Rizzini Team

Παιδιά επιτέλους ήρθε χθες και το παρέλαβα, το πρώτο μου (μεταχειρισμένο βέβαια) Super Poze μάρκας Emilio Rizzini...
Το όπλο έχει βάρος 3,200kg είναι με σταθερά τσοκ 3* & 5* με 66cm κάννες και αυλό 18,4 με απλούς εξολκείς.....Το πήρα αποκλειστικά για κυνήγια φέρμας,αλλά αυτό δν σημένει πως δν θα το περπατήσω στην τσίχλα...:D
Θέλω να πω ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στο κατάστημα Ζαπαντούλης Ο.Ε από το οποίο αγόρασα το όπλο...Ο ιδιοκτήτης κατατοπιστικός και συνεργάσιμος.....Επίσης θέλω να πω και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε ένα μέλος του forum το Γιώργο (glek) από το Βόλο που με την καλή του διάθεση πήγε και είδε το όπλο από κοντά για να σιγουρευτώ για την αγορά του.....

Να και μερικές φωτό από το όπλο μου....


url=https://postimg.cc/ftrCQXVs]
20190627-180937.jpg
[/url]













Να το χαίρεσαι παίχτη !
 
Κωστα καλοριζικο .Η σκοπευτικη πλεον απολαυση απο τωρα αλλαζει επιπεδο οπως ξερεις κατι που μονο τα s/p προσφερουν .Καλη απολαυση λοιπον να το χαρεις.
Ευχαριστώ πολύ Παν/τη....να είσαι καλά.
Αναμένω τα πρώτα μου φερμοκυνήγια με αυτό..... ;) :cool:
 
Rizzini br 110 sporter ,το παρέλαβε σήμερα ένα φιλαράκι και έβγαλα μερικές φώτο και το περιεργαστηκα λίγο βιαστικά . Σαν πρώτη εντύπωση μπορώ να πω πολύ θετική, φαίνεται αρκετά στιβαρό, ωραίο ζυγισμα, και ωραία χαρακτηριστηκα γενικά. Υπερηψωμενη φαρδια ριγα, βαφή ματ σε βάση και καννες καλής ποιότητας, 18,6 αυλοι με μακριους κωνους. Λίγες επωμισεις που έκανα έρχεται πολύ άνετα στον ωμό, καλό ζυγισμα, γενικά το ολο πακέτο μου φαίνεται καλό deal με τιμή κάτω των $2000 ,ωραία θήκη μεταφοράς, 5 εσω έξω τσοκ .
image hosting sites

umpqua bank locations hours

pic upload
image sharing sites

upload link direct
Από τις φωτογραφίες δεν μαρεσει καθόλου η βάση του και ειδικά το χρωμα της...τα rizzini αξιόπιστα όπλα είναι!
 
Από τις φωτογραφίες δεν μαρεσει καθόλου η βάση του και ειδικά το χρωμα της...τα rizzini αξιόπιστα όπλα είναι!
Μεγάλο σχολείο για πολλούς οπλομαστορους και εταιρείες μετέπειτα πιστεύω αυτή η οικογένεια, εκτός των γνωστών από κει ξεπήδησε και η Guerini και Emilio που τώρα ενσωματώθηκε με την Fausti και την ανέβασε τελευταία. Ό Batista έχει μόνο το προνόμιο να μπορεί να ονομάζει τα όπλα του με το όνομα της οικογένειας σκέτο Rizzini τώρα παλιότερα με ονοματεπώνυμο, πάντα όμως θεωρούνταν ανώτερα τα δικά του ποιοτικά. Όπλα για όλα τα βαλάντια από οικονομικά μέχρι χειροποίητα, στο συγκεκριμένο μάλλον έπρεπε να γίνει κάποια έκπτωση και ευτυχώς μάλλον μόνο στην βαφή, το αντίστοιχο αδερφάκι του field έχει βραβευθεί σαν όπλο της χρονιάς 2017 στην Αμερική. Η τιμή που το πήρε το φιλαράκι πιστεύω αρκετά καλή ($1.925 νομιζω μαζι με φορους απο συγκεκριμενο καταστημα αλλου εχει αρκετη διαφορα)αν σκεφτούμε ότι τα μοντέλα field από άλλους ξεκινούν σε αυτή.

http://www.rizziniusa.com/competition/br110-sporter
Από τι βλέπω στο sporting και στο σκοπευτήριο που πάω η μονοκρατορία της Beretta, Perazzi και κυρίως της Kriehgoff καλά κρατεί οι μικρότεροι πρέπει να δουλέψουν αρκετά και με καλές τιμές για να αντέξουν τον ανταγωνισμό που είναι μεγαλυτερος σε αυτήν την κατηγορία. Τα Guerini οπλαρες αλλά στο προματαρισμα βοηθάνε πολύ και οι Αμερικανοι που είναι το αγαπημένο τους παιδί. Την Rizzini σε αυτό το θέμα την ανέλαβαν οι Αγγλοι οπότε νομίζω θα δούμε ανάλογη άνοδο στα επόμενα χρόνια και με την ολοένα μεγαλύτερη διάδοση του Sporting.

