BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα παιδιά θελω να μοιραστω μαζι σας την εμπειρία μου από την πρώτη επαφή μου με τον Κυριο Σωτηροπουλo.
Φετος με το τέλος της κυνηγετικης σεζον απεκτησα μια μεταχειρισμενη καραμπινα μαζί με δυο τσοκ brain που ειχε ο πρωην ιδιοκτητης το ενα το είχε χρησιμοποιήσει το αλλο δεν προλαβε,και τα δυο τσοκ δεν έκαναν για τα δικα μου κυνηγια λογο των συσφιξεων που ειχαν.
Mετα απο πολυ σκεψη πηρα το θαρρος και επικοινώνησα με τον Κυριο Σωτηροπουλo περισσοτερο για να του πω για το ενα τσοκ που ηταν
αχρησιμοποιητο, αν θα μπορουσα να το αλλαξω με ένα πιο ανοιχτο, ο ανθρωπος μολις με ακουσε τι ειπα και χωρις κανενα δισταγμo και μισoλογα και πολλη ευγενεια δεχτηκε και oχι μoνο αυτo αλλα με την κουβέντα του ειπα και για το αλλο τσοκ οτι και αυτο δεν μου κανει και μου λεει αμεσως οτι θα μου το αλλαξει και αυτο και ας ηταν ελαφρως μεταχειρισμενο και με βοηθησε να επιλεξω τα σωστα τσοκάκια για τα κυνηγια που κανω.
Eγω παιδια αυτην την συμπεριφορα επαγγελματισμο και εξυπηρετηση πιστευω οτι είναι δυσκολο να την βρεις στην ελλαδα.
Απο μενα ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ!!!! Και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!
δυσκολο να βρεις σημερα σωστους επαγγελματιες οι ποιο πολυ σε βλεπουν μονο για το πορτοφολι σου και μετα δεν σε ξερω
 
Καλησπέρα παιδιά θελω να μοιραστω μαζι σας την εμπειρία μου από την πρώτη επαφή μου με τον Κυριο Σωτηροπουλo.
Φετος με το τέλος της κυνηγετικης σεζον απεκτησα μια μεταχειρισμενη καραμπινα μαζί με δυο τσοκ brain που ειχε ο πρωην ιδιοκτητης το ενα το είχε χρησιμοποιήσει το αλλο δεν προλαβε,και τα δυο τσοκ δεν έκαναν για τα δικα μου κυνηγια λογο των συσφιξεων που ειχαν.
Mετα απο πολυ σκεψη πηρα το θαρρος και επικοινώνησα με τον Κυριο Σωτηροπουλo περισσοτερο για να του πω για το ενα τσοκ που ηταν
αχρησιμοποιητο, αν θα μπορουσα να το αλλαξω με ένα πιο ανοιχτο, ο ανθρωπος μολις με ακουσε τι ειπα και χωρις κανενα δισταγμo και μισoλογα και πολλη ευγενεια δεχτηκε και oχι μoνο αυτo αλλα με την κουβέντα του ειπα και για το αλλο τσοκ οτι και αυτο δεν μου κανει και μου λεει αμεσως οτι θα μου το αλλαξει και αυτο και ας ηταν ελαφρως μεταχειρισμενο και με βοηθησε να επιλεξω τα σωστα τσοκάκια για τα κυνηγια που κανω.
Eγω παιδια αυτην την συμπεριφορα επαγγελματισμο και εξυπηρετηση πιστευω οτι είναι δυσκολο να την βρεις στην ελλαδα.
Απο μενα ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ!!!! Και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!
Πολυ ευχαριστο αυτο!! Μπραβο σε σενα που το λες και σε αυτον που επιβεβαιωνει τα καλα λογια που ακουγονται!
 
Καλησπέρα σε όλους!!! Επειδή έχω χάσει πολλά επεισόδια...γνωρίζει κανείς αν έχει γίνει καμία αλλαγή όσο αφορά το θέμα της αιχμηροτητας των bell;;; είχε συζητηθεί το θέμα παλαιότερα, και λέω μήπως έγινε καμία αλλαγή και δεν το αντελήφθη...
 
Στην Αγγλια πολλοι long range shooters χρησιμοποιουν teague, τα περισσοτερα custom made ακριβως στον αυλο του οπλου. Για φασσιανο εχεις δικιο, δεν εχω δει φρενατα καθολου, σε φασσα εχω δει, σε πολυ μικροτερο βαθμο απο την Αμερικη ομως. Επειδη οι Αγγλοι ειναι γατονια και ψαχνουν καθε λεπτομερεια που θα του δωσουν λιγα μετρα παραπανω δραστικο βεληνεκες, υποψιαζομαι οτι το καλοφτειαγμενο συμβατικο αποδιδει καλυτερα με τη μαλλινη που χρησιμοποιουν στις μακρινες τουφεκιες
Η αλήθεια είναι ότι με τη μαλλινη πάντα είχα καλύτερα αποτελέσματα σε ότι και να δοκίμασα,απο σταθερά τσοκ,μαμά,και brain τα μάλλινα ξεχωρίζουν... Μεγάλη εντύπωση μου έκανε μια δοκιμή με αποσπομενο πάτο,διπλή γεμίσει σκαγια (1-4)στα 34γρ. και LR brain στα 30 βήματα..δε έχω ξαναδεί ποτέ καλύτερη τουφεκιά σε πίνακα..
 
