 
Στα θέματα που αναφέρομαι αλλά και σε πολλά ακόμα, εννοείται οτι θα υπάρχουν διαφόρων ειδών τοποθετήσεις... Κάτι το οποίο το θεωρώ και απολύτως λογικό.
Προσωπικά δεν έχω σκοπό να αλλάξω τα μυαλά κανενός γιατί ο καθένας έχει τα επιχειρήματά του τα βιώματα και τις εμπειρίες του... Από την άλλη μεριά είναι θέματα που χωράνε πολύ μα πολύ κουβέντα, κάτι που αν το κάνουμε τώρα, μπορεί να κουράσει...
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου και πιστεύω πως στην πορεία θα υπάρξουν αρκετά επιμέρους θέματα , στα οποία θα μπορέσουμε να τοποθετηθούμε αναλόγως.
Καλή σεζόν να έχουμε...
Στέφανε καλώς ήρθες καλή διαμονή.welcome.
 
Γεια και από ΄μένα...
Τα "συν" που υπάρχουν στο δικό μου το κεφάλι :
1. Διαδικασία (προηγούμενη νύχτα, πρωινό ξύπνημα, ανατολή στο βουνό, επιλογή εξοπλισμού... κλπ, κλπ)
2. Κυνηγετική φωτογραφία
3. Επαφή με το σκύλο που δεν είναι μόνο εργαλείο... είναι πολύ περισσότερα
4. Κυνηγετική παιδεία
5. Σεβασμός στη φύση (όχι γιατί πρέπει να προσέχουμε για να έχουμε (συχαίνομαι αυτή την φράση) αλλά γιατί έτσι πρέπει!)

Τα "πλην" που υπάρχουν στο δικό μου το κεφάλι :
1. Είμαι αντίθετος με οποιασδήποτε μορφής απελευθερώσεις, εμπλουτισμούς, κλπ
2. Είμαι αντίθετος με το ανήθικο κυνήγι και τις μεγάλες καρπώσεις. Ανεξαρτήτως ορίου που ορίζει η νομοθεσία.
3. Είμαι αντίθετος με ορισμούς τύπου "επιβλαβές". Ποιοι είμαστε εμείς που θα αποφασίσουμε ότι το οτιδήποτε είναι επιβλαβές.... Όλα είναι πλάσματα της φύσης και αυτή ξέρει καλύτερα.... Και η αλεπού και η καρακάξα και το κουνάβι και όλα τα υπόλοιπα που τα βαφτίσαμε επιβλαβή έχουν λόγο ύπαρξης. Τον ξέρουν αυτά...
4. Κυνηγούσα με σκύλο για περίπου 10 χρόνια μέχρι που ένα μεσημέρι κάποιου Φλεβάρη και ενώ γυρνούσαμε στο αμάξι, ο σκύλος μου δεν άντεξε και δοκίμασε από τη λιχουδιά που πριν είχε ποτίσει με δηλητήριο κάποιος που θεωρούσε οτι μπορεί να γίνει ο...."ρυθμιστής " του πληθυσμού των αλεπούδων... Το σκυλί κατέληξε σε λίγα λεπτά στα χέρια μου... Δεν ξανά είχα σκύλο από τότε... Είμαι αντίθετος στη ρίψη δηλητηριασμένων δολωμάτων από όπου και αν προέρχονται.

Μένω στα Γιάννενα και μου αρέσουν όλα τα κυνήγια... Από μονόβολο μέχρι 10άρι διασποράς...

Καλή συνέχεια σε όλους μας....
Στέφανε καλώς όρισες και καλές αναρτήσεις. .shake hands.
 
Καλησπέρα στην παρέα. Μένω Περιστέρι, μου αρέσει το κυνήγι τσίχλα φάσσα αλλά λόγω παρέας τα περισσότερα κυνήγια είναι γουρούνια!!! Καλή σεζόν να έχουμε με υγεία. Κώστας
Καλωσηρθες Κώστα στην παρέα μας. Καλά κυνήγια και καλά ποσταρισματα! Γράψε μας αν θες που πας για κυνήγι και στα ανάλογα θεματα με τι όπλα και εξοπλισμό κυνηγάς.
 
Καλησπέρα στην παρέα. Μένω Περιστέρι, μου αρέσει το κυνήγι τσίχλα φάσσα αλλά λόγω παρέας τα περισσότερα κυνήγια είναι γουρούνια!!! Καλή σεζόν να έχουμε με υγεία. Κώστας
Καλώς ήρθες και καλή διαμονή !
 
Καλησπέρα στην παρέα. Μένω Περιστέρι, μου αρέσει το κυνήγι τσίχλα φάσσα αλλά λόγω παρέας τα περισσότερα κυνήγια είναι γουρούνια!!! Καλή σεζόν να έχουμε με υγεία. Κώστας
Καλως ηρθες Κωστα στην παρεα μας!!
 
Καλησπέρα στην παρέα. Μένω Περιστέρι, μου αρέσει το κυνήγι τσίχλα φάσσα αλλά λόγω παρέας τα περισσότερα κυνήγια είναι γουρούνια!!! Καλή σεζόν να έχουμε με υγεία. Κώστας
Καλώς ήρθες Κώστα στην παρέα μας!
 
Καλώς σας βρήκα! Πέριξ Θήβας και Οινόη για τσίχλες, Καλαμάτα για τσίχλες και γουρούνια και στο χωριό (ορεινή Φωκίδα) για ότι θέλουν τα γερόντια +φαγοπότια!!!
1.franchi al 48 full choke
2.Beretta 390 mobile
3. Antonio zoli πλάγιο 2-4 τσοκ
4.breda astro εξωτερικά τσοκ
5.fabarm l4s καινούργιο απόκτημα ατουφεκιστο
Τα όπλα μαζί με τον πατέρα!!!
 
Καλώς σας βρήκα! Πέριξ Θήβας και Οινόη για τσίχλες, Καλαμάτα για τσίχλες και γουρούνια και στο χωριό (ορεινή Φωκίδα) για ότι θέλουν τα γερόντια +φαγοπότια!!!
1.franchi al 48 full choke
2.Beretta 390 mobile
3. Antonio zoli πλάγιο 2-4 τσοκ
4.breda astro εξωτερικά τσοκ
5.fabarm l4s καινούργιο απόκτημα ατουφεκιστο
Τα όπλα μαζί με τον πατέρα!!!
Κώστα καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλή διαμονή.
 
Καλησπέρα και από εμένα λατρεύω την μπεκάτσα επίσης κυνηγαω τρυγόνια τσίχλοκοτσυφα κ λίγο φάσσα.Τα όπλα μονο BENELI SUPER SPORT k MODELFELTRO SUPER 90.

Γιάννη καλωσήρθες στην παρέα μας! Καλή διαμονή και ποσταρίσματα. Πές μας περισσότερα αν θες για το πού κυνηγάς και για τα όπλα σου και τις εξορμήσεις σου στα αντίστοιχα θέματα του forum.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top