Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μια sbeiii που θα βρούμε για την Κυριακή; bbq2
η διαφορες μεταξυ των καννων στη διατρηση ειναι αμελητεες,γιατι βλεπεται το δενδρο και οχι το δασος,ενα παπι θελει 2 ποδολιβρες για να εχεις μια ηθικη βολη στο 100% των σκαγιων.Η διαφορες γεωμετριες που πλασαρουν οι εταιριες εχουν καταφερει να αλλαξουν της διατρησεις στα σκαγια στις υπερδιατρησεις.Σκαγια που αποτελουν κατω απο το 50% του συνολου μιας τουφεκιας,αυτα που μετρανε οι κυνηγοι,που δεν καλυπτουν μια ηθικη βολη,αλλα αρκουν για να πουλανε οι εταιριες τα οπλα τους.Το προβλημα και το μοναδικο ηταν η ατρακτο τιποτα αλλο.
 
κυριακη απ τις 9 θα ειμαι ασπροπυργο οποιος θελει έρχεται για δοκιμες, κωστα για μαξους πηγαινα αλλα κατι με χαλαγε στο πιασιμο, στα πλαστικα κτλ. θα κρατησω την γρια ομως
Σπύρο στείλε αν θες το τηλέφωνο σου σε ένα πμ
 
Σπύρο καλορίζικη.Τελικά το είπες και το έκανες.Θα την ευχαριστηθείς σίγουρα.Εγώ την έχω μόνιμα με το 3 άστρα και δεν το αλλάζω, αντιαεροπορικό...... Άντε καλές επιτυχίες.
3.5 ιν είναι κ το δικό σου φίλε;; με 3 στρα κ 89 θαλαμη σε τι πουλιά είναι αντιεροπορικο;
 
3.5 ιν είναι κ το δικό σου φίλε;; με 3 στρα κ 89 θαλαμη σε τι πουλιά είναι αντιεροπορικο;
Ναι ειναι το ίδιο όπλο ακριβώς με 71cm κάννη. Euromix 8-9No που είχα απο πέρυσι. Μέχρι στιγμής τσιχλοκότσιφα την έχω δοκιμάσει και τα θερίζει σε ύψη που με την Α302 που είχα πρίν δεν θα δοκίμαζα καν να ρίξω. Πέφτουν τόσο μακρυά που δεν βλέπω το σημείο και δεν τα βρίσκω μετά. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με την αγορά.

Το έχεις ρίξει το όπλο και είδες κάτι διαφορετικό?
 
Ναι ειναι το ίδιο όπλο ακριβώς με 71cm κάννη. Euromix 8-9No που είχα απο πέρυσι. Μέχρι στιγμής τσιχλοκότσιφα την έχω δοκιμάσει και τα θερίζει σε ύψη που με την Α302 που είχα πρίν δεν θα δοκίμαζα καν να ρίξω. Πέφτουν τόσο μακρυά που δεν βλέπω το σημείο και δεν τα βρίσκω μετά. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με την αγορά.

Το έχεις ρίξει το όπλο και είδες κάτι διαφορετικό?
Όχι το συγκεκριμένο όπλο δεν το έχω ρίξει. Το μόνο από Beretta. Αλλά ξέρω στο περίπου τι κάνει η κάνη του
 
Όχι το συγκεκριμένο όπλο δεν το έχω ρίξει. Το μόνο από Beretta. Αλλά ξέρω στο περίπου τι κάνει η κάνη του
Δεν βαράνε τα 3.5" με απλά φυσιγγια δυστυχώς... :(.pray to God.


Έχω κατεβάσει τσίχλες απο πολύ μεγάλο ύψος 5 φορές μέχρι στιγμής. Απο αυτές βρήκα μόνο τη μία μετά απο πολύ ψάξιμο και ήταν ψόφια. Δεν ξέρω αν ήμουν τυχερός αλλά 5 φορές?
Η κάννη στα 35 βήματα σε λαμαρίνα με πρόχειρες δοκιμές με τα euromix και 3 άστρα πάντος έχει τρομερές κατανομές. Που να ρίξεις και με κανένα σοβαρο φυσίγγι.
 
