Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ Αθήνα ο Στελιος Ηράκλειο Κρήτης το όπλο τέλειο και η συναλλαγή άψογη, Στέλιο και πάλι ευχαριστώ!!!!
Κατ'αρχή καλορίζικο!!!
Πως γίνεται τέτοια συναλλαγή εξ'αποστάσεως; Με τι χαρτιά;
Ενδιαφέρεται φίλος από Καλαμάτα να αγοράσει όπλο μου, αλλά δεν μπορεί να έρθει Αθήνα
 
Παντελη στη διαδικασια μεσολαβησε κυνηγητικο μαγαζι εμπιστοσυνης στο ηρακλειο και ενας ξαδερφος μου πολλη φιλος με τον μαγαζατορα και φυσικα ο φιλος στελιος για την υπομονη του.Το οπλο πρωτα αγοραστηκε απο το μαγαζι και μετα πουληθηκε και ηρθε σε μενα με ελτα και δωρο τρια κουτια φυσιγγια .Βλεπεις οι ΚΡΗΤΙΚΟΙ ειναι γαλαντομοι στα κερασματα.!!!!.shake hands..RESPECT.
 
Παντελη στη διαδικασια μεσολαβησε κυνηγητικο μαγαζι εμπιστοσυνης στο ηρακλειο και ενας ξαδερφος μου πολλη φιλος με τον μαγαζατορα και φυσικα ο φιλος στελιος για την υπομονη του.Το οπλο πρωτα αγοραστηκε απο το μαγαζι και μετα πουληθηκε και ηρθε σε μενα με ελτα και δωρο τρια κουτια φυσιγγια .Βλεπεις οι ΚΡΗΤΙΚΟΙ ειναι γαλαντομοι στα κερασματα.!!!!.shake hands..RESPECT.
Σε ευχαριστώ Χρήστο, με βοήθησε και ό Θάνος @Apache 32 για τη διαδικασία.
Και είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθείς πολύ το όπλο που πήρες, γιατί το έχω και εγώ, αλλά σε αριστερό
 
Όντως έχει απλοποιηθεί πολύ ο μηχανισμός αερίων της Beretta.
Απο παλιά δεν ηταν πολυπλοκος, ουτε λαστιχακια ουτε τίποτε, νομιζω εγινε ποιό ογκώδεις στην σειρα α 400 αλλα δεν εχει αλλαξει πολύ και δεν νομιζω να χρειάζεται.
 
Απο παλιά δεν ηταν πολυπλοκος, ουτε λαστιχακια ουτε τίποτε, νομιζω εγινε ποιό ογκώδεις στην σειρα α 400 αλλα δεν εχει αλλαξει πολύ και δεν νομιζω να χρειάζεται.

Κώστα είναι ακόμα πιο απλός από της 391 που είχα εγώ. Και θα τον χαρακτήριζα πολύ καθαρό για αεριων. Μου έχουν πει ότι η μαξους είναι ακόμα πιο καθαρό όπλο αλλα δε γνωρίζω το όπλο για να μπορώ να κρίνω.
 
