Baikal Team

Λοιποοον μιας κι έχω γίνει παρουσιαστής μονδελων του φίλου μου του Νικολάκη που κάποια στιγμή πρέπει να σκάσει και κάνα φραγκο:rolleyes:οριστε και ο ρωσος σύντροφος ο οποίος πρέπει να ομολογήσω ότι βρίσκεται σε άριστη κατάσταση.μπραβο Νίκο κι εύχομαι κι αυτό να το λιώσεις και σε παρακαλώ όχι άλλες αγορές
.yelling.
zGSqVdF.jpg

U65Me53.jpg

WmQ838I.jpg

rUt9paZ.jpg

HCUoPq6.jpg
 
Λοιποοον μιας κι έχω γίνει παρουσιαστής μονδελων του φίλου μου του Νικολάκη που κάποια στιγμή πρέπει να σκάσει και κάνα φραγκο:rolleyes:οριστε και ο ρωσος σύντροφος ο οποίος πρέπει να ομολογήσω ότι βρίσκεται σε άριστη κατάσταση.μπραβο Νίκο κι εύχομαι κι αυτό να το λιώσεις και σε παρακαλώ όχι άλλες αγορές
.yelling.
zGSqVdF.jpg

U65Me53.jpg

WmQ838I.jpg

rUt9paZ.jpg

HCUoPq6.jpg
Σε ευχαριστώ σύντροφε για όλα χαχαχα
 
Ωραια ξυλα καλοτουφεκο και με σωβαρο κοντακι πιος το χει φτιαξει???

Καλησπέρα, το όπλο ήρθε έτσι από το εργοστάσιο όσο κι αν αυτό μου έκανε κι εμένα εντύπωση. Έφερε 3-4 τέτοια όπλα εδώ στο οπλοπωλείο της περιοχής μου, μου τα παίνεψε πολύ, εκεί το αφεντικό, τα κοντάκια αυτά. Μου έκατσαν και στην επώμιση, οπότε δεν ήθελα και τπτ άλλο. Ήμουν τυχερός.
Φίλος που ασχολείται πολύ με το θέμα όπλα, μου είπε ότι μάλλον προοριζόταν για την Αμερική αυτή η παρτίδα αλλά για κάποιο λόγο ήρθαν και Ελλάδα κάποια από αυτά. Τώρα τι πραγματικά συμβαίνει..άγνωστο :)
 
Καλησπέρα, το όπλο ήρθε έτσι από το εργοστάσιο όσο κι αν αυτό μου έκανε κι εμένα εντύπωση. Έφερε 3-4 τέτοια όπλα εδώ στο οπλοπωλείο της περιοχής μου, μου τα παίνεψε πολύ, εκεί το αφεντικό, τα κοντάκια αυτά. Μου έκατσαν και στην επώμιση, οπότε δεν ήθελα και τπτ άλλο. Ήμουν τυχερός.
Φίλος που ασχολείται πολύ με το θέμα όπλα, μου είπε ότι μάλλον προοριζόταν για την Αμερική αυτή η παρτίδα αλλά για κάποιο λόγο ήρθαν και Ελλάδα κάποια από αυτά. Τώρα τι πραγματικά συμβαίνει..άγνωστο :)
Μπραβο τη baikala
 
Με το ij27 magnum μπορω να ριξω φισιγγια μαγκνουν με ένδειξη 1050 bar( μπορω να ρίξω δεν θα πάθει τιποτα το ξερω απλά στο βάλτο μπορώ να ρίξω πολλά φισιγγια καθημερινά???
Tο εγχειρίδιο γράφει σε πόσες πιέσεις είναι δοκιμασμένο μερικά ξέρω γράφουν 900 άλλα 1200bar. Εάν γράφει 1200 μπορείς να ρίξεις με μια επιφύλαξη όμως πρέπει να υπάρχει δικλείδα ασφαλείας τουλάχιστον 20 με 30 %και τι εννοώ στα 1200bar ασφαλές είναι να μην περάσεις τα 900 bar , Μια φορά έριξα φυσίγγι 1050 που δεν το χα προσέξει σε lanber sporting magnum περιττό να σου πω ότι μου έφυγε το όπλο από τα χέρια από την σνακρουση κατάλαβα ότι έριξα δυναμίτη, ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που έριξα 1050bar Αν ρίχνεις συνεχόμενα και το όπλο είναι πιστοποιημένο να ρίχνει 1050 είναι στανταρακι ότι θα σου κουνήσει πολύ νωρίτερα από το προβλεπόμενο χρόνο.Και πίστεψε με έχω δει πολλά κουνημενα είναι η αχίλλειος πτέρνα στα Baikal
 
