Τουρκικά όπλα

Όπως έχω ξανα πει η impala plus που την έχει φίλος μου δύο χρόνια είναι πολύ ευχαριστημένος,μέχρι στιγμής..
Μιλάμε για όπλο αδράνειας με καλή κάννη και διευρυμένο αυλό και τιμή στα 500€.
Άντε βγάλε άκρη τώρα...
Και ο γιαννης ο μαστορας την έχει Τάκη και αυτός δεν λέει κακά λόγια,αλλά χει παιξει και πολύ μοντιφια,από ζύγισμα μέχρι σκαλίσματα στην κάνη!
 
Αν αγόραζα τώρα δικαννο θα προτιμούσα αυτό αντί το ata sp.

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο αλλα σίγουρα είναι πιο όμορφο.

Κοστίζει βέβαια και 150 ευρώ παραπάνω(180 για εμένα που πήρα και 30 εκπτωση) Αλλά νομίζω θα τα έδινα.

Όχι ότι δεν είμαι ευχαριστημενος από το δικαννακι μου αλλά η αλήθεια να λέγεται.

 
Αν αγόραζα τώρα δικαννο θα προτιμούσα αυτό αντί το ata sp.

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο αλλα σίγουρα είναι πιο όμορφο.

Κοστίζει βέβαια και 150 ευρώ παραπάνω(180 για εμένα που πήρα και 30 εκπτωση) Αλλά νομίζω θα τα έδινα.

Όχι ότι δεν είμαι ευχαριστημενος από το δικαννακι μου αλλά η αλήθεια να λέγεται.

Ρε μανία με τα τουρκικά..... .sarcastic.
Στέλιος Montefeltroglou.....sarcastic.

Τα s.p της Αta Arms είναι πράγματι όμορφα Στέλιο.
 
Ρε μανία με τα τουρκικά..... .sarcastic.
Στέλιος Montefeltroglou.....sarcastic.

Τα s.p της Αta Arms είναι πράγματι όμορφα Στέλιο.
Δεν έχω μανία με τα τουρκικά.
Απλώς αυτά είναι για τα δικά μου οικονομικά δεδομένα τα καλύτερα και τα πιο όμορφα.

Αυτό φαίνεται και σε ένα ποστ που κάποιος φίλος ανέβασε ένα τουρκικό αντίγραφο των perazzi που κοστίζει 3000€.
Και είπα ότι σε αυτά τα χρήματα θα αγόραζα ένα blaser.

Αυτό σημαίνει ότι αν το πορτοφόλι μου ήταν άλλο θα ασχολιομουν με άλλα όπλα και όχι με τα τουρκικά.

Όμως στην κατηγορία 700 με 1000 είναι τα καλύτερα τα τουρκικά πως να το κάνουμε.

Υπάρχουν κι άλλα καλά όπλα σε αυτές τις τιμές ίσως και καλύτερα από τα τουρκικά αλλά δεν μου αρέσουν σε εμφάνιση.
 
Όμως στην κατηγορία 700 με 1000 είναι τα καλύτερα τα τουρκικά πως να το κάνουμε.

Υπάρχουν κι άλλα καλά όπλα σε αυτές τις τιμές ίσως και καλύτερα από τα τουρκικά αλλά δεν μου αρέσουν σε εμφάνιση.
Σωστότατος!!!! .shake hands..shake hands.
 
Δεν έχω μανία με τα τουρκικά.
Απλώς αυτά είναι για τα δικά μου οικονομικά δεδομένα τα καλύτερα και τα πιο όμορφα.

Αυτό φαίνεται και σε ένα ποστ που κάποιος φίλος ανέβασε ένα τουρκικό αντίγραφο των perazzi που κοστίζει 3000€.
Και είπα ότι σε αυτά τα χρήματα θα αγόραζα ένα blaser.

Αυτό σημαίνει ότι αν το πορτοφόλι μου ήταν άλλο θα ασχολιόμουν με άλλα όπλα και όχι με τα τουρκικά.

Όμως στην κατηγορία 700 με 1000 είναι τα καλύτερα τα τουρκικά πως να το κάνουμε.

Υπάρχουν κι άλλα καλά όπλα σε αυτές τις τιμές ίσως και καλύτερα από τα τουρκικά αλλά δεν μου αρέσουν σε εμφάνιση.

Θα μου επιτρέψεις να σου πω κάτι....στα 700 με 1000 ευρω τα καλύτερα όπλα δεν είναι τα τούρκικα....και εξηγούμαι....επειδή την έχω πατήσει στο παρελθόν ως πιτσιρικάς τότε να δώσω όπλο από τα λίγα τότε αποδεδειγμένα για να αγοράσω κελεπούρι σε καινούργια κατάσταση από νέο κατασκευαστή και το θυμάμαι και ....κλαίω ακόμα....στα λεφτά που λες....υπάρχουν με μια γρήγορη και πρόχειρη αναζήτηση όπλα όπως τα παρακάτω

https://www.car.gr/xyma/view/13696860-breda-vega-lusso
https://www.car.gr/xyma/view/22589575-beretta-s57e
https://www.car.gr/xyma/view/26954409-super-pose-skb-600

θα μπορούσα να γράψω και άλλα αλλά είναι εύκολο να τα βρει κανείς.....ξέρεις τί τους λείπει επειδή σε καταλαβαίνω πως το βλέπεις; τους λείπει να αγοράσεις έναν τάκο καρυδιάς που θα σου αρέσει να φτιάξεις ένα κοντάκι στα μέτρα σου και τότε πίστεψε με εάν τα βάλεις δίπλα τα τούρκικα που πωλούνται σε αυτά τα λεφτά δεν αξίζουν μία γιατί και στο καινούργιο θα χρειαστείς αλλαγές στο κοντάκι που θα τις πληρώσεις......πίστεψε με....
το παρακάτω το άφησα για το τέλος γιατί έχει ήδη ανεκτά ωραία ξύλα και σκαλίσματα οπότε με την τιμή αυτή τα έχεις όλα και πίστεψε με αυτό το όπλο είναι δοκιμασμένο στα ελληνικά κυνηγοτόπια.....

https://www.car.gr/xyma/view/26022869-bettinsoli-overland..
 
