Τουρκικά όπλα

Αν βαράς τσίχλα στα 40 μέτρα βάζεις μπροστά απλά δεν το καταλαβαίνεις
Από αυτές που χτυπάω οι περισσότερες είναι μακρινές μια που για κοντά δεν σου δίνουν εύκολα την ευκαιρία.
Λίγο μπροστά Ναι.
Καμία σχέση με αυτές τις προσκοπευσεις που βλέπω σε βιντεακια.
Εν τω μεταξύ τουφεκαω παρόμοια και σε μεσαιες αποστάσεις και κοντά.
Απλά στις κοντινές και στις μεσαιες βολές αλλάζει και οι διασπορά του φισιγγιου.
Δηλαδή οι κοντινές δεν απαιτούν προσκοπευση.....οι μεσαίες θελουν αλλά το καλύπτει ότι ανοίγουν τα σκάγια και μακριά πλέον έχουν μεγάλη διασπορά και κάπως έτσι μου ταιριάζει.
Έτσι δηλαδή το αντιλαμβάνομαι εγώ.
Τα ναβαρο30 Ρίχνω σε 10αρακι και παλιότερα έριχνα τα λαμπρο τορντο32 το πορτοκαλί.
 
Όσο γρηγορότερα κουνάμε το στόμιο σε σχέση με τον στόχο, τόσο μικρότερη είναι η προσκόπευση.
Kάνε κουμάντο να τον βραχυκυκλώσεις τώρα μή σταυρώνοντας πουλί και κοπανάει τον τούρκο σε κανά βράχο από τα νεύρα... .sarcastic.
 
Για να βαρας τσιχλες στα 40 μέτρα όπως λες καταλαβαίνεις πως θέλει προσκοπευση όχι όσο μια φασσα αλλά θέλει προσκοπευση!λογικα μετακινείς πολύ πιο γρηγορα τις κανες σου προς τον στόχο σε σχέση με την ταχύτητα του στόχου,μπορεί η εικόνα που έχεις όταν δίνεις εντολή για να σκανδάλη να φαίνεται μηδαμινή προσκοπευση αλλά μέχρι να πατήσεις την σκανδάλη Έχουν τραβηξει και αλλο μπροστά οι καννες σου
 
Για να βαρας τσιχλες στα 40 μέτρα όπως λες καταλαβαίνεις πως θέλει προσκοπευση όχι όσο μια φασσα αλλά θέλει προσκοπευση!λογικα μετακινείς πολύ πιο γρηγορα τις κανες σου προς τον στόχο σε σχέση με την ταχύτητα του στόχου,μπορεί η εικόνα που έχεις όταν δίνεις εντολή για να σκανδάλη να φαίνεται μηδαμινή προσκοπευση αλλά μέχρι να πατήσεις την σκανδάλη Έχουν τραβηξει και αλλο μπροστά οι καννες σου
Ναι αυτό είπε και ο άλλος φίλος πιο πάνω και όντως έτσι το αντιλαμβάνομαι καλύτερα.
Ταιριάζει η περιγραφή αυτή ακριβώς στον τρόπο που Ρίχνω.
 
ΤΟΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩΩΩΩΩ ΟΥΤΕ ΣΕΝΤΣΣΣ ΣΤΑ ΤΟΥΡΚΑΚΙΑΑΑΑΑΑ .hair.
Μπερδεύεις την πολιτική με το εμπόριο.

Αυτό είναι λάθος.
Κατανοώ το σκεπτικό σου αλλά δεν το συμμερίζομαι.
Εξάλλου αυτοί δεν περίμεναν εμάς για να ζήσουν.
Η αγορά μας είναι μικρή και αυτοί εξάγουν όπλα σε πολλές και μεγάλες χώρες.
Αν η επιβίωση τους εξαρτιόταν αποκλειστικά από εμάς ούτε καρφίτσα δεν θα έπερνα από αυτούς.
Αλλά επειδή δεν είναι έτσι δε χρειάζεται αυτό το σκεπτικό.
 
Το 2018 κάναμε εξαγωγή προς τα εκεί 2 δίς και εισαγωγή 1,5δις...
Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος και συγνώμη για το off topic.
Οπότε είμαστε και κερδισμένοι.

Δεν μπορούμε να κάνουμε εμπάργκο.

Δεν μπορούμε να μην παίζουμε ποδόσφαιρο ή μπάσκετ μαζί τους.

