Τουρκικά όπλα

Βρήκα κάποια στοιχεία που παρουσιάζουν μεγάλο ενδιαφέρον για τις πωλήσεις δικαννων στην Αγγλία για το έτος 2018.

Παρακατω παρουσιάζονται λοιπόν τα μοντέλα που πουλήθηκαν περισσότερο και δίπλα η τιμή τους.

Τα στοιχεία τα πήρα από τη σελίδα της οπλογνωσιας.

1- Browning 525, 1500£
2-Beretta 686, 1550£
3-Miroku, 1500£
4-Browning 725, 2000£
5-Yildiz, 750£
6-ATA, 600£

Το ανεβάζω εδώ διότι αυτό παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον για το τουρκικο όπλο.
Όπως βλέπουμε υπάρχουν 2 τουρκικές κατασκευές στο τοπ 6 στην Αγγλία.

Πιστευω οτι δεν μπορεί να είναι τυχαίο αυτό το γεγονός σε μια χώρα σαν αυτή.
είναι θέμα μαρκετινγκ πιστευω και για τα συγκεκριμένα όπλα και τιμής...
 
είναι θέμα μαρκετινγκ πιστευω και για τα συγκεκριμένα όπλα και τιμής...
Όπως βλέπεις στη λίστα λείπουν πάρα πολύ καλά όπλα και ονόματα δυνατά.
Δεν έχουν καλό μαρκετινκ;

Είναι όντως θέμα κόστους όπως λες και ποιότητας που αγοράζει κάνεις με αυτά τα χρήματα.
Το μαρκετινκ πάντα παίζει ρόλο αλλά ένα προϊόν που δεν είναι οκ δεν πάει πουθενά.

Μιλάμε τώρα για το τοπ 6.

Εγώ καταλαβαίνω από αυτό ότι επιλέγουν μπραουνινκ και μπερεττα όσοι θέλουν ένα καλό όπλο και έχουν να διαθέσουν ένα σεβαστό ποσό.
Και μετά όσοι θέλουν ένα φθηνό όπλο αγοράζουν τουρκικό.

Αυτό λένε τα στοιχεία.
 
Όπως βλέπεις στη λίστα λείπουν πάρα πολύ καλά όπλα και ονόματα δυνατά.
Δεν έχουν καλό μαρκετινκ;

Είναι όντως θέμα κόστους όπως λες και ποιότητας που αγοράζει κάνεις με αυτά τα χρήματα.
Το μαρκετινκ πάντα παίζει ρόλο αλλά ένα προϊόν που δεν είναι οκ δεν πάει πουθενά.

Μιλάμε τώρα για το τοπ 6.

Εγώ καταλαβαίνω από αυτό ότι επιλέγουν μπραουνινκ και μπερεττα όσοι θέλουν ένα καλό όπλο και έχουν να διαθέσουν ένα σεβαστό ποσό.
Και μετά όσοι θέλουν ένα φθηνό όπλο αγοράζουν τουρκικό.

Αυτό λένε τα στοιχεία.
Θέμα μάρκετινγκ είναι,τα δίνει σε σχολές σκοποβολής για προμοσιον σε εξευτελιστικές τιμές.Αυτοι που δεν έχουν αρκετά χρήματα για όπλο έχουν ορίσει το δυο φθηνά μπερετα στις πρώτες θέσεις!
 
Στέλιο άμα μας διαβαζει ο έμπορος των όπλων στην Ελλάδα θα σε πάρει σίγουρα για να προμοτάρεις τα όπλα του .sarcastic. Έχεις ασχοληθεί και με αυτογεμη από την Τουρκία;έχεις άποψη για κανένα;
Όχι άλλα μου αρέσουν μερικά που έχω δει και θα τα αγόραζα.

Με τέτοιες τιμές που έχουν αυτά τα όπλα σίγουρα δεν θα βγαίνει ο αντιπρόσωπος να με πληρώνει.

Αν δεν ήταν τόσο φθηνά ίσως....χαχαχα
 
Φίλε Ηλία να σου πω τώρα τι γίνεται με τις καραμπινες.

Είναι ωραίες ορισμένες τουρκικές και φθηνές αλλά......Υπάρχουν και πολλές επώνυμες που πλέον είναι πολύ κοντά σε τιμή.

Οπότε με λίγα χρήματα παραπάνω πας στο επώνυμο. Με 200 ευρώ διαφορά.