Tο εγχειρίδιο γράφει σε πόσες πιέσεις είναι δοκιμασμένο μερικά ξέρω γράφουν 900 άλλα 1200bar. Εάν γράφει 1200 μπορείς να ρίξεις με μια επιφύλαξη όμως πρέπει να υπάρχει δικλείδα ασφαλείας τουλάχιστον 20 με 30 %και τι εννοώ στα 1200bar ασφαλές είναι να μην περάσεις τα 900 bar , Μια φορά έριξα φυσίγγι 1050 που δεν το χα προσέξει σε lanber sporting magnum περιττό να σου πω ότι μου έφυγε το όπλο από τα χέρια από την σνακρουση κατάλαβα ότι έριξα δυναμίτη, ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που έριξα 1050bar Αν ρίχνεις συνεχόμενα και το όπλο είναι πιστοποιημένο να ρίχνει 1050 είναι στανταρακι ότι θα σου κουνήσει πολύ νωρίτερα από το προβλεπόμενο χρόνο.Και πίστεψε με έχω δει πολλά κουνημενα είναι η αχίλλειος πτέρνα στα Baikal
Μάλιστα φιλε ξερω οτι θα κουνήσει το οπλο απλα 900mpa στα ρωσικά οπλα είναι λιγο διαφορετικά. Και οταν γραφει ενα φισιγγι 1050bar δεν σημαίνει οτι βγάζει τοσο αλλα 800-900 bar το πολύ. Εγω για την ασφάλεια του εαυτού μου ρωτάω. Μπορώ να ριξω απλα ρωταω για μην παθαίνω κατι μετά κ δεν ειναι καλό να ρίχνεις βαρια φισιγγια με ενα οπλο που κουνιέται το κοντακι ή η παπια για π.χ
 
Σκεφτομαι να αγορασω ενα ποζε( φτηνο κ γερο) για να το εχω πιο πολύ σαν ασφάλεια εαν θα πάθει κατι η καραμπίνα επειδη ειμαι κινηγος βαλτου κ ξέρεις νερο λάσπη βροχή παγωνιά τρωει ολα το οπλο. Εχεις καποιο ποζε μαρκα να μου προτείνεις. Εγω προς το ιζ27 παω περισσότερο ή zabala
 
Σκεφτομαι να αγορασω ενα ποζε( φτηνο κ γερο) για να το εχω πιο πολύ σαν ασφάλεια εαν θα πάθει κατι η καραμπίνα επειδη ειμαι κινηγος βαλτου κ ξέρεις νερο λάσπη βροχή παγωνιά τρωει ολα το οπλο. Εχεις καποιο ποζε μαρκα να μου προτείνεις. Εγω προς το ιζ27 παω περισσότερο ή zabala
Δεν κουνάει κοντακι και πάπια κουνάνε τα κλειδιά και μετα πάει οπλουργο για γέμισμα και πουλιέται, πιστεύεις ότι με τα 1050 θα έχεις περισσότερες επιτυχίες από ότι με κάποιο με 650 και 700 bar .Υπάρχουν σύγχρονα φυσίγγια που θα σου προσφέρουν καλύτερα βλητικα αποτελέσματα με λιγότερες πιέσεις πρεπει να ψαχτεις .Εαν θέλεις σονυ και καλα να ρίχνεις 1050 πρέπει να στραφεις οχι σε δικανο αλλα σε αυτογεμες
 
Όπως έγραψε κι ο Ηλίας, τα δικαννα όσο καλά και να είναι δεν είναι για τέτοιες γομώσεις. Τρώνε ταλαιπωρία αφενός τα ίδια τα όπλα αλλά και ο ίδιος ο χρήστης. Δε θέλω καν να σκέφτομαι να ριχνω με δικαννο και ειδικά με baikal που δεν έχει κάτι που να μειώνει την ανακρουση από το εργοστάσιο (Π.χ επιμηκυμενους κωνους, διευρυμένο άυλο, σωστό κοντακι, χαμηλό προφίλ, απορροφητικό πελμα) φυσίγγια 1000 bar. Ακομα κι αν ολα αυτα τα είχε, και παλι αυτογεμες θα προτιμούσα για τετοια χρήση. Πάντως κι εγώ έχω 2 baikal το παλιό του πατέρα μου είχε κουνήσει, αλλά έριχνε ιδιογομωση κάποιες φορές φουρνελα.
 
Back
Top