Αεροβόλα σκοποβολής

ξερεις καπιος να μου πει , εαν μετα απο βολη με αεροβολο PCP πρεπει να αδειαζουμε ολον τον αερα που εχει , γιατι εγω παντα αφηνω αερα μεσα
Και βεβαια δεν αδειαζουμε αερα ποτε...καλο ειναι παντα να υπαρχει μεσα εστω και λιγος..σε διαφορετικη περιπτωση ''καταστρεφωνται'' τα ορικγ.
 
Καλημέρα στην παρέα θα ήθελα να ρωτήσω ποιο πιστεύετε ότι είναι το πιο δυνατό αεροβόλο της αγοράς σε 4.5 και 5.5 διαμετρημα ,σας ευχαριστώ
 
οπως ειπαμε πολλες φορες, το κυνηγι με αεροβολο, δυστυχως στην Ελλαδα απαγορευεται....
Στο εξωτερικο, σε οποιες χωρες κυνηγουν, τα ποιο δυνατα και ποιοτικα(σε εργοστασιακά) ειναι το Weihrauch HW80 ελατηριου.
Υπαρχουν στο car καποια μεταχ. σε αριστη κατασταση,και πολυ καλες τιμες...
Υπαρχει επισης σε gas ram to Weihrauch 90. αλλη κατηγορια οπλου,...
Υπαρχει και το Dianna 54 αλλα πολυ πολυ βαρύ...
Υπαρχουν και καποια Ισπανικα, αλλα σε αλλη (χαμηλοτερη) ποιοτητα....οπως και Τουρκικα....
Αυτα....
 
οπως ειπαμε πολλες φορες, το κυνηγι με αεροβολο, δυστυχως στην Ελλαδα απαγορευεται....
Στο εξωτερικο, σε οποιες χωρες κυνηγουν, τα ποιο δυνατα και ποιοτικα(σε εργοστασιακά) ειναι το Weihrauch HW80 ελατηριου.
Υπαρχουν στο car καποια μεταχ. σε αριστη κατασταση,και πολυ καλες τιμες...
Υπαρχει επισης σε gas ram to Weihrauch 90. αλλη κατηγορια οπλου,...
Υπαρχει και το Dianna 54 αλλα πολυ πολυ βαρύ...
Υπαρχουν και καποια Ισπανικα, αλλα σε αλλη (χαμηλοτερη) ποιοτητα....οπως και Τουρκικα....
Αυτα....

Ξεχασα να αναφερω και τα pcp....τα ποιο δυνατα(και αθορυβα) ολων...αλλα εκει ξεφεύγουμε σε τιμη, και εξοπλοσμο.... ;)
 
Ξεχασα να αναφερω και τα pcp....τα ποιο δυνατα(και αθορυβα) ολων...αλλα εκει ξεφεύγουμε σε τιμη, και εξοπλοσμο.... ;)
Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου ,όλα αυτά που προανέφερες πουλιούνται στην Ελλάδα?γνωρίζεις κάποιο κατάστημα?
 
Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου ,όλα αυτά που προανέφερες πουλιούνται στην Ελλάδα?γνωρίζεις κάποιο κατάστημα?
Επισεις να αναφερω και κατι ακομα που μπορει να αλαξει τις σκεψεις για το ποιο ειναι το ποιο δυνατο αεροβολο........δυναμη και αυστοχια στα ελατηρια δεν πανε μαζι....εκτος καποιων εξαιρεσεων που κοστιζουν......αν το ζητουμενο ειναι η δυναμη αλλα και η ευστοχια-ακριβεια τοτε τα pcp(προσυμπιεσμενα)ειναι μονοδρομος.......αλλα να ξερεις εχουν και ''προικα''
 
Μια χαρά για 10-15 μετρα οι βολές του.
Ακριβέστατο!!!
Κόβω το τσιγάρο στη μέση στα 10μετρα.
stoeger ειναι?
Μου θυμισες το gamo spectra που ειχα παρει μικρος..οπως σωστα λενε οι αεροβολαδες τα χαμηλης ταχυτητας αεροβολα εχουν κ την καλυτερη ακριβεια..
 
stoeger ειναι?
Μου θυμισες το gamo spectra που ειχα παρει μικρος..οπως σωστα λενε οι αεροβολαδες τα χαμηλης ταχυτητας αεροβολα εχουν κ την καλυτερη ακριβεια..
Ναι stoeger είναι.
Το πήρα δώρο γενεθλίων του γιου μου.

Την πρώτη φορά που έριξε ο γιος μου η βολή του έπεσε ακριβώς εκεί που έριξα εγώ δείχνοντας του πως να ρίξει.

Δηλαδή ή βολή του στο στόχο άνοιξε λίγο παραπάνω την τρύπα που είχε κάνει η δική μου βολή.
Και ένιωσα υπέροχα γι αυτό.
Είπα το μήλο πεφτει κάτω απ τη μηλιά!

Έχουν ακρίβεια διότι δεν έχουν μεγάλο κραδασμο λόγω του ότι δεν έχουν μεγάλη δύναμη.

Εννοείται ότι ερίξε με ακρίβεια μετά που το ρύθμισα.
 
Δυστυχώς αυτά τα αεροβόλα είναι μέχρι αυτά τα μέτρα βαριά... μετά....
Ναι.

Για τον μικρό μια χαρά είναι.

Εγώ είχα πάρει ένα diana το πιο δυνατό που υπήρχε το 2008.
600 ευρώ το είχα πάρει.
Μιλάμε για απίστευτη δύναμη.
Με το ζόρι όπλιζε που λέει ο λόγος.
Μετά το πούλησα για να πάρω καραμπινα.
 
Ναι.

Για τον μικρό μια χαρά είναι.

Εγώ είχα πάρει ένα diana το πιο δυνατό που υπήρχε το 2008.
600 ευρώ το είχα πάρει.
Μιλάμε για απίστευτη δύναμη.
Με το ζόρι όπλιζε που λέει ο λόγος.
Μετά το πούλησα για να πάρω καραμπινα.
Αφου καταφερες και το πουλησες παλι καλα......ηταν οτι ποιο ''αχρηστο'' ειχε βγαλει η εταιρια αυτη........οσο για το Stoeger δεν ειναι και απο αυτα που εχουν δωσει καλες εντυπωσεις...στο λεω οσο ποιο κομψα μπορω....και να προσεχεις τον μικρο οταν οπλιζει για να γεμισει....δεν ειναι προτακουστο να μην αγκιστρωσει σωστα το εμβολο με τραγικα επακολουθα...προσοχη μεγαλη!!!
 
Back
Top