Διόφθαλμη Σκόπευση

Τι να τεκμηριωσω βρε φιλε!!! Την εχω στα χερια μου και δουλευα μεχρι και πριν μερικα χρονια....καταπιαστηκα
με αλλες μπαρουτες ΜΒ36 κτλ....και εμεινε στο βαζο της....ψαχνω να βρω που και αν εχω καπου γραμμενο
το λοτ....δεν εχω να τεκμηριωσω τιποτα....λεω αυτο δουλευα.....και χωρις να χασω σφραγισμα!!!! :cool:
Όχι ,εγώ για τα όπλα μιλώ .
Ποιό υπερέχει το πλαγιόκαννο ή το σουπερποζέ .....:D
 
Εγω κανω ερωτηση στους γνωστες εχω δυο τρια χρονια που καταφερα να γυρισω σε δυοφθαλμη αλλα βλεπω οτι το οπλο θελει αλλο στισιμο πλεων η ειναι ιδεα μου???
 
Εγω κανω ερωτηση στους γνωστες εχω δυο τρια χρονια που καταφερα να γυρισω σε δυοφθαλμη αλλα βλεπω οτι το οπλο θελει αλλο στισιμο πλεων η ειναι ιδεα μου???
Δεν φταιει η διοφθαλμη , εσυ μαθαινεις , κ ακομα εισαι προνηπιο
 
Εγω κανω ερωτηση στους γνωστες εχω δυο τρια χρονια που καταφερα να γυρισω σε δυοφθαλμη αλλα βλεπω οτι το οπλο θελει αλλο στισιμο πλεων η ειναι ιδεα μου???
Τόλη σε διοφθαλμη έκανες μαθήματα και γύρισες ;Σε ρωτάω διότι εγώ που έκανα μαθήματα βελτιωσα πολλά πράγματα πάνω στο κομμάτι της επωμισης και του κρατήματος του όπλου και όντως το κοντάκι στην καραμπίνα δεν μου έρχεται όπως μου ερχόταν μιας και το είχα φέρει πάνω στον τρόπο που έριχνα πριν .
 
Οπως και οταν παταω το ζυγωματικο δλδ φερνω καλα το κοντακι στο κεφαλι καλα δλδ βουτανε οι κανες
 
Η οπτικη ινα RUBY βοηθαει καθολου????
Μια χαρα τα παω και χωρις σκοπευτρο και με οπτικη ινα δεν ειναι αυτο το θεμα μου απλα θελω ενα οπλο για φερμα στιμενο για πιο επιθετηκη επωμηση με ψιλο χτενι και ενα αλλο για καρτερι για πιο χαλαρη φαση με πιο χαμηλο χτενι
 
Η οπτικη ινα RUBY βοηθαει καθολου????
Βοηθαει μονο στο να τσεκαρεις οτι το ματι σου ευθυγραμμιζεται με την καννη αλλα ποτε δεν εχεις τοσο χρονο για να το τσεκαρεις..μουτζαχεντιν κανε ενα κοντακι να σωθεις εσυ και να βρουν τον μπελα τους τα θηραματα
 
Last edited:
Εγω κανω ερωτηση στους γνωστες εχω δυο τρια χρονια που καταφερα να γυρισω σε δυοφθαλμη αλλα βλεπω οτι το οπλο θελει αλλο στισιμο πλεων η ειναι ιδεα μου???
Τολη ειναι σαν να οδηγουσες αμαξι απο αριστερα και τωρα σε βαζουν να οδηγησεις το ιδιο αμαξι απο δεξια..ιδια εικονα εχειε απλα ορισμενα πραγματα γινοντε διαφορετικα..ισως και να χρειαστεις τροποποιησεις στο κοντακι
 
Τολη ειναι σαν να οδηγουσες αμαξι απο αριστερα και τωρα σε βαζουν να οδηγησεις το ιδιο αμαξι απο δεξια..ιδια εικονα εχειε απλα ορισμενα πραγματα γινοντε διαφορετικα..ισως και να χρειαστεις τροποποιησεις στο κοντακι
Προς το παρων εχω δυο ρε συ ενα για γουρουνι-φερμα χαμηλα δλδ και ενα για καρτερι ψιλα δλδ αλλα η αισθηση αλαζει ενα benelli ενα beretta δεν ξερω εαν ειναι εφικτο να γινουν ολα με ενα οπλο
 
Προς το παρων εχω δυο ρε συ ενα για γουρουνι-φερμα χαμηλα δλδ και ενα για καρτερι ψιλα δλδ αλλα η αισθηση αλαζει ενα benelli ενα beretta δεν ξερω εαν ειναι εφικτο να γινουν ολα με ενα οπλο
Τολη το αντιθετο παει στα καρτερατα θες χαμηλο και στην φερμα ενα να ριχνει στο 60/40 ή 70/30..το γουρουνι θελει τελειως αλλο στησιμο..εγω να σου πω την αληθεια επειδη εχω ενα οπλο και κυνηγαω και μπεκατσα και γουρουνι λαγο περδικα τσιχλα ειναι στημενο οσο μπορει να γινεται στο 50/50 προς 60/40
 
Τολη το αντιθετο παει στα καρτερατα θες χαμηλο και στην φερμα ενα να ριχνει στο 60/40 ή 70/30..το γουρουνι θελει τελειως αλλο στησιμο..εγω να σου πω την αληθεια επειδη εχω ενα οπλο και κυνηγαω και μπεκατσα και γουρουνι λαγο περδικα τσιχλα ειναι στημενο οσο μπορει να γινεται στο 50/50 προς 60/40
Μιλτο το ιδιο λεμε ψιλα το χτενι για φερμα και χαμηλα το χτενι για καρτερι και οσο για τη ss πιο κατω απο 70/30 δε πιστευω να πεφτει ss εχω αλλα την εδωσα τν κανη και πηρα μια breda 61 απλη με εξωτερικα και βρηκα την υγεια μου
 
Μιλτο το ιδιο λεμε ψιλα το χτενι για φερμα και χαμηλα το χτενι για καρτερι και οσο για τη ss πιο κατω απο 70/30 δε πιστευω να πεφτει ss εχω αλλα την εδωσα τν κανη και πηρα μια breda 61 απλη με εξωτερικα και βρηκα την υγεια μου
Γιατι την εκανες αυτη την αμαρτια;τι σου φταιξε η καννη της;και ομως πεφτει και πιο κατω..επειδη εχει την υπεριψωμενη λες οτο δεν βαραει κατω απο 70/30; εμενα παντως χωρις να της αλλαξω φλατζες καθολου ηρθε και κουμπωσε ακριβως λες και στηθηκε για μενα..υποψιν απο την αρχη εριχνα με διοφθαλμη
 
Back
Top