Browning Team

Καλημέρα παιδιά. Την βοήθεια σας για αγορά 2 τσοκ invector plus (SK και 3*) στο Β525. Τα εργοστασιακά είναι απλώς καλά και θα ήθελα να αναβαθμίσω το όπλομου. Τι μου προτείνεται; Έσω-έξω; και ποιά μάρκα;
Το 525 που έχω αλλά με άυλο 18.4 ( όπως και με το miroku Mk70 με ίδιο άυλο ) συνεργάζεται πολύ καλά με τα briley & Teague. Τα Muller τα έχω αλλά δεν έχω ρίξει να σου πω εντυπώσεις . Άλλωστε δεν τα βρίσκεις πλέον
 
Καλημέρα παιδιά. Την βοήθεια σας για αγορά 2 τσοκ invector plus (SK και 3*) στο Β525. Τα εργοστασιακά είναι απλώς καλά και θα ήθελα να αναβαθμίσω το όπλομου. Τι μου προτείνεται; Έσω-έξω; και ποιά μάρκα;
Κ εγω το ιδιο όπλο έχω. Έχω πάρει muller κ είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Πλέον όμως Ελλάδα δεν τα βρίσκεις. Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα carlson's εσω έξω. Σταθερή αξία, μόνο καλά έχω ακούσει.
 
Εγώ έχω με 18,7 αυλους. Μου είπαν για τα briley και τα trulock... Δεν Τα έχω δει όμως στην πράξη.

Mια και γiνεται κουβέντα για briley αλλά και για carlson ,δυο δοκιμές με τα δυο αυτά τσοκ σε Μ με σκαγια Νο 6 Φυσιγγι percorso 36gr , oπλο win.sx3 με αυλό 18,8

carlson M ported (255 σκαγια }
1592930802048.png

Briley M (213 σκαγια)
1592930857983.png
 
Mια και γiνεται κουβέντα για briley αλλά και για carlson ,δυο δοκιμές με τα δυο αυτά τσοκ σε Μ με σκαγια Νο 6 Φυσιγγι percorso 36gr , oπλο win.sx3 με αυλό 18,8

carlson M ported (255 σκαγια }
View attachment 14082

Briley M (213 σκαγια)
View attachment 14084
Πολυ καλυτερο το ported! Ξερεις καποιο μαγαζι που να εχει ολες τις συσφιξεις Δημητρη κ οχι οτι τους εχει μεινει?
 
Πολυ καλυτερο το ported! Ξερεις καποιο μαγαζι που να εχει ολες τις συσφιξεις Δημητρη κ οχι οτι τους εχει μεινει?
Σπύρο για δοκίμασε στον Καλκαντζακο που είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της Carlson στην Ελλάδα.
Αλλα site που έχω δει τα carlson είναι το airgunshop και το mustdive.
 
Mια και γiνεται κουβέντα για briley αλλά και για carlson ,δυο δοκιμές με τα δυο αυτά τσοκ σε Μ με σκαγια Νο 6 Φυσιγγι percorso 36gr , oπλο win.sx3 με αυλό 18,8

carlson M ported (255 σκαγια }
View attachment 14082

Briley M (213 σκαγια)
View attachment 14084
Δημήτρη στα πόσα μέτρα ήταν ο στόχος?
 
Σπύρο για δοκίμασε στον Καλκαντζακο που είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της Carlson στην Ελλάδα.
Αλλα site που έχω δει τα carlson είναι το airgunshop και το mustdive.

Γιαννη, airgunshop εχει μονο το F κ τον κυλινδρο, αν θυμαμαι. Mustdive,περυσι που ειχα ρωτησει, δεν ειχαν κ δεν επροκειτο να φερουν, ασχετα τι λεει το site τους. Με Καλκαντζακο δεν ειχα μιλησει. Ειχα διαβασει ομως εναν συναδερφο εδω που τα εψαχνε κι αυτος και του ειχαν απαντησει σε 2-3 μηνες θα ειχαν παλι...Στο site του δεν τα εχει. Ευχαριστω παντως!
 
Carlson's ναι σταθερη αξία. Βέβαια είμαι περίεργος αν θα έδειχνε διαφορά μια τέτοια συγκριση μεταξύ carlson's ported και κανονικό χωρίς τρύπες.
 