Στα δικανα όμως τα τουρκικά σε σχέση με τα επώνυμα η διάφορες είναι τρελές.

Απο 2 και 3 φορές πάνω ή τιμες και φτάνουν και στο θεό.

Οπότε έχει πιο μεγάλο ενδιαφέρον η αγορά τουρκικού δικανου.
 
Φίλε Ηλία να σου πω τώρα τι γίνεται με τις καραμπινες.

Είναι ωραίες ορισμένες τουρκικές και φθηνές αλλά......Υπάρχουν και πολλές επώνυμες που πλέον είναι πολύ κοντά σε τιμή.

Οπότε με λίγα χρήματα παραπάνω πας στο επώνυμο. Με 200 ευρώ διαφορά.

Στα δικανα όμως τα τουρκικά σε σχέση με τα επώνυμα η διάφορες είναι τρελές.

Απο 2 και 3 φορές πάνω ή τιμες και φτάνουν και στο θεό.

Οπότε έχει πιο μεγάλο ενδιαφέρον η αγορά τουρκικού δικανου.
Ναι έχεις δίκιο με το σκεπτικό σου!εβλεπα λίγο σε παραλλαγές την impala plus και την ata venza!Η πρώτη είναι μια sx4 με σύστημα αδράνειας,η δεύτερη έχει περίεργο σύστημα λειτουργίας,αεριων λέει με οπισθοδρόμηση κανης στις βαριές γομωσεις!600€ περίπου η κάθε μια,νομίζω θες 1000€ για επώνυμη καραμπίνα!Προσωπικα πολύ δύσκολα θα πήγαινα,δεν λέω αποκλειεται αλλά δύσκολα!Σε δίκανο θεωρώ θα πήγαινα πιο ευκολα,ειδικά το sporting της ata δεν μοιάζει ασχημο!
 
Ναι έχεις δίκιο με το σκεπτικό σου!εβλεπα λίγο σε παραλλαγές την impala plus και την ata venza!Η πρώτη είναι μια sx4 με σύστημα αδράνειας,η δεύτερη έχει περίεργο σύστημα λειτουργίας,αεριων λέει με οπισθοδρόμηση κανης στις βαριές γομωσεις!600€ περίπου η κάθε μια,νομίζω θες 1000€ για επώνυμη καραμπίνα!Προσωπικα πολύ δύσκολα θα πήγαινα,δεν λέω αποκλειεται αλλά δύσκολα!Σε δίκανο θεωρώ θα πήγαινα πιο ευκολα,ειδικά το sporting της ata δεν μοιάζει ασχημο!
Φίλε μου κάτι μπενελλι έχουν και 780 και 890 και 950.

Καινούργιες.

Οπότε καταλαβαίνει κανείς ότι δεν είναι έξυπνο να πάρει τουρκική καραμπινα εκτός αν την ερωτευτεί ή αν τα 600 ευρώ είναι το μαξιμουμ που μπορεί να διαθέσει.

Όταν κάποιος υπερβατικα πάει στο 600 ευρώ και δεν μπορεί σεντς παραπάνω τότε Ναι είναι ωραίες λύσεις.
 
Ναι έχεις δίκιο με το σκεπτικό σου!εβλεπα λίγο σε παραλλαγές την impala plus και την ata venza!Η πρώτη είναι μια sx4 με σύστημα αδράνειας,η δεύτερη έχει περίεργο σύστημα λειτουργίας,αεριων λέει με οπισθοδρόμηση κανης στις βαριές γομωσεις!600€ περίπου η κάθε μια,νομίζω θες 1000€ για επώνυμη καραμπίνα!Προσωπικα πολύ δύσκολα θα πήγαινα,δεν λέω αποκλειεται αλλά δύσκολα!Σε δίκανο θεωρώ θα πήγαινα πιο ευκολα,ειδικά το sporting της ata δεν μοιάζει ασχημο!
Screenshot_20200420-004933_Samsung Internet.jpg
 
Όπως έχω ξανα πει η impala plus που την έχει φίλος μου δύο χρόνια είναι πολύ ευχαριστημένος,μέχρι στιγμής..
Μιλάμε για όπλο αδράνειας με καλή κάννη και διευρυμένο αυλό και τιμή στα 500€.
Άντε βγάλε άκρη τώρα...
 
Back
Top