Αναρρόφηση καταλοίπων από την κάννη ?????????? Μου ακούγεται κάπως αυτό .Ο μηχανισμός είναι εξαιρετικός όντως ,στην δικιά μου uniko θα έπαιρνε βελτίωση η εφαρμογή του κλείστρου στους οδηγούς της βάσης ,στην δικιά μου ειδικά στην πίσω πλευρά των οδηγών εχουν γίνει κάποιες αλλοιώσεις που δεν μου αρέσουν ,δεν νομίζω ότι λειτουργικά το όπλο θα βγάλει κάποιο πρόβλημα ,όμως είναι κάτι που θα μπορούσε να βελτιωθεί .Στην συντήρηση και καθάρισμα του όπλου πλέον το κλείστρο είναι σαν να καθαρίζεις ένα κλείστρο αδράνειας ,ο παραπάνω χρόνος είναι στο καθάρισμα μαστού και πιστονιού που καλό είναι να γίνεται πολύ συχνά μιας και αυτό ουσιαστικά βοηθάει στο σωστό και σύντομο καθάρισμα τους ,το τακτικό καθάρισμα μαστού πιστονιού δεν παίρνει πανω από ένα πεντάλεπτο ,εάν το πας μια φορά τον χρόνο ο μαστός και το πιστόνι θέλουν κόπο και χρόνο ,εγώ προσωπικά μετά από κάθε κυνήγι με το που μπαίνω στο αμάξι σε δύο λεπτά έχω καθαρίσει πιστόνι μαστο,το υπόλοιπο όπλο και μια φορά τον χρόνο να το καθαρίσεις γίνεται λαμπικο σε χρόνους ρεκόρ ,για την κάννη τώρα σε όσα όπλα έχω αγοράσει δεν έχω δει ποτέ ούτε ίχνος σκουριάς ,το πρώτο που κάνω όταν αγοράζω όπλο στην κάννη είναι να την πλύνω με καυτό νεύρο με μαλακό σφουγγάρι και ένα σαμπουάν ,μετά πάλι με καυτό νερό την ξεπλενω ,στεγνωνη και την περνάω με ένα καλό λάδι μετά τουλάχιστον το πρώτο τρίμηνο η κάννη πάντα έχει λάδι επάνω της όμως πάντα ,εάν φάω βροχη εννοείτε πως με το που φτάνω αμάξι στην κάννη δεν μένει ίχνος νερού όσο κοντά και να είμαι στο σπίτι μου ,προσοχή θεωρώ ότι θέλει όταν βάζουμε λάδι στην κάννη να μην υπάρχει ίχνος υγρασίας ,οπότε στο αμάξι την βρεγμένη κάννη την σκουπίζουμε καλά αλλά δεν την λαδωνουμε αυτό το κάνουμε σπίτι ώστε να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχει μείνει υγρασία ,εγώ προσέχω πολύ και τα νεκρά σημεία της κάννης κάτω από την ρίγα και στις ενώσεις της Ρίγας με την καννη .Μεγάλο κομμάτι εκτός θέματος παιδιά αλλά έγραψα όπως με πήγε το μυαλό μου ,εάν υπάρχει θέμα ας μεταφερθεί . Εννοείτε πως γράφω τι κάνω εγώ και ο καθένας μας συντηρεί τα όπλα του όπως γουστάρει ,απλά με τα παραπάνω που αναφέρω δεν είχα ποτέ πρόβλημα με κανένα όπλο μου και τα έγραψα πιο πολύ για παιδιά που τώρα ξεκινάνε να κυνηγούν μιας και για τους πιο παλιούς θεωρώ ότι όλα τα παραπάνω είναι λίγο πολύ γνωστά .
 
Εγω τωρα που ειδα την 391light που πηρα , έχω να σας πω οτι μπροστά στην sx3 το καθάρισμα της 391 ειναι πιο μπελαλίδικο οπως και ο μηχανισμός.
SX3....Πάπια,πιστόνι,μοχλός όπλησης.....έξω το κλείστρο και καθάρισες.....;);)topic.
 
Είχα την 391 Σπόρτινγκ και ήρθε ο άλλος από την Κρήτη και την αγόρασε όσο έιχε καινούργιο γιατι σταμάτησε να βγαίνει και ήθελε το συγκεκριμένο. Εάν γνώριζα τι είχα ίσως και να μην το έδινα αλλά υποβοσκε έρωτας με το 686 e sporting.
Ααααααλλη φαση το δικανο ομως ετσιιιιιι.?????
 
Εγώ Αθήνα ο Στελιος Ηράκλειο Κρήτης το όπλο τέλειο και η συναλλαγή άψογη, Στέλιο και πάλι ευχαριστώ!!!!
Γ
Γεια σας! Που μπορώ να βρω αυτό το τσοκ ;;
οντως αυτες οι μπερετες18.6 το πανε πολυ το ic
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top