Πολυ καλυτερο το ported! Ξερεις καποιο μαγαζι που να εχει ολες τις συσφιξεις Δημητρη κ οχι οτι τους εχει μεινει?
Οχι Σπυρο . Εγω οπως σου είχα πει και τότε που έψαχνες από το airgun τα πήρα . Να σημειώσω ομως για όποιον δεν τα έχει και ψάχνει ,οτι το F εχει συσφιξη ΙΜ.
Στη σελιδα του ομως φαινεται να τα εχει. Τον πηρες τηλεφωνο;
https://airgunshop.gr/46.-tsokakia-...ed-choke-tube-browning-invector-plus12-gauge/
 
Last edited:
Οχι Σπυρο . Εγω οπως σου είχα πει και τότε που έψαχνες από το airgun τα πήρα . Να σημειώσω ομως για όποιον δεν τα έχει και ψάχνει ,οτι το F εχει συσφιξη ΙΜ.
Στη σελιδα του ομως φαινεται να τα εχει. Τον πηρες τηλεφωνο;
https://airgunshop.gr/46.-tsokakia-...ed-choke-tube-browning-invector-plus12-gauge/
Βιαστηκα, οντως δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.
 
Παιδια για τη browning gold χρειαζομαι το buffer που βρισκεται στη βαση στο σημειο που εφαρμοζει η σκανδαλιοθηκη για να μαζευει τα μποσικα απο οτι καταλαβαινω. Ειναι το ανταλλακτικο 29 της διασκορπισης και αναφερεται ως trigger guard buffer. Μπορειτε να μου οι εχοντες τετοιο οπλο διαστασεις και υλικο και ισως καμια ιδεα πως θα το αντικαταστησω;
 

Attachments

  • B111603401_255x255.jpg
    B111603401_255x255.jpg
    6,6 KB · Προβολές: 11
Παιδια για τη browning gold χρειαζομαι το buffer που βρισκεται στη βαση στο σημειο που εφαρμοζει η σκανδαλιοθηκη για να μαζευει τα μποσικα απο οτι καταλαβαινω. Ειναι το ανταλλακτικο 29 της διασκορπισης και αναφερεται ως trigger guard buffer. Μπορειτε να μου οι εχοντες τετοιο οπλο διαστασεις και υλικο και ισως καμια ιδεα πως θα το αντικαταστησω;
Μήπως να ρώταγες τον οπλουργό Χρηστάκο στο Αιγάλεω που συνεργάζεται με τη αντιπροσωπεία της browning στην Ελλάδα (Μετπλάστ). Μπορεί να ξέρει αν υπάρχει το ανταλλακτικό αλλά μπορεί να σου δώσει και πληροφορίες ή εναλλακτικές.
 
Παιδια για τη browning gold χρειαζομαι το buffer που βρισκεται στη βαση στο σημειο που εφαρμοζει η σκανδαλιοθηκη για να μαζευει τα μποσικα απο οτι καταλαβαινω. Ειναι το ανταλλακτικο 29 της διασκορπισης και αναφερεται ως trigger guard buffer. Μπορειτε να μου οι εχοντες τετοιο οπλο διαστασεις και υλικο και ισως καμια ιδεα πως θα το αντικαταστησω;
Ριξε μια ματια ( 2.25) και ελα σε επικοινωνια μαζι του,μπορει να εχει αυτο που ζητας.
 
Καλημέρα παιδιά. Την βοήθεια σας για αγορά 2 τσοκ invector plus (SK και 3*) στο Β525. Τα εργοστασιακά είναι απλώς καλά και θα ήθελα να αναβαθμίσω το όπλομου. Τι μου προτείνεται; Έσω-έξω; και ποιά μάρκα;
Καλησπέρα και πάλι. Ποια η γνώμη σας για τα Midas και Diana?
 

Attachments

  • 422E6DC0-05EB-4CE0-BC00-10DA432ADAE2.jpeg
    422E6DC0-05EB-4CE0-BC00-10DA432ADAE2.jpeg
    84,8 KB · Προβολές: 6
  • AE53D884-A707-4079-A98B-552A069EC951.jpeg
    AE53D884-A707-4079-A98B-552A069EC951.jpeg
    93,6 KB · Προβολές: 5
Μήπως να ρώταγες τον οπλουργό Χρηστάκο στο Αιγάλεω που συνεργάζεται με τη αντιπροσωπεία της browning στην Ελλάδα (Μετπλάστ). Μπορεί να ξέρει αν υπάρχει το ανταλλακτικό αλλά μπορεί να σου δώσει και πληροφορίες ή εναλλακτικές.
Ευχαριστω φιλε μου. Θα τον καλεσω αυριο. Ειναι και καλο παιδι ο χρηστακος.
 
Mια και γiνεται κουβέντα για briley αλλά και για carlson ,δυο δοκιμές με τα δυο αυτά τσοκ σε Μ με σκαγια Νο 6 Φυσιγγι percorso 36gr , oπλο win.sx3 με αυλό 18,8

carlson M ported (255 σκαγια }
View attachment 14082

Briley M (213 σκαγια)
View attachment 14084
Κλασσικες φωτο για τις 2 εταιρίες, κατανομές τα Carlsons, κέντρο τα Briley , η διαφορά στα σκάγια είναι από το πορτιγκ
 
Back
Top