Το παραγόμενο έργο του φυσιγγίου

Με 42 γρ περνεις αγριογουρουνο βρε αδερφε μην ρίχνεις στις ριχνεις φερε τον καλύτερο σκοπευτή παλι θα δυσκολευτεί με 42 γρ στις τσιχλες
 
Εγω περνω καλύτερα αποτέλεσματα με 70χιλ. bornaghi steel 36γρ. και lambro biturbo steel 76χιλ. 36γρ. Αλλά με τα bornaghi απο μακριά δυσκολεύομαι να παρω παπι και απο κοντα μια χαρα. Αλλά με τα lambro ανάποδα απο κοντα δυσκολεύομαι και απο μακρια μια χαρα. Γι'αυτό ρωταω τι διαφορα ενος μαγκνουμ καλυκα στα ιδια γραμμάρια σκαγια
όπως τα λες τα bornaghi σκορπάνε και τα lambro όχι.

Η ερώτησή σου δεν απαντιέται για τον απλούστατο λόγο ότι μιλάμε για διαφορετικά φυσίγγια.
Κάνε μια δοκιμή ... ρίξε ένα bornaghi και ένα lambro στα 25m ή στο δικό σου "κοντά" - 5m και άλλο ένα ζευγάρι στα 45m ή στο δικό σου "μακρυά" + 5m και δες με τα μάτια σου τις διαφορές.
 
Οχι , ειναι 71 , δωρο απο μια θεια , πολυ παλιο το τουφεκι , σκοτωνει καθολου ;;;
Ρε φιλέ...η κοψιά της είναι ίδια με τη δική μου (jupiter)...αδελφές είναι με τα ίδια εντόσθια....αλλά και εσύ τώρα πας να μπλέξεις με ζημιάρικα όπλα....τα οποία δν σκοτώνουν....
 
Ρε φιλέ...η κοψιά της είναι ίδια με τη δική μου (jupiter)...αδελφές είναι με τα ίδια εντόσθια....αλλά και εσύ τώρα πας να μπλέξεις με ζημιάρικα όπλα....τα οποία δν σκοτώνουν....
Λες να την πατησω κ να παει το κλαμπανισμα φουλ ρε φιλε ;;;;
 
Λες να την πατησω κ να παει το κλαμπανισμα φουλ ρε φιλε ;;;;
Πάρτη εσύ κ αν κλαμπανίζεις, τότε θα την αγοράσω εγώ για να μη στεναχωριέσαι...
76 και φουλ είναι του πατέρα μου, αλλά την έχει καβαντζωσει ο αδερφός μου!!!
Ξέρει τη κάνει ο Αργύρης... ;)
 
Πάρτη εσύ κ αν κλαμπανίζεις, τότε θα την αγοράσω εγώ για να μη στεναχωριέσαι...
Εσενα ενα ειναι το μελλοντικο σου οπλο benelli beccaccia cal. 20 και ενα κοντεϊνερ για να χωρανε τα υλικα που θα μαζεψεις για να γεμιζεις
 
Back
Top