Φίλε koszaf τα χρήματα που μίλησα πιο πάνω είναι για όπλα καινούργια και κυρίως για δικαννα.
Ενώ εσύ έβαλες τιμές μεταχειρισμένων.

Δεν είναι δικαιο αυτο...αν και καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις.

Όσο για το ότι δεν έμεινες ευχαριστημένος υπάρχουν και σε επώνυμα όπλα τέτοια φαινόμενα.
Και ας κοστίζουν παραπάνω.

Το 812 που ανέβασα πιο πάνω για τα χρήματα του είναι τέλειο.

Όποιος δεν εμπιστεύεται τα τουρκικα πάει σε λύσεις όπως τα όπλα που ανέβασες.
Αλλά κανένα όπλο δεν θα είχε αποδείξει την αξία του χωρίς πρώτα να το προτιμήσουμε και να το αγοράσουμε
 
Φίλε koszaf τα χρήματα που μίλησα πιο πάνω είναι για όπλα καινούργια και κυρίως για δικαννα.
Ενώ εσύ έβαλες τιμές μεταχειρισμένων.

Δεν είναι δικαιο αυτο...αν και καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις.

Όσο για το ότι δεν έμεινες ευχαριστημένος υπάρχουν και σε επώνυμα όπλα τέτοια φαινόμενα.
Και ας κοστίζουν παραπάνω.

Το 812 που ανέβασα πιο πάνω για τα χρήματα του είναι τέλειο.

Όποιος δεν εμπιστεύεται τα τουρκικα πάει σε λύσεις όπως τα όπλα που ανέβασες.
Αλλά κανένα όπλο δεν θα είχε αποδείξει την αξία του χωρίς πρώτα να το προτιμήσουμε και να το αγοράσουμε
Η λύση λέγεται ΥΠΟΜΟΝΗ όποιος την έχει και περιμένει βρίσκει διαμάντια στα μεταχειρισμένα αλλά πρέπει να είναι σε ετοιμότητα να ξεχωρισέι και να αρπάξει την ευκαιρία πρώτος, όταν αγοράζεις όπλο δεν το παίρνεις για μια σαιζόν γνωρίζετε πόσα πωλούνται στην μισή τιμή καινούργια οπλα δε διάστημα ενός χρόνου?Εγώ πάντως δεν θα αγόραζα μεταχειρισμένο από κατάστημα γιατί δεν θα το θεωρούσα ευκαιρία. Ευκαιρία θεωρώ ένα skb 905 που είδα στο car σε εξαίρετη κατάσταση κοντά στα 2 χιλιάρικα
 
Αν αγόραζα τώρα δικαννο θα προτιμούσα αυτό αντί το ata sp.

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο αλλα σίγουρα είναι πιο όμορφο.

Κοστίζει βέβαια και 150 ευρώ παραπάνω(180 για εμένα που πήρα και 30 εκπτωση) Αλλά νομίζω θα τα έδινα.

Όχι ότι δεν είμαι ευχαριστημενος από το δικαννακι μου αλλά η αλήθεια να λέγεται.

Στέλιο το συγκεκριμένο όπλο το είδα από κοντά στον εν λόγω κύριο αλλά με χάλασε το ότι ήταν πολύ κοντό για μένα...εμφανισιακά όμως κ από θέμα βάρους ήταν μια χαρά....εν τέλει αγόρασα ένα silver pigeon 687 μεταχειρισμένο φυσικά...την άποψη Μ την έχω γράψει σε ένα θέμα που λέγανε για φαμπαρμ καραμπίνες κλπ...κ εκείνη την ημέρα επδ είδα πολλά όπλα στον συγκεκριμένο που κάνει το βίντεο την καλύτερη αίσθηση σε καραμπίνα πάντα Μ την άφησε η diamond της benelli αλλά απλησίαστη οικονομικά κ μετά η impala...απίστευτη οπλαρα στο πώς Μ έκατσε σε ζύγισμα κλπ κλπ.κ επωμισα κ τη maxus alla κ τη fabarm που είχε βγει τότε....
 
Το ζαχαρωνω και εγω αυτο το οπλο,αν μπορει να βοηθησει κανεις;
Ο Randy στο tour που εκανε στο εργοστασιο λεει οτι η καννη απο τα retay arms φτιαχνεται με ατσαλι Bohler!!!!
Θεωρώ τον Randy ότι πιο χαρτζιλικωμένο υπάρχει,μόνο τις ρεμι και τα Τουρκικά που τον χαρτζιλικώνουν βγάζει καλα όπλα,πάντως φαίνεται όντως ενδιαφέρουσα επιλογή!Παρακολουθω ένα κανάλι παπιατζηδων που τις χρησιμοποιούν κατά κόρων!
 
Στην 302 λέει κάτι στην κάνη;σε ποιες καννες έχεις δει να αναφέρεται Τάκη;
Στις ακριβές σειρές ποζε Μπερέτα αναγράφεται Boehler Antinit. Σε άλλες πιο προσιτές Excelsior πάλι αναγράφεται.
Boehler με Boehler έχει διαφορά, δεν είναι ίδιοι όλοι οι τύποι.
Με 1000€ δεν αγοράζεις Antinit, πάντως!
 
Back
Top