Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ευχαριστω για την απαντηση και τις δοκιμες που κανεις και μοιραζεσαι μαζι μας!! Απο ανακρουση πως το ειδες?
Ξερω κι εγω;...δεν καταλαβα και τιποτα το ιδιαιτερο φιλε αλλα γενικα δεν χαμπαριαζει το οπλο, δυσκολα να βρω φυσιγγι να κλωτσησει πολυ, και μη μ'ευχαριστεις Αλεξ χαρα μου ειναι να βοηθαω οπου μπορω.
 
Ξερω κι εγω;...δεν καταλαβα και τιποτα το ιδιαιτερο φιλε αλλα γενικα δεν χαμπαριαζει το οπλο, δυσκολα να βρω φυσιγγι να κλωτσησει πολυ, και μη μ'ευχαριστεις Αλεξ χαρα μου ειναι να βοηθαω οπου μπορω.
Η remi ποσα κιλα ειναι?
 
Αλεξ το goose τι τσοκ ειναι? Φουλ?

Το 10ο βόλι δεν βλέπω και ανησυχώ ... Στα 40 μέτρα αν μπορείς να πηγαίνεις τόσο καλά πάνω στο στόχο (όπως στην εικόνα) γιατί δεν ρίχνεις μονόβολο; (θεωρητική ερώτηση). Γιατί να σε ανησυχεί το 10ο βόλι; (όπως εμένα) με μονόβολο σταμάταγες κάπρο, με τα δράμια ίσως και να τον έψαχνες με τα σκυλιά επί ώρες...

Ευχαριστώ που μοιράζεις εμπειρία σε όλους μας. Η δική μου είναι μολις όσα γράφει η ζυγαριά και μάλιστα άδεια !!! Ίσως να βάρυνε κιόλας μετά το βαψιμο ...
 

Attachments

  • P9070002.JPG
    P9070002.JPG
    203 KB · Προβολές: 71
  • PC250003.JPG
    PC250003.JPG
    300,7 KB · Προβολές: 67
Το 10ο βόλι δεν βλέπω και ανησυχώ ... Στα 40 μέτρα αν μπορείς να πηγαίνεις τόσο καλά πάνω στο στόχο (όπως στην εικόνα) γιατί δεν ρίχνεις μονόβολο; (θεωρητική ερώτηση). Γιατί να σε ανησυχεί το 10ο βόλι; (όπως εμένα) με μονόβολο σταμάταγες κάπρο, με τα δράμια ίσως και να τον έψαχνες με τα σκυλιά επί ώρες...

Ευχαριστώ που μοιράζεις εμπειρία σε όλους μας. Η δική μου είναι μολις όσα γράφει η ζυγαριά και μάλιστα άδεια !!! Ίσως να βάρυνε κιόλας μετά το βαψιμο ...
Καλημερα κυρ Θαναση, κι ευχαριστω για τα καλα σου λογια, δεν παω για γουρουνια και τα δραμια που ανεβαζω κατα καιρους τα παιρνω πιο πολυ για δοκιμη να δω πως πανε και να τα βλεπουν και οι φιλοι μας που κυνηγανε γουρουνι.
Στα 40 μετρα το θεωρω πολυ δυσκολο να μην πεσει το γουρουνι με τετοια συγκεντρωση, το 10ο βολι εχω κι εγω απορια που πηγε...κατα τη γνωμη μου το καλυτερο ειναι το nsi 8βολο που εχουν 9.1 διαμετρο τα δραμια αλλα αν πηγαινα για γουρουνια στο 90% θα εριχνα κι εγω μονοβολα.
Τωρα για την 1100 G3 3.600 λενε οτι ζυγιζει αλλα δεν την εχω ζυγισει να ξερω ακριβως ποσο ειναι...το goose παντως ειναι 45 γρ αρα παμε στα 3650 βαρος
 
Το 10ο βόλι δεν βλέπω και ανησυχώ ... Στα 40 μέτρα αν μπορείς να πηγαίνεις τόσο καλά πάνω στο στόχο (όπως στην εικόνα) γιατί δεν ρίχνεις μονόβολο; (θεωρητική ερώτηση). Γιατί να σε ανησυχεί το 10ο βόλι; (όπως εμένα) με μονόβολο σταμάταγες κάπρο, με τα δράμια ίσως και να τον έψαχνες με τα σκυλιά επί ώρες...

Ευχαριστώ που μοιράζεις εμπειρία σε όλους μας. Η δική μου είναι μολις όσα γράφει η ζυγαριά και μάλιστα άδεια !!! Ίσως να βάρυνε κιόλας μετά το βαψιμο ...
Να τη πάτε σε διαιτολόγο... ffffbbq2
 
Το 10ο βόλι δεν βλέπω και ανησυχώ ... Στα 40 μέτρα αν μπορείς να πηγαίνεις τόσο καλά πάνω στο στόχο (όπως στην εικόνα) γιατί δεν ρίχνεις μονόβολο; (θεωρητική ερώτηση). Γιατί να σε ανησυχεί το 10ο βόλι; (όπως εμένα) με μονόβολο σταμάταγες κάπρο, με τα δράμια ίσως και να τον έψαχνες με τα σκυλιά επί ώρες...

Ευχαριστώ που μοιράζεις εμπειρία σε όλους μας. Η δική μου είναι μολις όσα γράφει η ζυγαριά και μάλιστα άδεια !!! Ίσως να βάρυνε κιόλας μετά το βαψιμο ...
Καλή η Ρεμί την έχω την αγαπάω αλλά αυτο το βάρος με στεναχωρεί δεν το μπορω
 
Ξανα το 10βολο mg2 στα 41 μετρα, με το goose ειναι ο κυκλος και η απο πανω τουφεκια ειναι με Kicks xfull, το ενα που λειπει απ το Kicks πηγε 10 ποντους εκτος χαρτονιου στο χωμα γιατι σημαδεψα πολυ χαμηλα.
View attachment 8289
Μου αρεσουν και οι 2 τουφεκιες με λιγο πιο σφιχτη το goose
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top