Πού υπηρετήσαμε;

Εμείς πήγαμε μετά την επόμενη των Ιμιών ένας λόχος στην Κω και στο 5 ο ετεα και μετά από εκεί βράδυ απόβαση φαρμακονηση όπου καθησαμε σε θέσεις μάχης 25 μερονηχτα. weather1
Ωραίες εμπειρίες πάντως,το ξανά έκανα ευχαρίστως!!!.big smile.
 
να είστε καλά βρε να τα θυμάστε ευχάριστα πάντα .shake hands.

πήγα Αεροπορία
μηδέν ταλαιπωρία .banana.
Μάκη εμείς είχαμε στρες. Κούραση και αφανταστη ταλεπορια .αλλά ήμασταν πιτσιρικάδες και δεν καταλαβαιναμε Χριστό. Αν εκηνη την βραδυα ερχόταν τα μεμετια θα τα είχε κλαψει η μάνα τους το σκευτομαι Τορα ποιο οριμα και λέω ότι η ζωή μας έκανε ποιο μαλθακους. Όταν είσαι πιτσιρικάς δεν είναι έτσι Ακόμα το πιστεύω πος όλη η εκπεδευση μας ήρθε στο μυαλό και ολλα γινόταν στον αυτόματο φοβερές συνθήκες και φοβεροί συνάδελφοι γιρο μας όλοι μια γροθιά. Δεν ειμαι στρατοκαυλος και μακρια ολλα αυτά από εμας αλλά είμαι σίγουρος ότι αν καποιος επηχηρουσε να ανακαταλαβει το νησί θα τους είχαμε φάει στην κυριολεξία το λαριγγι. Είχαμε πολύ ιλικο να τους ρίξουμε. Φοβερή κατάσταση και φοβερά παιδιά. ΑΣ είναι καλά όπου είναι ο καθένας από αυτούς και ας έχουμε πάντα ειρήνη .
 
Δύο μήνες εκπαίδευση στο κέντρο στη Θήβα. Μετά Κουφοβουνο Διδυμοτείχου για 10 μήνες κι επειδή είχα δίπλωμα αυτοκινήτου πριν μπω φαντάρος συν ότι οδηγούσα στη μονάδα Ρεο 5 τόνο συν ρυμουλκό πυροβόλο 155χιλ πέρασα συνέντευξη κι έγινα οδηγός Ταξιάρχου με απόσπαση στο Σουφλί το τελευταιο εξάμηνο.Για την ιστορία η σειρά μου ήταν η 243 η αλλιως 96Δ εσσο
640 Σουφλι ημουνα! Εκτός ΣΠΕΝ στο πρωτοκλησσι 50 ΈΜΑ. ΦΟΥΛ στον λαγο τα στρατοπαιδα.
 
Πολλοι βλεπω περασατε απο το νησι μας και περασατε και καλα βλεπω ειμαστε πολλοι φιλοξενοι στο νησι στο μεγαλυτερο ποσοστο.sarcastic.

1 χρονο εφαγα εκει, και κεντρικη Χιο που ειναι πανεμορφη, και Βορεια που ειναι ξεραιλα, εκτος απο την περιοχη του Ναγου που ειχε το πευκοδασος τοτε (εχω φιλο Αμαδιανο και μου λεγε πως εχει αλλαξει το τοπιο εκει) αλλα εχω να θυμαμαι τα καλυτερα.
 
Καλησπέρα παιδιά, έχουμε καιρό να τα πούμε.!!! :D
Εδώ και 2μιση μήνες υπηρετώ στο 723 Τάγμα Μηχανικού στη Σίνδο, με αποσπάσεις στη 34 Μηχανοκίνητη Ταξιαρχία (507 Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού & 34 ΤΥΠ) στην Άσσηρο, για Βασική και ΣΠΕΝ αντίστοιχα.!
Αν σας πω το τι λαγός μας χαιρετάει στις σκοπιές και τι πέρδικα έχουμε σηκώσει στα περίπολα, δεν θα με πιστεύετε.!!!!
Αύριο πάω για ένα μήνα Πάτρα να πάρω ειδικότητα Τεχνίτης Τροχοφόρων Οχημάτων, και να "θαυμάσω" άλλα θηράματα..... .sarcastic.
 
Καλησπέρα παιδιά, έχουμε καιρό να τα πούμε.!!! :D
Εδώ και 2μιση μήνες υπηρετώ στο 723 Τάγμα Μηχανικού στη Σίνδο, με αποσπάσεις στη 34 Μηχανοκίνητη Ταξιαρχία (507 Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού & 34 ΤΥΠ) στην Άσσηρο, για Βασική και ΣΠΕΝ αντίστοιχα.!
Αν σας πω το τι λαγός μας χαιρετάει στις σκοπιές και τι πέρδικα έχουμε σηκώσει στα περίπολα, δεν θα με πιστεύετε.!!!!
Αύριο πάω για ένα μήνα Πάτρα να πάρω ειδικότητα Τεχνίτης Τροχοφόρων Οχημάτων, και να "θαυμάσω" άλλα θηράματα..... .sarcastic.
Αμ’ έπος αμ’ έργον Μηχανικό
Εμείς θα γεφυρώσουμε τον Έβρο ποταμό
fgrfgrfgr

Καλη θητεία Ευθυμη .shake hands..shake hands.
 
