Παρουσίαση Φυσιγγίων

Προκοψε τα πεταλα και το προβλημα...Παει!

Πηγαινε στην γωνια .....να δεις αν ερχομαι!!!! .sarcastic.
Αρχισες το ''δουλεμα'' τωρα ??.sarcastic.

Πιστεψες οτι θα εχω ακοπα πεταλα....να μου ελεγες να τα οκτω απο τεσσερα που ειναι....παει στο καλο...αλλα σε
''εμαθα'' ξερω τι πειραχτηρι εισαι....;).big smile.
 
Πηγαινε στην γωνια .....να δεις αν ερχομαι!!!! .sarcastic.
Αρχισες το ''δουλεμα'' τωρα ??.sarcastic.

Πιστεψες οτι θα εχω ακοπα πεταλα....να μου ελεγες να τα οκτω απο τεσσερα που ειναι....παει στο καλο...αλλα σε
''εμαθα'' ξερω τι πειραχτηρι εισαι....;).big smile.
Καλα ντε...Μια κουβεντα ειπα .sarcastic.
 
Πρωινες ανασκαφες περιοδικων με...jsb να θυμηθω τι διαολο εχω.. .sarcastic.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παλιά-φυσίγγια.260/page-274

Σε βρηκα Κωστα ...το δικο σου(λογω διευθυνσης στο κουτι ειναι λιγο παλαιοτερο)αλλα τα υλικα οπως φαινεται ειναι τα ιδια..

Κ+Φ Δεκεμβρης '97
20200516_080245.jpg

τουφεκιες στα 15 κ 23μ με benelli super 90 κ τσοκ 3*..σκαγια ν8 διαμετρου 2,2mm...


20200516_080839.jpg
20200516_080907.jpg

Συμπερασμα:Το 3Α διασπορας ειναι ενα φυσιγγιο που ανοιγει αργα την τουφεκια κ μπορει καλλιστα να χρησιμοποιηθει στα ορτυκια,τις τσιχλες κ τα παπια που οι αποστασεις δεν ειναι παρα πολυ μικρες η στην μπεκατσα με ανοιχτο οπλο η σε εδαφος με ορατοτητα.
 
Για τους φιλους τους Μπεκατσαδες....φυσιγγια με SIPE ....Για ολα τα γουστα ....για οσα μετρα θελει και
αγαπαει ο καθε ενας....Ολα με διαφορετικο στησιμο....για πρωτη τουφεκια στην μπεκατσα!!! ;) :)

ΥΓ. Φυσιγγια Ιδιογομωσης!!!!:)
 
Για τους φιλους τους Μπεκατσαδες....φυσιγγια με SIPE ....Για ολα τα γουστα ....για οσα μετρα θελει και
αγαπαει ο καθε ενας....Ολα με διαφορετικο στησιμο....για πρωτη τουφεκια στην μπεκατσα!!! ;) :)

ΥΓ. Φυσιγγια Ιδιογομωσης!!!!:)
Βαλε sipeeeeee .shake hands.
 
Ειλικρινά κ.Νίκο θαυμάζω την υπομονή σας .
Στήνω ένα με obturator καί diana καί το ξανασκέφτομαι διότι θα βάζω 2 πράγματα στο φυσίγγι αντί ενός μόνο βύσματος .


Αραχτός....και συνταξιουχος Λαμπη μου!!! Προτιμω την Ιδιογομωση....απο το καφενειο φιλε!!!! ;) :)
 
Για τους φιλους τους Μπεκατσαδες....φυσιγγια με SIPE ....Για ολα τα γουστα ....για οσα μετρα θελει και
αγαπαει ο καθε ενας....Ολα με διαφορετικο στησιμο....για πρωτη τουφεκια στην μπεκατσα!!! ;) :)

ΥΓ. Φυσιγγια Ιδιογομωσης!!!!:)
Νικο παρατηρησα οτι στο 4ο φυσιγγι απο τα αριστερα εχεις βαλει πρωτα diana κ μετα obturator....τι επιτυγχανεται με αυτη τη σειρα??...
 
Ναι φιλε . Τα σεταπ ειναι 1,55Χ33 +ΚΟΥΒΕΤ+ΜΑΛΛΙΝΗ+ Θωδη 20 ( ελικας ) 65,4 -60 τζαμακι.

1,55Χ33+ΜΠΙΟΡ 14+Θωδ 20 ( ελικας ) τζαμακι 65,4 - 61

Και τις ΝΤΙΑΝΑ 686 - 1,60 Χ34 η ντιανα πανω στην μπαρουτι...

Και αυτο με τον αποκεντρωτηρα αναποδα 686 - 1,60Χ33+25 γραμμ, απο κατω και 8 γραμ. πανω στο απογκεντρωτηρα - τζαμακι -65,4 -60.

Ο ενας πρασινος μπιορ 20 -686 - 1,60Χ34- 14 γραμ κατω +φελλος 4χιλ+1 χαρτ, cal 12.+20 επανω+3χιλ. φελλο ρελιασμα -67,4 -62.

Και ο αλλος πρασινος μπιορ - CX2000 -1,55x33 - 10 γραμ.κατω +4 χιλ. φελλο+23 γραμ επανω+3 φελ. ρελιασμα
65,4 -60. :)
 
Back
Top