 
Παιδιά επιτέλους ήρθε χθες και το παρέλαβα, το πρώτο μου (μεταχειρισμένο βέβαια) Super Poze μάρκας Emilio Rizzini...
Το όπλο έχει βάρος 3,200kg είναι με σταθερά τσοκ 3* & 5* με 66cm κάννες και αυλό 18,4 με απλούς εξολκείς.....Το πήρα αποκλειστικά για κυνήγια φέρμας,αλλά αυτό δν σημένει πως δν θα το περπατήσω στην τσίχλα...:D
Θέλω να πω ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στο κατάστημα Ζαπαντούλης Ο.Ε από το οποίο αγόρασα το όπλο...Ο ιδιοκτήτης κατατοπιστικός και συνεργάσιμος.....Επίσης θέλω να πω και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε ένα μέλος του forum το Γιώργο (glek) από το Βόλο που με την καλή του διάθεση πήγε και είδε το όπλο από κοντά για να σιγουρευτώ για την αγορά του.....

Να και μερικές φωτό από το όπλο μου....


url=https://postimg.cc/ftrCQXVs]
20190627-180937.jpg
[/url]













Κώστα καλορίζικο καλοτούφεκο :)
 
Καλησπερα και καλοτουφεκιστο
ειχα το ιδιο μοντελο Emilio rizzini hombra σε ασημενιο και βαρος 3.600 gr
εμοιαζε με αντιγραφη σκοπευτικου μοντελου,πολυ γεροδεμενο και βαρυ αλλα με φοβερο swing και πολυ καλες τουφεκιες
επισης μαλακο μεταλο στις καννες ειδικα η πανω φουλ τσοκ εδινε ρεστα στις μακρινες...
 
Παιδιά ποιά η απόψή σας
(αν το έχετε κάποιοι) για το Emilio Rizzini Albion Beccacier EL;; :cool:
Κάννες 61cm
Αυλούς 18.4
Σταθερό τσοκάρισμα 3* & 5*
Μονοσκάνδαλο με επιλογέα κ σύστημα κλειδώματος Four Locks...
Ξέρει κάποιος πληροφορίες....;;;
 
Last edited:
Παιδιά ποιά η απόψή σας
(αν το έχετε κάποιοι) για το Emilio Rizzini Albion Beccacier EL;; :cool:
Κάννες 61cm
Αυλούς 18.4
Σταθερό τσοκάρισμα 3* & 5*
Μονοσκάνδαλο με επιλογέα κ σύστημα κλειδώματος Four Locks...
Ξέρει κάποιος πληροφορίες....;;;
Τι έπαθες?Τι θέλεις να μάθεις?
 
Παιδιά ποιά η απόψή σας
(αν το έχετε κάποιοι) για το Emilio Rizzini Albion Beccacier EL;; :cool:
Κάννες 61cm
Αυλούς 18.4
Σταθερό τσοκάρισμα 3* & 5*
Μονοσκάνδαλο με επιλογέα κ σύστημα κλειδώματος Four Locks...
Ξέρει κάποιος πληροφορίες....;;;
Θες να μάθεις γιατί δεν βαράς;;;; .yelling. .yelling.
 
Τι έπαθες?Τι θέλεις να μάθεις?
Θέλω να μάθω αν το συγκεκριμένο μοντέλο: Αν έχει παρουσιάσει θέματα στη σκανδάλι (διπλοτουφεκάει) αν έχει παρουσιάσει προβλήματα εξόλκευσης (αν έχει αυτόματους εξολκείς) και τη αίσθηση έχει από θέμα βάρους / ζυγίσματος με 61cm κάννες....ότι περετέρω πληροφορία δεκτή.
 
Θέλω να μάθω αν το συγκεκριμένο μοντέλο: Αν έχει παρουσιάσει θέματα στη σκανδάλι (διπλοτουφεκάει) αν έχει παρουσιάσει προβλήματα εξόλκευσης (αν έχει αυτόματους εξολκείς) και τη αίσθηση έχει από θέμα βάρους / ζυγίσματος με 61cm κάννες....ότι περετέρω πληροφορία δεκτή.
61 κανες σε δικαννο φιλε ακαταλληλο.Οπλο για νηπια
 
61 κανες σε δικαννο φιλε ακαταλληλο.Οπλο για νηπια
και ποιος το λέει αυτό?
είμαι 1.85 και εχω το grand becassier με 60αρες στα μπουκαρισματα το όπλο δε παίζεται
Κωστή εχω είχα πιο παλιά το Batista rizinni με 62 κάνες με τσοκ δισκανδαλο στα 6 χρόνια που το χα δεν είχε κάποιο θέμα ήταν και καλοζυγισμενο
 
Θέλω να μάθω αν το συγκεκριμένο μοντέλο: Αν έχει παρουσιάσει θέματα στη σκανδάλι (διπλοτουφεκάει) αν έχει παρουσιάσει προβλήματα εξόλκευσης (αν έχει αυτόματους εξολκείς) και τη αίσθηση έχει από θέμα βάρους / ζυγίσματος με 61cm κάννες....ότι περετέρω πληροφορία δεκτή.
αμα το betinsolli δεν σου εχει παρουσιασει προβλημα στης σκανδαλες μεινε εκει που εισαι.
 
αμα το betinsolli δεν σου εχει παρουσιασει προβλημα στης σκανδαλες μεινε εκει που εισαι.
Tο Rizzini Hombra 66cm έχω τώρα Κωστή....απλά αυτό που είδα είναι πιο νέο μοντέλο.
Πρόβλημα όχι κανένα απολύτως.
 
Back
Top