Labrador

Σήμερα η καρλα View attachment 13711και εδώ ακριβώς ένα χρόνο πριν!!View attachment 13712χρονιασε πριν λίγες μέρες το τέρας!!ελπιζω φέτος να δουλέψουμε πιο καλά από πέρυσι!!
σηγουρα φιλε κωστα θα ειναι μερα με την νυχτα εφωσον την εχης τρελανη στο ποταμι με τα απορτ ;) .shake hands.
 
Σήμερα η καρλα View attachment 13711και εδώ ακριβώς ένα χρόνο πριν!!View attachment 13712χρονιασε πριν λίγες μέρες το τέρας!!ελπιζω φέτος να δουλέψουμε πιο καλά από πέρυσι!!
Ενωειτε φιλε ειναι και θυλικο μπενει πιο νωρις στο θεμα
 
Σήμερα είχε θάλασσα για τον Μπλάνκο...πρωί πρωί για να μην έχει κόσμο....
IMG_20200613_065040.jpg
Αν είσαι κοντά του όταν τινάζεται ....την έκατσες!!!
IMG_20200613_064711.jpg
Την πρώτη φορά που τον πήγα θάλασσα μετά την καραντινα εκλαιγε από τη χαρά του. Γουστάρει τη θάλασσα πιο πολύ απ' το βουνό...
 
Σήμερα είχε θάλασσα για τον Μπλάνκο...πρωί πρωί για να μην έχει κόσμο....
View attachment 13814
Αν είσαι κοντά του όταν τινάζεται ....την έκατσες!!!
View attachment 13813
Την πρώτη φορά που τον πήγα θάλασσα μετά την καραντινα εκλαιγε από τη χαρά του. Γουστάρει τη θάλασσα πιο πολύ απ' το βουνό...
Γιατι να μην εχει κοσμο;Ενοχλουνται οι Βασιλιαδες;;;
:rolleyes:
 
Γιατι να μην εχει κοσμο;Ενοχλουνται οι Βασιλιαδες;;;
:rolleyes:
Αν είναι κι άλλο σκυλι αρσενικό....θα γίνει μάχη...πολύ τσαμπουκας.... Άσε που μόλις δει κάποιον στη θάλασσα μέσα κολυμπάει κοντά του για να παίξει και επειδή δε ξέρουν ότι είναι φιλικός,φοβουνται και μουρμουριζουν....
 
Γιατι να μην εχει κοσμο;Ενοχλουνται οι Βασιλιαδες;;;
:rolleyes:
Ο σκύλος όταν είναι ελεύθερος και σε άμεση επαφή με ανθρώπους ή άλλα ζώα πρέπει να είναι "κύριος" κυριολεκτικά. Ειδάλλως υπάρχει πρόβλημα. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν συνάνθρωποί που δεν είναι εξοικειωμένοι με τα ζώα, ή μικρά παιδιά που δεν ξέρουν πως να συμπεριφερθούν. Όλοι αυτοί έχουν το ίδιο δικαίωμα στην παραλία ή όπου αλλού με εμάς. Φαντάσου να περνάς στο βουνό κοντά σε πράματα και ο σκύλος να μπηχτεί. Ότι χειρότερο. Το ίδιο και στην παραλία. Η επιφυλακτικότητα του κόσμου είναι δεδομένη.
 
Σήμερα είχε θάλασσα για τον Μπλάνκο...πρωί πρωί για να μην έχει κόσμο....
View attachment 13814
Αν είσαι κοντά του όταν τινάζεται ....την έκατσες!!!
View attachment 13813
Την πρώτη φορά που τον πήγα θάλασσα μετά την καραντινα εκλαιγε από τη χαρά του. Γουστάρει τη θάλασσα πιο πολύ απ' το βουνό...
Κουκλος ο μπλάνκο, θέλω και εγώ ένα σοκολατι .love.
 
Ο σκύλος όταν είναι ελεύθερος και σε άμεση επαφή με ανθρώπους ή άλλα ζώα πρέπει να είναι "κύριος" κυριολεκτικά. Ειδάλλως υπάρχει πρόβλημα. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν συνάνθρωποί που δεν είναι εξοικειωμένοι με τα ζώα, ή μικρά παιδιά που δεν ξέρουν πως να συμπεριφερθούν. Όλοι αυτοί έχουν το ίδιο δικαίωμα στην παραλία ή όπου αλλού με εμάς. Φαντάσου να περνάς στο βουνό κοντά σε πράματα και ο σκύλος να μπηχτεί. Ότι χειρότερο. Το ίδιο και στην παραλία. Η επιφυλακτικότητα του κόσμου είναι δεδομένη.
Τα σκυλια δεν απαγορευονται στην παραλια.Αρκει να ειναι υπο τον ελεγχο του ιδιοκτητη,στο λουρι του,καθαρο και εμβολιασμενο
 
Κουκλος ο μπλάνκο, θέλω και εγώ ένα σοκολατι .love.
Ηλια μολις βρεις την ευκαιρια παρε ενα λαμπραντορ. Μη σε απασχολει το χρωμα....θα σε κερδισει ο χαρακτηρας του... Πριν λιγες μερες επαιζε η κορη μου και χτυπησε λιγο το χερακι της στη πορτα της αυλης και εκλαιγε...οση ωρα εκλαιγε η μικρη..."εκλαιγε" και ο Μπλανκο. Μολις πηγαιναν τα αλλα παιδακια κοντα στη πορτα τους γαβγιζε σαν να τους ελεγε" φυγετε απο κει"....
Ειναι φοβερα σκυλια!!!
 
Back
Top