Πλαγιόκαννο

Θα ήθελα να ρωτήσω τους έχοντες πλαγιοκαννο κάτι για το κράτημα.στο χέρι που κρατατε την πάπια ο δείκτης σας είναι παρατεταμένος κάτω από την παπια και τα υπόλοιπα δαχτυλα αγκαλιάζουν την πάπια;;;το δοκίμασα και νομίζω πως με αυτό το κράτημα επωμιζω καλύτερα γρηγορότερα και είμαι πιο εύστοχος!τι λέτε;
Ευχαριστώ
Κι εγώ έτσι το κρατάω, με το δείκτη δείχνω το θήραμα
 
Θα ήθελα να ρωτήσω τους έχοντες πλαγιοκαννο κάτι για το κράτημα.στο χέρι που κρατατε την πάπια ο δείκτης σας είναι παρατεταμένος κάτω από την παπια και τα υπόλοιπα δαχτυλα αγκαλιάζουν την πάπια;;;το δοκίμασα και νομίζω πως με αυτό το κράτημα επωμιζω καλύτερα γρηγορότερα και είμαι πιο εύστοχος!τι λέτε;
Ευχαριστώ
Πιστεύω ότι το πλάγιο σου ψιλο επιβάλλει να εχεις τον δείκτη παρατεταμένο κάτω από την πάπια και όχι παρατεταμένο προς το πλαϊ λόγω ότι ενοχλεί στο οπτικό πεδίο ο αντίχειρας επειδη η πάπια ειναι μικρή και αγκαλιάζει το χέρι.Τουλάχιστον έτσι με βολεύει εμένα.
 
20191224_192831.jpg20191224_192911.jpg20191224_192742.jpg
καλησπέρα σας....θα μπορούσε κάποιος να μου πει την αξία αυτού του όπλου?
μου το χάρισαν πέρυσι στο κλείσιμο και ειμαι περίεργος για την αξία του αλλα και γενικά αν ξέρει κάποιος το οτιδήποτε γι αυτό το όπλο....Ευχαριστώ
 
View attachment 7636View attachment 7637View attachment 7638
καλησπέρα σας....θα μπορούσε κάποιος να μου πει την αξία αυτού του όπλου?
μου το χάρισαν πέρυσι στο κλείσιμο και ειμαι περίεργος για την αξία του αλλα και γενικά αν ξέρει κάποιος το οτιδήποτε γι αυτό το όπλο....Ευχαριστώ

απο οτι γνωριζω, αρκετα χρονια μετα, δεν θυμαμαι απο ποια εταιρια, ξανα εβγαλε το piper...αλλα σε πιο υποβαθμισμενη ποιοτητα...
Το δικο σου δεν γνωριζω τι ειναι, αλλα στειλε ενα μυνημα στην oplognosia ;)
 
Το δικαννο δεν εχει καμια σχεση με το παλια κ θρυλικα βελγικα pieper..το μαρτυραει κ η εξωτερικη εμφανιση..δειχνει πως "κατι δεν παει καλα"..χωρις αυτο να σημενει οτι δεν ειναι κ αξιοπιστο οπλο!
Δες την πρωτη ερωτηση..
http://oplognosia.com/?p=46
 
Φαντάζεσαι να τον δεις τον τύπο περπατητό στην Ξηρονομή με την τραγιάσκα, το γιλέκο και τη χρυσή γραβάτα; Και να έχει και το φλάουτο δίπλα να του γεμίζει το δίκανο;
θα πέφτουν σέκος οι τσίχλες απ' τα γέλια
 
Back
Top