Φυσίγγια για Λαγό

Νικολα το ξανα ειδα τωρα που το εγραψα στο τετραδιο. Εισαι σιγουρος για το σεταπ ?? Ο Πινακας της
γκουλαντι δινει 2,00 - 2,10 -36-37 γραμ. σε 12/70 . Σε 12/67 εχουμε μικροτερο χωρο καυσεως.....με οτι αυτο
συμεπαγεται.....οκ αστο και θα το ''δω'' ........
Ο Gualanti δίνει ένα μπούσουλα Νίκο, το παραπανω σεταπ το έγραψε κάποιος στην ιταλική Ιδιογομωση με κλείσιμο στο 57mm στα 34γρ. Τον διόρθωσε ο βλητικός της μπασκερι προτείνοντας 34.5γρ κλείσιμο στο 56mm προσθέτοντας ότι σε κάλυκα 67mm αλλάζει η προοδευτικότητα της στις μικρότερες γομώσεις. Το σεταπ ειναι για χειμώνα με ποιοτικά χοντρά σκάγια. Η MG2 μπορεί να δουλέψει απο 1.95Χ36 με νορμαλ ταχύτητες και υπέρ συγκεντρώσεις κατα τα λεγόμενα της εταιρίας της.
Εγώ θα ξεκινούσα με 12/67 cx2000 1.95X34.5 sg17 no5 56mm
 
Last edited by a moderator:
Ο Gualanti δίνει ένα μπούσουλα Νίκο, το παραπανω σεταπ το έγραψε κάποιος στην ιταλική Ιδιογομωση με κλείσιμο στο 57mm στα 34γρ. Τον διόρθωσε ο βλητικός της μπασκερι προτείνοντας 34.5γρ κλείσιμο στο 56mm προσθέτοντας ότι σε κάλυκα 67mm αλλάζει η προοδευτικότητα της στις μικρότερες γομώσεις. Το σεταπ ειναι για χειμώνα με ποιοτικά χοντρά σκάγια. Η MG2 μπορεί να δουλέψει απο 1.95Χ36 με νορμαλ ταχύτητες και υπέρ συγκεντρώσεις κατα τα λεγόμενα της εταιρίας της.
Εγώ θα ξεκινούσα με 12/67 cx2000 1.95X34.5 sg17 no5 56mm


ΟΚ . Νικολα !!!! Σε ευχαριστω πολυ!!! Θα περιμενω να κρυωσει λιγο ο καιρος......εδω ειμαστε με τα κοντομανικα
ακομα.....και θα δοκιμασω..... ;) :)
 
Ποια θα πρώτεινες Κωστή από Ελληνικά στο λαγό...;;
Για ταπεs oπωs ειναι αυτο που προτεινει ο φιλοs lambro feltro, jk6 bofor και ένα πολύ καλό που ανακαλύψαμε τελευταια αλλά δεν υπάρχει εδώ ένα φαντομ
 
Εχω να σου προτεινω εγω ενα.....ο τελευταιος που το εφαγε δεν προλαβε να ρευτει .sarcastic.
Tην Τεταρτη θα το σερβιρω ξανα.....
Του Ρουμελιωτη είναι αυτό?Τι έχει κάνει πάλι εκεί?Έχει επινικελωμενα και επιχαλκωμενα μέσα?
 
Back
Top