Fabarm Team

Ο κύλινδρος έβαλε περισσότερα σκάγια από το demi στα 35 μ? Η κάτι δεν κατάλαβα εγώ σωστά
Ουαουυυ ναι και εγώ αυτό κατάλαβα πάντως. Βέβαια είναι ιδιαίτερο το συγκεκριμένο φυσιγγιο με την βυσματωση με τον αποσπωμενο πατο που αποδίδει με ανοιχτά τσοκ. Ίσως να έφυγε και η τουφεκια λίγο στο demi.
Είναι αρκετά εμφανές ότι η τουφεκιά με το demi είναι πιο πυκνή από αυτήν με τον κύλινδρο. Απλώς έχει φύγει πολύ δεξιά και κάτω, έξω από το χαρτόνι, γι'αυτό και τα λιγότερα σκάγια.
Δεν υπάρχει περίπτωση ο κύλινδρος να δώσει μεγαλύτερη συγκέντρωση από το demi (3***) ... με οποιοδήποτε όπλο και φυσίγγι !!!
Το 3*** από το 2**, ή το 2** από το Full, σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί ... αλλά ο κύλινδρος όχι.
 
Last edited:
Οπως τα λέει ο Στέλιος είναι. Ο λόγος που δεν μπόρεσα να συμβιώσω με την L4s ήταν που δεν μπόρεσα να φέρω εύκολα το κοντάκι στα μέτρα μου. Τελικά το έφερα αλλά μέχρι να το φέρω έκανα και δοκιμές . Οι φωτογραφίες είναι από τις δοκιμές αυτές . Αμα στα 35μ τουφεκάς στο περίπου αυτά συμβαίνουν. Ο λόγος που ανέβασα την φωτογραφία είναι ότι μπορεί να βγεί άποψη για την κατανομή έστω κι αν όλη η τουφεκιά δεν είναι πάνω στο χαρτόνι, για έχει μιά ιδέα ο φίλος που ψάχνεται.
 
Οπως τα λέει ο Στέλιος είναι. Ο λόγος που δεν μπόρεσα να συμβιώσω με την L4s ήταν που δεν μπόρεσα να φέρω εύκολα το κοντάκι στα μέτρα μου. Τελικά το έφερα αλλά μέχρι να το φέρω έκανα και δοκιμές . Οι φωτογραφίες είναι από τις δοκιμές αυτές . Αμα στα 35μ τουφεκάς στο περίπου αυτά συμβαίνουν. Ο λόγος που ανέβασα την φωτογραφία είναι ότι μπορεί να βγεί άποψη για την κατανομή έστω κι αν όλη η τουφεκιά δεν είναι πάνω στο χαρτόνι, για έχει μιά ιδέα ο φίλος που ψάχνεται.
Ευχαριστώ . Και για να γνωρίζετε για ποιο λόγο θέλω τις δοκιμές είναι για να δω κατανομές σε σχέση με την δική μου beretta 391 urica 18.3 με κωνο ώστε να προχωρήσω στην αγορά της l4s εφόσον είναι αισθητά καλύτερη βλητικα.
 
Χαχαχα φέτος σε περιμένω να ξέρεις
Πάντως το kicks σύμφωνα με τα λεγόμενα πολλών ( δεν έχω για να ξέρω μαζεύει την ουρά).....
Εγω παραγηειλα gemmini xf black non ported θα ερθω να τα βαλουμε διπλα διπλα να περιμενεις οπωςδηποτε φετος
 
Εγώ
Είναι αρκετά εμφανές ότι η τουφεκιά με το demi είναι πιο πυκνή από αυτήν με τον κύλινδρο. Απλώς έχει φύγει πολύ δεξιά και κάτω, έξω από το χαρτόνι, γι'αυτό και τα λιγότερα σκάγια.
Δεν υπάρχει περίπτωση ο κύλινδρος να δώσει μεγαλύτερη συγκέντρωση από το demi (3***) ... με οποιοδήποτε όπλο και φυσίγγι !!!
Το 3*** από το 2**, ή το 2** από το Full, σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί ... αλλά ο κύλινδρος όχι.
Εγώ προσωπικά από αυτές της φωτό δεν το κατάλαβα ότι η τουφεκιά έχει φύγει από το κέντρο μιας και είναι κοντινές οι φωτό ,απλά είδα την καλύτερη κατανομή του demi σαφέστατα ,εννοείτε ότι ο cyl δεν γίνεται να δώσει της συγκεντρώσεις του demi και για αυτό μου έκανε τρομερή εντύπωση και σκέφτηκα ότι θα έχει γίνει λάθος στα γραφόμενα επάνω στα χαρτόνια .Δεν αμφισβητώ αυτό που αναφέρεις ότι η ντουφέκια έφυγε δεξιά και κάτω και τώρα που το είπες είναι λογικό το αποτέλεσμα απλά λέω ότι είναι τόσο κοντινές η φωτό που δεν το κατάλαβα .
 
Tις έχω ανεβάσει και πέρυσι. Είναι με σκάγια ν6 στα 40 μέτρα, με κικς 2*
View attachment 15668View attachment 15669View attachment 15670
Έχουν τρυπησει τα 6αρια τον τενεκε στα 40 μέτρα? Ή δν βλέπω καλά? Από κατανομές πολύ ωραίες για αυτά τα μέτρα ειδικά η τελευταία. Αλήθεια με το εργοστασιακό im και ίδιο φυσίγγιο τρυπαει τον τενεκε το ίδιο???
 
Έχουν τρυπησει τα 6αρια τον τενεκε στα 40 μέτρα? Ή δν βλέπω καλά? Από κατανομές πολύ ωραίες για αυτά τα μέτρα ειδικά η τελευταία. Αλήθεια με το εργοστασιακό im και ίδιο φυσίγγιο τρυπαει τον τενεκε το ίδιο???
Οι τρύπες θεωρώ ότι είναι από δεύτερο σκάι που χτύπησε στο ίδιο σημείο. Είναι οριακά τα 40μ για τα νορμάλ 6αρια. Θα δοκιμάσω και με εργοστασιακό im και βλέπουμε.
 
View attachment 15741

Σήμερα από τις 06:45 ως τις 8:30....το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ!!
Τα μαζέψαμε κ φύγαμε....
Αρκετοί οι κυνηγοί, αλλά πολύ ελάχιστες οι τουφεκιές και μετρημένες στα δάχτυλα...:(

@outlander ησύχασες τώρα.....;;; .yel.....και που πήγα τη έγινε;;;; .cofee..sarcastic.

View attachment 15742
View attachment 15743View attachment 15744
Tι μοντελο καραμπινα ειναι αυτη Κωστα ; Μοιαζει με 76 αρα FABARM ELLEGI
 
Back
Top