Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ποιο από τα δυο ποστ ισχύει; .sarcastic.
.sarcastic. ... Εγώ πάντως με 28 και (κυρίως)με 24 θα τις κυνηγήσω και φέτος Χρήστο. Μπορεί να πάρω και 2-3 κουτάκια Ρουμελιώτη 30, αν τα ξαναφέρει εδώ το μαγαζί που τα έφερε πέρυσι, αν και άκουσα πως μάλλον δεν ... Από 32 αν πάρω μόνο 1-2 κουτάκια διασποράς (Lambro Tordo dispersante) αποκλειστικά για το Baikal, για τις βραδυνές (αργά το σούρουπο) ... ;)
 
Νίκο, έχω λάθος αίσθηση ότι πολλοί συνάδελφοι τον τελευταίο καιρό στράφηκαν για το κυνήγι της στα 28 ή 24 γραμμάρια;
Κάποιοι οχι πολλοι...προσωπικα καλυκα 24γραμμ σε κυνηγοτοπο κατω δεν εχω βρει...η πλειοψηφία ριχνει 32 αυτο ειναι γεγονος..
 
Παιδιά το ότι ξυπνήσαμε πέντε δέκα δεκαπέντε άτομα εδώ και ρίχνουμε -και- χαμηλά γραμμάρια δεν σημαίνει ότι η πλειοψηφία κάνει το ίδιο

Δηλαδη οσοι ριχνουν ακομα 32 και πανω κοιμονται? απλα για να το καταλαβω
 
Δεν κυνηγάω τσίχλα αλλά με ενδιαφέρουν οι απόψεις των συναδέλφων για το κυνήγι της και την επιλογή φυσιγγίων. Παρατηρώ μια τάση επιστροφής στα παλιά δεδομένα για το κυνήγι της. Από τα 32γρ υπήρξε μια πτωτική τάση σε 28γρ ακόμη και 24γρ. Όμως τώρα παρατηρείται επιστροφή στα 32γρ. Υπάρχει κάποιος λόγος και δεν απέδωσαν τα λίγα γραμμάρια ή είναι σύμπτωση;
Ήξερες κάποιον που έριχνε σκοπευτικά και το γύρισε σε 32;
 
Δηλαδη οσοι ριχνουν ακομα 32 και πανω κοιμονται? απλα για να το καταλαβω
Δεν κοιμάται κανένας απλά και τα 28 είναι υπέρ αρκετά! Εμένα μου αρέσουν τα 30 γρ στο cal12.

Αλλά πάντα κινούμεθα βάση τιμής εδώ εγώ έβρισκα τα 28 πιο ακριβά από τα 32! δεν ήμουν μαλακας να ρίχνω 28
 
Ποιόν; .sarcastic.
Εχει σημασια; Θα πρεπει να λογοδοτησω για την αποψη μου; Θελεις ονοματα και διευθύνσεις; .sarcastic.
Άφησέ το καλυτερα γιατι ξερω που το πας και δεν εχω καμμια όρεξη... ;)
Αν θελεις συμφωνείς με την άποψη μου ή αν θελεις διαφωνείς...
 
Last edited:
Όχι αλλα δεν νομιζω να άλλαζα κατι και να κυνηγούσα εκει

Νικο, εχεις τη γνωμη σου κ καλα κανεις. αλλα ρε φιλε μην εισαι τοσο απολυτος.
διαβασα κ αυτα που εγραψες στο τοπικ beretta.
κρατα παντα μια πισινη, κερδισμενος θα βγεις.
τελειως φιλικα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top