Φυσίγγια για μπεκάτσα

Πολύ καλή εντύπωση μου έδωσε το Direct 34 σε δικανακι με 3 αστέρια τα δοκιμασα πρωτη φορα χθες.Άμα σου βγει λίγο καλά την πήρες. Ανακρουση πολύ μικρή και καννες καθαρές
Η πρώτη μου επιλογή είναι Θοδωρή το direct με *** και η δεύτερη τουφεκιά ένα μάλλινο με **** ή *****
 
Η πρώτη μου επιλογή είναι Θοδωρή το direct με *** και η δεύτερη τουφεκιά ένα μάλλινο με **** ή *****
Γιατι το πας έτσι ; Το direct ακολουθεί το τσοκαρισμα πολύ καλά ,εγώ κάνω το αντίθετο .Εκτός και εάν το κάνεις με την λογική να αποφύγεις το κενό στο κέντρο της τουφεκιας ,αν και να σου πω την αλήθεια μέχρι τα 20 μέτρα με το direct αυτό το φαινόμενο δεν το έχω καταλάβει ,ναι το έχω δει στον πίνακα αλλά παρόλα αυτά δεν έχω νιώσει να χανω πουλί για αυτον τον λόγο
 
Το κάνω έτσι 1ον για να μειώσω την τρύπα στην μέση και 2ον για να έχω αξιώσεις και για την 2η τουφεκιά καθώς σπάνια θα τύχει να τουφεκισω μπεκάτσα πάνω από 25-30 μέτρα. Κοίτα το direct στα 20μ με το ***αρι και το Feltro Fantom με το *****αρι στα 25μ που έτσι τα ρίχνω συνήθως 66146615
 
Αν και φανατικός του ελικοειδή διασπορεα φέτος τα bashieri disersantre τα έχω αγαπήσει. Στο πλάγιο σαν πρώτο με τσοκ 4* το έχω αγαπήσει, τρία στα τρία με τουφεκιές στα 8-12 μέτρα, οι δυο μέσα σε πολλή πυκνό μέσα από φύλλα και τα πουλιά έπεσαν κερυνοβολημενες. Δεν το έχω δοκιμάσειστο χαρτί αλλά στο πεδίο δείχνουν άριστα.
mb_dispersante-0.jpg
 
Αν και φανατικός του ελικοειδή διασπορεα φέτος τα bashieri disersantre τα έχω αγαπήσει. Στο πλάγιο σαν πρώτο με τσοκ 4* το έχω αγαπήσει, τρία στα τρία με τουφεκιές στα 8-12 μέτρα, οι δυο μέσα σε πολλή πυκνό μέσα από φύλλα και τα πουλιά έπεσαν κερυνοβολημενες. Δεν το έχω δοκιμάσειστο χαρτί αλλά στο πεδίο δείχνουν άριστα.
View attachment 6628
Μέχρι τα 30 είσαι κομπλέ.
 
Αν και φανατικός του ελικοειδή διασπορεα φέτος τα bashieri disersantre τα έχω αγαπήσει. Στο πλάγιο σαν πρώτο με τσοκ 4* το έχω αγαπήσει, τρία στα τρία με τουφεκιές στα 8-12 μέτρα, οι δυο μέσα σε πολλή πυκνό μέσα από φύλλα και τα πουλιά έπεσαν κερυνοβολημενες. Δεν το έχω δοκιμάσειστο χαρτί αλλά στο πεδίο δείχνουν άριστα.
View attachment 6628
οτι καλυτερο κυκλοφορει σε διασπορας ,για μενα ο καλυτερος διασπορεας.
 
Με αυτο τον διασπορεα εχω το πρωτο μου στην μπεκατσα εκτος αν ειμαι σε πολυ πυκνο και παω σε ελικοειδη με φορτωμενη την πυριτιδα..μετα 2ο και 3ο ειναι μαλλινοταπα στα 34 γραμμαρια..ολα αυτα με τσοκ brain bell
 
οτι καλυτερο κυκλοφορει σε διασπορας ,για μενα ο καλυτερος διασπορεας.
Όντως δείχνει πολλή καλα δείγματα, αν και ειχα πάρει και πέρυσι τρία πουλιά με τα συγκεκριμένα αλλα δεν τους έδωσα άλλη ευκαιρία.
Εχω την εντύπωση πως είναι το μοναδικό με τέτοιο διασπορεα. Από περιέργεια αν κάποιος φίλος τον έχει δει σε κάποιο άλλο φυσηγγια ας μας ενημερώσει.
 
Όντως δείχνει πολλή καλα δείγματα, αν και ειχα πάρει και πέρυσι τρία πουλιά με τα συγκεκριμένα αλλα δεν τους έδωσα άλλη ευκαιρία.
Εχω την εντύπωση πως είναι το μοναδικό με τέτοιο διασπορεα. Από περιέργεια αν κάποιος φίλος τον έχει δει σε κάποιο άλλο φυσηγγια ας μας ενημερώσει.
Τι διασπορεα έχουν δλδ?
 
Τυπου direct εφτιαχνα και εγω αλλα μετα απο ορισμενες πατατες που εγιναν τα παρατησα..δηλαδη εχει τυχει να μου σηκωθει κατακορυφα η μπεκατσα τις ριχνω το φυσιγγι και βλεπω την ταπα να σκαει πανω στο πουλι πουπουλα χαμος αλλα πουλι πουθενα..αυτο το σκηνικο εγινε 3-4 φορες..βεβαια με εχει σωσει ενα τετοιο φυσιγγι σε τουφεκιες πραγματικα πολυ κοντα απο το πουλι και τουφεκιες τερμα στον αερα το οπλο..μετα με δοκιμες διαπιστωσα οτι επειδη το οπλο μου ειναι ακριβως στα μετρα μου τουφεκαω κεντρο οσο αστραπιαια ειναι η βολη και γι αυτο ειχα τοσες αυξημενες πιθανοτητες να βρει η ταπα το πουλι
 
Back
Top