Έχω κατεβάσει τσίχλες απο πολύ μεγάλο ύψος 5 φορές μέχρι στιγμής. Απο αυτές βρήκα μόνο τη μία μετά απο πολύ ψάξιμο και ήταν ψόφια. Δεν ξέρω αν ήμουν τυχερός αλλά 5 φορές?
Η κάννη στα 35 βήματα σε λαμαρίνα με πρόχειρες δοκιμές με τα euromix και 3 άστρα πάντος έχει τρομερές κατανομές. Που να ρίξεις και με κανένα σοβαρο φυσίγγι.
Μου κανει εντυπωση που δεν κατατασσεις το euromix στα σοβαρα φυσιγγια ,Απο περιεργεια ποια θεωρεις πολυ καλα τσιχλοφυσιγγα?
 
καλησπερα σε ολους.
Χθες φασσες δεν βρηκαμε οποτε οι εντυπωσεις ειναι μονο απ σκοπευτηριο.

Μετα απο 150 φυσιγγια στα πιατα και στον πινακα τα συμπερασματα ηταν αναμεικτα για την Α400 xtreme plus.
Αρχικα χρειαζεται φτιαξιμο το cast γτ ριχνω αριστερα. Το οπλο για 3,5 κιλα εχει ωραιο ζυγισμα, ανακρουση δεν καταλαβαινεις καθολου με 28-32 γραμμαρια και λογικα ριχνει τα παντα αφου αστρωτο δεν εκανε εμπλοκη με 3 διαφορετικους τυπους φυσιγγιων sporting. Το γκλιν γκλιν που ακουγεται οταν ριχνεις δεν με ενοχλει τοσο.
Απο θεμα ντουφεκιας τωρα δεν ξερω τι να πω, με 4* και 3* τα πιατα εσπαγαν ακομα και οταν δεν ημουν τοσο κεντρο αλλα πολλες φορες ηταν κοψοφτερα :p Φανταζομαι οι κατανομες θα ειναι καλες αλλα οχι υπερσυγκεντρωτικες γιατι οι περιπτωσεις που ειδα σκονη ηταν λιγες. Επιφυλασσομαι για δοκιμες σε πινακα και για πιο μακρινες βολες οταν φτιαξω το κοντακι ( μακαρι να ξερα που)
 
καλησπερα σε ολους.
Χθες φασσες δεν βρηκαμε οποτε οι εντυπωσεις ειναι μονο απ σκοπευτηριο.

Μετα απο 150 φυσιγγια στα πιατα και στον πινακα τα συμπερασματα ηταν αναμεικτα για την Α400 xtreme plus.
Αρχικα χρειαζεται φτιαξιμο το cast γτ ριχνω αριστερα. Το οπλο για 3,5 κιλα εχει ωραιο ζυγισμα, ανακρουση δεν καταλαβαινεις καθολου με 28-32 γραμμαρια και λογικα ριχνει τα παντα αφου αστρωτο δεν εκανε εμπλοκη με 3 διαφορετικους τυπους φυσιγγιων sporting. Το γκλιν γκλιν που ακουγεται οταν ριχνεις δεν με ενοχλει τοσο.
Απο θεμα ντουφεκιας τωρα δεν ξερω τι να πω, με 4* και 3* τα πιατα εσπαγαν ακομα και οταν δεν ημουν τοσο κεντρο αλλα πολλες φορες ηταν κοψοφτερα :p Φανταζομαι οι κατανομες θα ειναι καλες αλλα οχι υπερσυγκεντρωτικες γιατι οι περιπτωσεις που ειδα σκονη ηταν λιγες. Επιφυλασσομαι για δοκιμες σε πινακα και για πιο μακρινες βολες οταν φτιαξω το κοντακι ( μακαρι να ξερα που)
Φίλε δεν είναι κάτι το δύσκολο να αλλάξεις τις φλάντζες κλίσης, έχει αρκετά βίντεο στο διαδύκτιο
 
καλησπερα σε ολους.
Χθες φασσες δεν βρηκαμε οποτε οι εντυπωσεις ειναι μονο απ σκοπευτηριο.

