Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Ευκολο το χεις ;
Ειναι ατιμο πραμα,το παντρεύεσαι και δεν ειναι σε ολους το ιδιο. Εγω απο 2000 εχω θεμα στους αγκώνες. Εσω εξω επικονδυλίτιδα . Υπήρξε χρονια που πηγαινα για περπατητό χωρίς να μπορώ να σηκώσω το οπλο. Ακομη με ταλαιπωρει και η αληθεια ειναι οτι ενα ελαφρυ οπλο για τα περπατητα ειναι βάλσαμο.
Υπάρχει ειδικός ελαστικός επίδεσμος για την επικονδυλιτιδα ,όπως είναι η επιστραγαλιδα ένα πράμα ,έχεις δοκιμάσει μήπως σε βοηθήσει;
 
ναι αλλά για να "ανέβουμε" πρέπει να μάθουμε και δεν βλέπω να προθυμοποιείται κανείς ..............think..think..think.
Eιναι σαν να ρωτας συναδελφο αν εχει οδηγησει το columbia στο παγκρατι .sarcastic.

Ακριβώς αυτό...είναι ένα από τα ποιοτικότερα όπλα που κυκλοφορούν με αμέτρητες διακρίσεις....σου αρέσει; μπορείς να το αποκτήσεις;; το...πήρες..... απλό .cofee. .sarcastic.
 
Ακριβώς αυτό...είναι ένα από τα ποιοτικότερα όπλα που κυκλοφορούν με αμέτρητες διακρίσεις....σου αρέσει; μπορείς να το αποκτήσεις;; το...πήρες..... απλό .cofee. .sarcastic.
Kατι εχω ακουσει αλλα δεν κοιταω γιατι ζαλιζομαι .sarcastic.
Αλλα απο την αλλη,σκεφτομαι....Τετοιο οπλο για τσιχλα?
Ειναι σαν να παρεις Φεραρι για να πηγαινεις στην λαικη.
 
Kατι εχω ακουσει αλλα δεν κοιταω γιατι ζαλιζομαι .sarcastic.
Αλλα απο την αλλη,σκεφτομαι....Τετοιο οπλο για τσιχλα?
Ειναι σαν να παρεις Φεραρι για να πηγαινεις στην λαικη.

Μιλάμε πάντα για το όπλο με τα κλειδιά Boss όπως το Perazzi..

55545395_913821628788066_902496594530664448_o.jpg

ας την είχα (την Ferrari) και πήγαινα και σε χωράφι...γνώμη μου είναι να τα χαίρεται κανείς όπλα είναι πιο όμορφα βέβαια από άλλα, αλλά εργαλεία και όσο τα χαίρεσαι (τα κυνηγάς δηλαδή) τόσο νιώθεις την αξία τους.
 
Kατι εχω ακουσει αλλα δεν κοιταω γιατι ζαλιζομαι .sarcastic.
Αλλα απο την αλλη,σκεφτομαι....Τετοιο οπλο για τσιχλα?
Ειναι σαν να παρεις Φεραρι για να πηγαινεις στην λαικη.
Ειναι σα να πηγενεις με φεραρι στο λιντλ να παρεις κρεας σε προσφορα χαχαχαχα παιδια χωρις παρεξηγηση πλακα κανω
 
Μιλάμε πάντα για το όπλο με τα κλειδιά Boss όπως το Perazzi..

View attachment 13095

ας την είχα (την Ferrari) και πήγαινα και σε χωράφι...γνώμη μου είναι να τα χαίρεται κανείς όπλα είναι πιο όμορφα βέβαια από άλλα, αλλά εργαλεία και όσο τα χαίρεσαι (τα κυνηγάς δηλαδή) τόσο νιώθεις την αξία τους.
Βλεπω και χαιρομε κατι ολλανδους με κριεκοφ και τετια να χει τοσο χηνα που τα βαζουνε στο οργωμα τα κανουνε κουπια τραβανε χηνες απο το ποταμι και αλλα πολλα τα χεροντε τα πληρωσανε και τα πινουν το αιμα
 
Θα ήθελα τη βοήθειά σας και τη γνώμη σας για αναζητηση όπλου με τα εξής κριτήρια:

  • Αυτογεμές
  • Αριστερό κλείστρο και κοντάκι
  • Το δυνατόν ελαφρύτερο και ιδίως όχι μπροστόβαρο, λόγω προβλήματος στο δεξί χέρι (χρόνια τενοντίτιδα στον καρπό), το οποίο κρατάει την πάπια
  • Σκέψη και για cal20 – όμως αποτρεπτικός παράγοντας η τιμή των φυσιγγίων (8,50€ τα πιο φτηνα ελληνικά τα 25τμχ)
  • Κυνήγια 90% περπατητό τσίχλα
  • Γομώσεις ελάφρές έως μέτριες 28-32γρ (σπάνια κανένα 36γρ σε λαγό)
  • Δεν έχω κόλλημα με μάρκα, τρόπο λειτουργίας, πλαστικά, κάννες κτλ.
  • Εννοείται ότι προκρίνεται όποιο θα έρθει στα μέτρα και στην επώμιση πιο σωστά
Short List ως τώρα:

  1. Fabarm L4S
  2. Benelli M2
  3. Baikal MP155 συνθετική (outsider)
Δυστυχώς η αγορά των μεταχειρισμένων είναι πολύ περιορισμένη για εμάς τους αριστερόχειρες...

Οποιαδήποτε σκέψη και συμβουλή ευπρόσδεκτη!
Παιζει κ αυτη στον Καλκαντζακο...μεταχειρο https://www.kalkantzakos.com/Product/6308/mancino,-aristeri-metaheirismeni-karampina-benelli
 
Υπάρχει ειδικός ελαστικός επίδεσμος για την επικονδυλιτιδα ,όπως είναι η επιστραγαλιδα ένα πράμα ,έχεις δοκιμάσει μήπως σε βοηθήσει;
Λευτερη εχω πάρει τέτοια αρκετα. Ειναι για απλές περιπτώσεις η να σε ανακουφίζει οταν απλά δενκανεις τιποτα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top