Δεν μπορεί να απαγορευτεί να πάμε εκεί και αυτοί να ρθουν εδώ.

Δεν μπορούμε να κάνουμε πως δεν υπάρχουν.

Δεν είναι λύση αυτή διότι θα κάνουν το ίδιο κι αυτοί.

Και ξέρουμε όλοι ότι ποτέ δεν φταίει ο απλος ο ανθρωπακος. Τι μου φταίει τώρα εμένα ο ανθρωπακος που δουλεύει στην ata φέρει πειν.

Για όλα φταίνε οι πολιτικοί και τα κόμματα.
 
Στέλιο για αυτό που φταις εσύ όπως και εγώ όπως και ο Τούρκος απέναντι είναι οτι ψηφίζεις και εκλεγεις αυτούς τους πολιτικούς και τα κομμάτια τους. Δεν είναι και λίγο..
Δεν έχω ψηφίσει ποτέ.
Όταν θα βρεθεί κάποιος που θα τον θεωρήσω κατάλληλο θα τον ψηφίσω.
Όλοι τους κοροϊδεύουν.

Αυτό ισχύει για εδώ.
Διότι δίπλα τα πράγματα είναι αλλιώς.
Εκεί είναι κάτι σαν δικτατορία.
 
Όντως είναι καλό γλυτώνεις και τις γρατσουνιές κυριολεκτικά για ορτύκι μπεκάτσα μη πω και για άλλα θηράματα αφού έχει τσοκακια είναι τρομερή επιλογή και δε νομίζω μιας που είναι ατσάλινο να έχει και θέματα ούτως η άλλως δε το πας σκοπευτήριο να ρίχνεις 10000 φυσίγγια το χρονο
 
Για σκοπευτηριο έχουν και οι Τούρκοι αλλά όπλα.

Αυτά είναι κυνηγετικα και δείχνουν μια χαρά.

Και δεν το λέω με βάση την Ελλάδα αλλά με βάση άλλες χώρες που έχουν μεγάλες πωλήσεις και εχουν δοκιμαστεί.

Πριν αγοράσω το δικό μου τουρκικό όπλο είδα τι παίζει με αυτό στην Αγγλία.
Και μετά προχώρησα στην αγορά του.

Μεχρι τώρα ευχάριστημενος από τουφεκιές το όπλο γενικώς είναι λειτουργικό και χαίρομαι που το κρατάω.

Όποιος και να το δει λέει ωραίο.....κοινός δεν ντρέπεσαι όταν το κρατάς!!!
 
Πάντως ακολουθούν ρωσική φιλοσοφία άξιο για τα λεφτά του γιατί οι Ιταλοί δυστυχώς έχουν αρχίσει και το ξεφτιζουν το θέμα και είναι και δίπλα μας με τεράστιο μερίδιο αγοράς σε όλο το πλανήτη αξιόλογο δικάνο για να πάρεις ιταλικό θες πάνω από 2500 χιλιάρικα και με αδράνειας σκανδάλης καμία σχέση με τη μηχανική και όλες οι καραμπίνες παίρνουν τα 1500 εκτός από λίγες δεν θα κατακλύσουν την αγορά οι Τούρκοι που έβγαλαν και αδράνεια με 18.8 αυλό και τσοκ 8 εκατοστά και κάνει τα μισά λεφτά μήπως δε θα σκοτώνει η θα κάνει εμπλοκές άρα θέμα χρόνου είναι όταν δεν σηκώνει η τσέπη έτσι που γίναμε έχοντας ανάξιους στην εξουσία να χρηματοδοτούμε τους Τούρκους και αντιγράφουν καλά το ξαναεγραψα όπως είχε αντιγράψει την αδράνεια η ΜΠΕΝΕΛΙ από τη μπερναντελι που ήταν η πρώτη που έβγαλε καραμπίνα αδράνειας αλλά δε τσουλησε και κανείς δεν έχει ποτέ αναφέρει συγκεκριμένο λόγο γι'αυτό
 
Πάντως άσχετο με το θέμα με τη σταδιακή μείωση θηραμάτων που παρατηρείτε και αλλαγής συνηθειών τους διαπιστώνω πως είναι πολύ σημαντικό στο κυνήγι να έχεις επιλογή δύο διαφορετικών τσοκαρισματων δηλαδή δικάνο όπλο μόνο κερδισμένος βγαίνεις αν το χρησιμοποιείς σωστά καλό βράδυ σε όλους
 
Back
Top