Καλησπέρα παιδιά, έχουμε καιρό να τα πούμε.!!! :D
Εδώ και 2μιση μήνες υπηρετώ στο 723 Τάγμα Μηχανικού στη Σίνδο, με αποσπάσεις στη 34 Μηχανοκίνητη Ταξιαρχία (507 Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού & 34 ΤΥΠ) στην Άσσηρο, για Βασική και ΣΠΕΝ αντίστοιχα.!
Αν σας πω το τι λαγός μας χαιρετάει στις σκοπιές και τι πέρδικα έχουμε σηκώσει στα περίπολα, δεν θα με πιστεύετε.!!!!
Αύριο πάω για ένα μήνα Πάτρα να πάρω ειδικότητα Τεχνίτης Τροχοφόρων Οχημάτων, και να "θαυμάσω" άλλα θηράματα..... .sarcastic.
Καλό υπόλοιπο Εύθυμη....
 
2006 Γ ΕΣΣΟ σειρα 296.
Παρουσιάστηκα στην Θήβα στο πυροβολικό και απο εκεί αμετάθετο στην 147 ΤΕ Χίος. Ειδικότητα σκοπευτής σε βαρύ πυροβόλο. Μ110 Α2 για όσους υπηρέτησαν σε κάτι παρεμφερές!
Που πας βρε ψαρουκλα;;;;; 97ΣΤ ΕΣΣΟ εδω!!!!!!
 
Σειρά 96ΣΤ, Ναύπλιο ειδικότητα οδηγός διαβιβαστης, 4 μήνες Ναύπλιο, 1 μήνα Χαιδαρι, 11 μήνες Λήμνο στον Κασπακα και τέλος 2 μήνες Ναύπλιο, λοχος διοικησεως.
Μια εβδομάδα πριν απολυθω έκανα παρέλαση για παράδοση παραλαβή του στρατοπεδου σε νέο διοικητή. Όλος ο λοχος διοίκησης είχε αγραφη άδεια απολυσεως ένα μήνα περίπου. Δεν είχα βύσμα και δεν καταγομουν από Αργολίδα.
Αδιάφορος χρόνος που πήγε χαμένος, δεν μου προσέφερε τίποτα και δεν προσεφερα τίποτα.
Το μόνο θετικό ότι ένας πιτσιρικάς εκπαιδευεται και μαθαίνει την ξεφτίλα που θα γνωρίσει στην συνέχεια σε αυτή τη χώρα.
Ελα ρε σειρααααααααααα
 
98ΣΤ ΕΣΣΟ ΚΕΤΘ Αυλωνα.4 μηνες εκει εκπαιδευση.Ειδικοτητα πυροβολητης μεσου αρματος Leopard1A5.
Πρωτη μεταθεση 22ΕΜΑ Πετροχωρι Ξανθης.Ειναι επανω ο Τσοχατζοπουλος με τις χρυσες κουρτινες
και απο 6μηνο παραμεθοριο το κανει 9μηνο αλλα μετα σιγουρη επιστροφη στο κεντρο.Περνανε οι 9
μηνες και σκαει η μεταθεση με μπλανκο...Απο πανω εγραφε χειρογραφα 6ΕΜΑ Βυρωνεια Σερρων και
απο κατω μηχανογραφημενα ΚΕΤΘ.Αντι να κατεβω πηγα αριστερα και πιο πανω στον χαρτη.Τελικα
απολυθηκα Μαιο του 2000 με ενα μετρο χιονι ακομα στο Μπελες και ηρθα Αθηνα με καυσωνα...
 
Σειρά 316 Γ1 ΕΣΣΟ...
Παρουσιάστηκα στο Κέντρο Εκπεδεύσεως Εφοδιασμού Μεταφορών Σπάρτης
(Κ.Ε.Ε.Μ) 2ος Λόχος στις
30 Αυγούστου του 2011....Σώμα Τεχνικό (ΤΧ) και ειδικότητα Οπλουργός.
Έμεινα εκεί ως τις 16 Σεπτέμβρη όπου ορκήστεικα κ βγείκα με άδεια 3 μέρες κ μετά επιστροφή ξανά στο Κέντρο για να πάρω μετάθεση...Στις 22 Σεπτεμβρίου με στέλνουν παρέα με 3 κολλητά φιλαράκια
-Σταύρο Μαρτινάκο από Πτολεμαϊδα
-Μάριο Ντόνη από Ιωάννινα
-Βασίλη Αγγέλη από Τζουμέρκα...και καλή τους ώρα τα παιδιά να'ναι πάντα καλά,
και μας στέλνουν πακέτο κ τους 4 στην Αγία Φωτεινή στο Διδυμότειχο 16ο Τάγμα Υποστήρηξης (Τ.ΥΠ.)
Έκανα 1 μήνα εκπαίδευση κ μετά μόλις 9 σκοπιές... .sarcastic.
Με ορίζουν εκεί Α.Μ. και όλα καλά....tired.
Έκανα 8μηνο κ στις 30 Ιανουαρίου με χιόνι βγαίνει η μετάθεση για τη ΣΕΤ.ΤΗΛ του Πύργου με Α.Λ.Π...
(Άμεση Λήψη Παρόντος)...
Ζωάρα στη ΣΕΤ.ΤΗΛ με τν 1ο μήνα 30/30 οι υπηρεσίες.....sarcastic..sarcastic. όσες γλύτωσα στν Έβρο τις έκανα εδώ κάτω.... .sarcastic. .sarcastic. μετά χαλάρωσαν τα πράγματα κ απολύθηκα 30 Απριλίου 2012...
Με 0 φυλακές...
Με 0 κράτηση...
Και με 22 μέρες συνολικά τιμητικές.......
Ωραία πέρασα και δν έχω παράπονο...fgr2

20200303_181015.jpg
 
Back
Top