Καιρός

Παντως η ζεστη δειχνει να πηγαινοερχεται και τις πρωτες μερες του Σεπτεμβριου..
Περικλή αυτά το σκαμπανεβάσματα της ζέστης θα επιρεάσουν σε "καλό" τν καιρό για το άμεσω χρονικά διάστημα;;;
 
Καλησπερα σας κυριοι..
Δειχνει ο καιρος να τρελενεται κανονικα τις επομενες μερες.
Ενα αρκετα βαθη χαμηλο στην δυτικη ευρωπη θα μας στειλει πολυ ζεστη προς το τελος του μηνα.Στα ορια του καυσωνα
Ομως δεν θα κρατησει πολυ και θα ξαναπεσει γρηγορα η θερμοκρασια.Αυτες οι εναλλαγες θα φερουν και αρκετα μπουρινια λογο ασταθειας μεγαλης στν ανωτερη ατμοσφαιρα.
Παντως η ζεστη δειχνει να πηγαινοερχεται και τις πρωτες μερες του Σεπτεμβριου..
Περι μας εκανε την καρδια περιβολι :rolleyes::rolleyes:
Δεν εχουμε και κανεναν Γρουσουζη εδω μεσα ας ειναι και οικολογουντας εστω με την γλωσσοφαγια του μπας και ασπρισει καμια κορφη .pray to God.
Οχι αλλη ζεστη ρε φουστη μου καψαλιστηκαν μεχρι και τα παϊδια μας .hair.
Ασε που σε λιγο με τα φιμουτρα που μας φορεσαν θα δαγκωνουμε σαν γεννημενες σκυλες
 
Περικλή αυτά το σκαμπανεβάσματα της ζέστης θα επιρεάσουν σε "καλό" τν καιρό για το άμεσω χρονικά διάστημα;;;
Είναι πολύ νωρίς ακόμα φίλε μου .
Η κυκλοφορία δεν είναι άσχημη για την εποχή ..Αλλά είναι νωρίς
 
Καλησπέρα σας και καλό μήνα
Θα αρχίσω την γκρίνια νωρίς φέτος νομίζω .
Η ζέστη που είπαμε ήρθε και την νιώσαμε
Η αστάθεια δεν θα είναι τελικά κατι ιδιαίτερο ,οπότε λίγα φαινόμενα θα υπάρξουν
Η γκρίνια τώρα έρχεται για το ότι δεν δείχνει κανένα σημάδι σοβαρής βροχής έως της 10/11 του μήνα .Οκ έχουμε χρόνο ακόμα ,αλλά το 1ο δεκαήμερο πάει ακλαυτο ...
 
Καλησπέρα σας και καλό μήνα
Θα αρχίσω την γκρίνια νωρίς φέτος νομίζω .
Η ζέστη που είπαμε ήρθε και την νιώσαμε
Η αστάθεια δεν θα είναι τελικά κατι ιδιαίτερο ,οπότε λίγα φαινόμενα θα υπάρξουν
Η γκρίνια τώρα έρχεται για το ότι δεν δείχνει κανένα σημάδι σοβαρής βροχής έως της 10/11 του μήνα .Οκ έχουμε χρόνο ακόμα ,αλλά το 1ο δεκαήμερο πάει ακλαυτο ...
Ρε που είναι ο Σεπτέμβρης ο βροχερός με τις μπόρες του από την 1η εβδομάδα του κιόλας όπως γινόταν άλλωτε.....think.
 
......και ανάβαμε τζάκι από του Αγίου Δημητρίου θυμάμαι.......
Λίγο ακόμα πιό ζεστό αν γίνει το κλίμα, θα κυνηγάμε τον πτεροκλή (πουρτάλλα στα Κυπριακά) και την φραγκολίνα!!!
 
Last edited:
Ρε που είναι ο Σεπτέμβρης ο βροχερός με τις μπόρες του από την 1η εβδομάδα του κιόλας όπως γινόταν άλλωτε.....think.
Ρε που να είναι η Τζέσικα,είχε μπάσιμο φασσας στα μάρμαρα και εγώ δεν ξεκολλαγα από την Αθήνα .sarcastic. .sarcastic.
 
Καλησπέρα σας
Δεν έχει αλλάξει κάτι δυστυχώς..Ίσα ίσα η ξηρασία ,γιατί αυτό έχουμε θα πάει σίγουρα έως της 15 του μήνα
Μίσος Σεπτέμβριος πεταμένος ήδη..
Καλησπέρα, το πρώτο 15ήμερο πέρασε όπως μας τα είπες, στο δεύτερο τουλάχιστον θα έχει πρωτοβρόχια ή τα ξεχνάμε;
Όταν νομίζεις ότι μπορείς να μας πεις κάτι... το περιμένουμε!!! :)
 
Καλησπέρα, το πρώτο 15ήμερο πέρασε όπως μας τα είπες, στο δεύτερο τουλάχιστον θα έχει πρωτοβρόχια ή τα ξεχνάμε;
Όταν νομίζεις ότι μπορείς να μας πεις κάτι... το περιμένουμε!!! :)

Καλησπέρα φίλε μου και οι υπόλοιποι γέροντες
Δεν θα έχουμε κάτι έως της 17 του μήνα δυστυχώς.
Από 17 και μετά κάτι προσπαθεί να φέρει ,αλλά και είναι νωρίς και δεν δείχνει ακόμα κάτι καλό από βροχές δυστυχώς...και δειχνει να πιάνει ορισμένες περιοχές της χώρας μόνο ..
Το πρώτο κρύο μπαίνει στην Ρωσία αρκετά νωρίς φέτος ,από τις επόμενες κιόλας
ημέρες..είναι κάτι που θα το αξιολογήσουμε αργότερα
 
Καλησπέρα φίλε μου και οι υπόλοιποι γέροντες
Δεν θα έχουμε κάτι έως της 17 του μήνα δυστυχώς.
Από 17 και μετά κάτι προσπαθεί να φέρει ,αλλά και είναι νωρίς και δεν δείχνει ακόμα κάτι καλό από βροχές δυστυχώς...και δειχνει να πιάνει ορισμένες περιοχές της χώρας μόνο ..
Το πρώτο κρύο μπαίνει στην Ρωσία αρκετά νωρίς φέτος ,από τις επόμενες κιόλας
ημέρες..είναι κάτι που θα το αξιολογήσουμε αργότερα
Υπαρχει περιπτωση Περι να δουμε καλο χειμωνα στην Ρωσια φετος?
 
Back
Top