Μετα απο 150 φυσιγγια στα πιατα και στον πινακα τα συμπερασματα ηταν αναμεικτα για την Α400 xtreme plus.
Αρχικα χρειαζεται φτιαξιμο το cast γτ ριχνω αριστερα. Το οπλο για 3,5 κιλα εχει ωραιο ζυγισμα, ανακρουση δεν καταλαβαινεις καθολου με 28-32 γραμμαρια και λογικα ριχνει τα παντα αφου αστρωτο δεν εκανε εμπλοκη με 3 διαφορετικους τυπους φυσιγγιων sporting. Το γκλιν γκλιν που ακουγεται οταν ριχνεις δεν με ενοχλει τοσο.
Απο θεμα ντουφεκιας τωρα δεν ξερω τι να πω, με 4* και 3* τα πιατα εσπαγαν ακομα και οταν δεν ημουν τοσο κεντρο αλλα πολλες φορες ηταν κοψοφτερα :p Φανταζομαι οι κατανομες θα ειναι καλες αλλα οχι υπερσυγκεντρωτικες γιατι οι περιπτωσεις που ειδα σκονη ηταν λιγες. Επιφυλασσομαι για δοκιμες σε πινακα και για πιο μακρινες βολες οταν φτιαξω το κοντακι ( μακαρι να ξερα που)
Σπύρο εφόσον το όπλο δεν είναι στα μέτρα σου είναι δύσκολο να δεις καπνίσματα!ο πίνακας σου δείχνει σαφέστερη εικόνα για την κατανομή!
 
Μου κανει εντυπωση που δεν κατατασσεις το euromix στα σοβαρα φυσιγγια ,Απο περιεργεια ποια θεωρεις πολυ καλα τσιχλοφυσιγγα?
Πρώτα βάζω τα Cheddite Tordo. Μετά NSI Classica. Τα euromix τα θεωρώ ασταθή φυσίγγια.Τα ίδια μου έδειχναν και με το παλιό όπλο και με το καινούργιο.
 
καλησπερα σε ολους.
Χθες φασσες δεν βρηκαμε οποτε οι εντυπωσεις ειναι μονο απ σκοπευτηριο.

Μετα απο 150 φυσιγγια στα πιατα και στον πινακα τα συμπερασματα ηταν αναμεικτα για την Α400 xtreme plus.
Αρχικα χρειαζεται φτιαξιμο το cast γτ ριχνω αριστερα. Το οπλο για 3,5 κιλα εχει ωραιο ζυγισμα, ανακρουση δεν καταλαβαινεις καθολου με 28-32 γραμμαρια και λογικα ριχνει τα παντα αφου αστρωτο δεν εκανε εμπλοκη με 3 διαφορετικους τυπους φυσιγγιων sporting. Το γκλιν γκλιν που ακουγεται οταν ριχνεις δεν με ενοχλει τοσο.
Απο θεμα ντουφεκιας τωρα δεν ξερω τι να πω, με 4* και 3* τα πιατα εσπαγαν ακομα και οταν δεν ημουν τοσο κεντρο αλλα πολλες φορες ηταν κοψοφτερα :p Φανταζομαι οι κατανομες θα ειναι καλες αλλα οχι υπερσυγκεντρωτικες γιατι οι περιπτωσεις που ειδα σκονη ηταν λιγες. Επιφυλασσομαι για δοκιμες σε πινακα και για πιο μακρινες βολες οταν φτιαξω το κοντακι ( μακαρι να ξερα που)
Μια χαρά συγκεντρώσεις έχει το όπλο που έχεις ,με κοντάκι έξω από εσένα και που είχες σπασίματα να λες καλά ,όσο για τα καπνισματα εάν δεν είσαι κέντρο δεν θα τα δεις εύκολα.Βλητικα οι κάννη του όπλου που έχεις είναι από τις καλύτερες της αγοράς .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top