Αεροβόλα σκοποβολής

Δεν ξέρω πολλά από αεροβόλα αλα ένα από τα καλά παλιά αεροβόλα είναι τα FWB 300s
το εχω το Γερμανικο το 600 νομηζω οτι γραφει εαν το γραφω καλα , γιατι το εχω στην αποθηκη και δεν μπορω να το δω τωρα , γραφει FEIVEROUM , η κατι τετιο , αγορα απο φιλο 350 χιλιαρικα το 1996 , η 1997 , πριν το εωρο , εγω το πηρα μετα σαν μεταχηριζμενο 100 χιλιαρικα , με τρομπα , για βολες στα 10 μετρα σε 4,5 , αλλα οταν πηγα να ρηξω δεν δουλευε , μαλον θελει καινουρια ορινγκ , γιατι εχου ξεραθη ολα
 
φυσικά κ δε μου το χάρισες κάποιος , αστειεύομαι..είναι όντως αστέρι..για να είναι αστέρι όμως είναι βαρύ , αυτό είναι το μειονέκτημά του..
Το βαρος του ειναι πλεονεκτημα για αυτο το αεροβολο......οταν κανεις σκοποβολη απαιτησεων σε χαρτι το βαρος αυτου του οπλου ελαχιστοποιει την ανακρουση για μεγαλυτερη ακριβεια.....δεν ειναι τυχαιο που ολα τα σκοπευτικα ελατηρια εχουν βαρος........TX200...PROSPORT...HW 97...
 
View attachment 8339View attachment 8340δεν είναι 35μετρα, βήματα ήταν 28μετρα
Αυτο δεν μας λεει κατι Γιαννη.....στα τοσα σφαιρακια καποια θα πανε κοντα....για να φανει πρεπει να ριξεις σε χαρτινο στοχο σκοποβολη και σε καθε εναν ενα σφαιρακι....εκει θα φανει κατα ποσο ευστοχο ειναι το αεροβολο...η συνεργασια καννης-βλημα.....και η σκοπευτικη δυνοτητα του σκοπευτη.....αλλα και παλι λεω χωρις να θελω να σε θιξω πως ενα αεροβολο με αυτα τα προβληματα και χωρις να εχει μπει επανω χερι μαστορα για περιποιηση δεν μπορει να κανει τετοιες βολες....ειναι αδυνατον να γινουν.......οχι γιατι δεν μπορει ο σκοπευτης αλλα το αεροβολο.
 
Αυτο δεν μας λεει κατι Γιαννη.....στα τοσα σφαιρακια καποια θα πανε κοντα....για να φανει πρεπει να ριξεις σε χαρτινο στοχο σκοποβολη και σε καθε εναν ενα σφαιρακι....εκει θα φανει κατα ποσο ευστοχο ειναι το αεροβολο...η συνεργασια καννης-βλημα.....και η σκοπευτικη δυνοτητα του σκοπευτη.....αλλα και παλι λεω χωρις να θελω να σε θιξω πως ενα αεροβολο με αυτα τα προβληματα και χωρις να εχει μπει επανω χερι μαστορα για περιποιηση δεν μπορει να κανει τετοιες βολες....ειναι αδυνατον να γινουν.......οχι γιατι δεν μπορει ο σκοπευτης αλλα το αεροβολο.
Αυτα που δεν ειναι στο κοικλο τα εκανα πριν σφυξω τις βίδες. Μετα εκανα τα 3 στον κικλο συμαδευοντας το κικλακι που εκανα με μαρκαδορο(ειναι απο την αλλη μερια) που δεν το πετιχενα ομως κ τα 2 στον κικλο ειναι στο κεντρο ακριβος που σιμαδευα(το κικλακι με τον μαρκαδορο) αφου ριθμισα λιγο πανω κ αριστερά την Διόπτρα
Θα κιταξω μιπος προσαρμοσω το κηνητο να βγαλω βίντεο
 
Αυτα που δεν ειναι στο κοικλο τα εκανα πριν σφυξω τις βίδες. Μετα εκανα τα 3 στον κικλο συμαδευοντας το κικλακι που εκανα με μαρκαδορο(ειναι απο την αλλη μερια) που δεν το πετιχενα ομως κ τα 2 στον κικλο ειναι στο κεντρο ακριβος που σιμαδευα(το κικλακι με τον μαρκαδορο) αφου ριθμισα λιγο πανω κ αριστερά την Διόπτρα
Θα κιταξω μιπος προσαρμοσω το κηνητο να βγαλω βίντεο
https://www.ebay.com/itm/Tripod-hea...611731?hash=item5929288913:g:FPEAAOSw42JZNeME
 
Back
Top