Cal.20

Για εσας τους...αλληλεπιθετους....εμενα δεν .sarcastic.
Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία, χαρά, ατσάλι και καρυδιά να έχουμε όλοι!
Φίλε woodman αν έχεις μεγάλα χέρια παλάμη, ένα κανονικό 20 άρι πλάγιο ποιοτικό όπως σου αρέσουν και όχι σαν αυτά της μιας ημέρας! Δύσκολα θα βρεις κάποιο που να μην το υπεραγκαλιάζουν τα χέρια σου! Αυτό μπορεί να σε ξενιζει λίγο, όπως εμένα όταν έπιασα το AS 20 και παρότι έχω λεπτά χέρια το υπερκάλυπταν.
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία, χαρά, ατσάλι και καρυδιά να έχουμε όλοι!
Φίλε woodman αν έχεις μεγάλα χέρια παλάμη, ένα κανονικό 20 άρι πλάγιο ποιοτικό όπως σου αρέσουν και όχι σαν αυτά της μιας ημέρας! Δύσκολα θα βρεις κάποιο που να μην το υπεραγκαλιάζουν τα χέρια σου! Αυτό μπορεί να σε ξενιζει λίγο, όπως εμένα όταν έπιασα το AS 20 και παρότι έχω λεπτά χέρια το υπερκάλυπταν.

Καλημερα Νικηφορε, Χρονια πολλα, προπαντων με υγεια σε ολο τον κοσμο...
Ναι, ειμαι ψηλός, με αναλογα χερια....και λαιμό...η λιγο μπακαλιστικη μετρηση που κανουν οι κοντακαδες, που σε βαζουν να κανεις το χερι σου ορθη γωνια, και μετραν μεχρι την φάλαγα, εμενα ειναι 42cm! Γι αυτο ολα μου τα κονυτακια ειναι 40cm .sarcastic.
Εχεις δικιο οτι σε ενα πλαγιοκαννο, μικρού διαμετρηματος, τα χερια μου ( και πολλων αλλων) υπερκαλυπτουν τις καννες, αλλα μια φορα ειχα ενα αλληλεπιθετο Simson, και παρολο που το εκανα και κοντακι , δεν τα βρηκα μαζι του...:)
Γιάυτο κλείνω ως προς την αγορά(τους προσεχείς μηνες) ενός cal.16, αντί cal.20....δεν εχω αποφασίσει ακομα....
Αν κυνηγάς 29 χρόνια με πλάγιο, δυσκολα αλλαζεις οπλο....;)
 
Ο μικρός είναι στο σωστό δρόμο.
Eιπα τα λαθη τα δικα μου να μην τα περασω και στην επομενη γενια.
Του εδωσα το zabala cal 20 και μου ειπε τον "καβαλαρη" κρατα τον εσυ!
Εδω θελω σουτα!Τον βλεπω οτι δεν σηκωνει τα ματια του απο τον λαγο...
Οποτε θα την κανω την αγορα μαζι με μια τραγιασκα;)
 
O μικρος εχει φαγωθει για baikal cal 20 πλαγιο.Που την κολλησε την αρρωστια ενας θεος ξερει!
Τασο εμενα να μου στειλεις τα 4 κουτακια max meteo και ας ειναι σε cal 12 .sarcastic.
s32 ειναι..
Αν προκειται για νεο αιμα χαλαλι του..ομως πρωτα θελω φωτο με το baikal στα χερια κ υπευθυνη δηλωση οτι δεν προκειται να πωληθει ποτε το οπλο... .sarcastic.
.sarcastic. καλά είναι και τα ορθοκανα φίλε.
Ναι για αυτο ολο κοιτας βιντεο με πλαγια...yelling.
 
s32 ειναι..
Αν προκειται για νεο αιμα χαλαλι του..ομως πρωτα θελω φωτο με το baikal στα χερια κ υπευθυνη δηλωση οτι δεν προκειται να πωληθει ποτε το οπλο... .sarcastic.

Ναι για αυτο ολο κοιτας βιντεο με πλαγια...yelling.
.sarcastic. να περνάει η ώρα φίλε. Φυσιγγακι winchester long beard xr βγαζει πολυ long range τουφεκιες ωραίο κσι το affinity συζητιέται πολύ τελευταία.
 
Τι λέει αυτό Κωνσταντίνε? Σαν ποιότητα κτλ.
Δεν το χω δει Νικηφορε από κοντά έχω δει δωδεκαρι σε έκθεση και μ'άρεσε αν ήμουν πάντως στο ψάξιμο για πλάγιο σαν ένα όπλο για όλα τα κυνηγια μου θα ψάχνομουν είτε σε αυτή την εταιρεία η στην aya.
 
Δεν το χω δει Νικηφορε από κοντά έχω δει δωδεκαρι σε έκθεση και μ'άρεσε αν ήμουν πάντως στο ψάξιμο για πλάγιο σαν ένα όπλο για όλα τα κυνηγια μου θα ψάχνομουν είτε σε αυτή την εταιρεία η στην aya.
Είναι πάρα πολύ τίμια τα καλά ισπανικά! Αλλά και εγώ δεν έχω πιάσει τέτοια να τα περιεργαστώ.
 
Δεν το χω δει Νικηφορε από κοντά έχω δει δωδεκαρι σε έκθεση και μ'άρεσε αν ήμουν πάντως στο ψάξιμο για πλάγιο σαν ένα όπλο για όλα τα κυνηγια μου θα ψάχνομουν είτε σε αυτή την εταιρεία η στην aya.
Απο τα ισπανικα πλαγιοκαννα τα θεωρω και τα 2 απο τα ομορφοτερα οπλα και σε ποιοτητα κατασκευης
 
Είναι πάρα πολύ τίμια τα καλά ισπανικά! Αλλά και εγώ δεν έχω πιάσει τέτοια να τα περιεργαστώ.
Οι ισπανοι ειναι κατι σαν τους ρωσσους στα δικαννα..ο παππους μου ενα eibar το χει 70 χρονια και παρολα τα φυσιγγια που χει ριξει ειναι σε απιστευτη κατασταση..μια φορα μονο αλλαξε ελατηριο στην δεξια σφυρα
 
Last edited:
Back
Top