Εγώ θα ήθελα για άλλη μια φορά να ευχαριστήσω τον κύριο Σωτηροπουλο. Με έχει καταυποχρεωσει. Τα πράγματα έχουν ως εξής. Μέχρι προπερσυ είχα μια xanthos και είχα αγοράσει ένα BELL. Πέρσυ (λόγω προβλήματος)την άλλαξα και αγόρασα μια Α400. Μου άλλαξε το τσοκ χωρίς δεύτερη κουβέντα. Φέτος αποφάσισα να αλλάξω λίγο τα κυνήγια μου. Μετά από συζήτηση μαζί του και χωρίς να το ζητήσω μου το άλλαξε ΚΑΙ ΠΑΛΙ χωρίς κανένα κόστος. Αν μη τι άλλο αυτό κάτι δείχνει για τον άνθρωπο Σωτηροπουλο για τον επαγγελματία Σωτηροπουλο αλλά και την εμπιστοσύνη του στο προϊόν του.
 
Εγώ θα ήθελα για άλλη μια φορά να ευχαριστήσω τον κύριο Σωτηροπουλο. Με έχει καταυποχρεωσει. Τα πράγματα έχουν ως εξής. Μέχρι προπερσυ είχα μια xanthos και είχα αγοράσει ένα BELL. Πέρσυ (λόγω προβλήματος)την άλλαξα και αγόρασα μια Α400. Μου άλλαξε το τσοκ χωρίς δεύτερη κουβέντα. Φέτος αποφάσισα να αλλάξω λίγο τα κυνήγια μου. Μετά από συζήτηση μαζί του και χωρίς να το ζητήσω μου το άλλαξε ΚΑΙ ΠΑΛΙ χωρίς κανένα κόστος. Αν μη τι άλλο αυτό κάτι δείχνει για τον άνθρωπο Σωτηροπουλο για τον επαγγελματία Σωτηροπουλο αλλά και την εμπιστοσύνη του στο προϊόν του.
Τι πήρες πάλι ρε περιεργε?
 
Αγόρασε και ένα φιλαράκι φέτος για την a400 extreme το beyond extreme.. το είχε πάνω στην έναρξη.. ήταν ευχαριστημένος βέβαια δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα με ένα μόνο κυνήγι.. στα μπασίματα θα έχει πιο αντικειμενική άποψη..
 
Αγόρασε και ένα φιλαράκι φέτος για την a400 extreme το beyond extreme.. το είχε πάνω στην έναρξη.. ήταν ευχαριστημένος βέβαια δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα με ένα μόνο κυνήγι.. στα μπασίματα θα έχει πιο αντικειμενική άποψη..
Εκεί θα βρούμε περισσότερες ευκαιρίες και λογικά θα έχουμε εικόνα
 
Αγόρασε και ένα φιλαράκι φέτος για την a400 extreme το beyond extreme.. το είχε πάνω στην έναρξη.. ήταν ευχαριστημένος βέβαια δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα με ένα μόνο κυνήγι.. στα μπασίματα θα έχει πιο αντικειμενική άποψη..
Για τι αποστασεις είναι το BX??
 
Δεν έχω βρεί κάτι στα θέματα, ούτε και με αναζήτηση, μπορείς να μου πεις τι είναι αυτό;
Έχω το BRAIN BELL και το MR και με ενδιαφέρει...
Παντελή, οι γωνίες στις εγκοπές για το τσοκόκλειδο ήταν πολύ κοφτερές, σε όλα τα τσοκ βέβαια ισχύει αυτό, αλλά ειδικά στο BL που είναι και πολύ λεπτό στο στόμιο είναι ακόμη πιο κοφτερές. Έχεις δηλ. 2Χ4=8 κοφτερά "δοντάκια" στο στόμιο, που μπορεί να σου σκίσουν το χέρι σε μια απρόσεχτη κίνηση, κι επίσης σκίζουν την εσωτ. επένδυση σε θήκες μεταφοράς που δεν ανοίγει μέχρι την άκρη το φερμουάρ. (Εγώ τυλίγω τις κάννες του σ/π στην άκρη με ένα κομμάτι νάυλον όταν είναι να το βάλω στη θήκη).
Είχε συζητηθεί το θέμα και είχε πει ο Σωτηρόπουλος ότι θα κοιτάξει να το λύσει, και νομίζω ότι πράγματι σε επόμενες παρτίδες το διόρθωσε, στρογγυλεύοντας κάπως τις γωνίες αυτές. Δεν είμαι και σίγουρος γιατί δεν το ξαναέψαξα, αλλά άμα πετύχω στο σκοπευτήριο ένα φίλο που έχει πάρει τα Brain σχετικά πρόσφατα, θα το κοιτάξω.
Y.Γ. Τα ίδια με σένα έχω κι εγώ (BL & MR, σε σπείρωμα INVECTOR απλό, για το SKB). Θα ήθελα να μου πεις πως τα είδες, τις εντυπώσεις σου ... ;)
 
Αυτή είναι η περιγραφή του σαιτ:
ΒX: Beyond Xtreme (14/10 mm / 0,056”), το πιό κλειστό τσοκ στον κόσμο, για βολές σε αδύνατες μέχρι σήμερα αποστάσεις
Έχει δοκιμαστεί σε πίνακα??? Γιατί δεν το βλέπω γενικά να το δοκίμασε κάνεις δεν έχω βρει κάτι στα φόρουμ δεν έχει πολυσυζητηθει....
 
Εκεί θα βρούμε περισσότερες ευκαιρίες και λογικά θα έχουμε εικόνα
Κώστα επειδή μου το κάνανε δωράκι αυτό το lr ενας καλός φίλος οι δοκιμές που έκανα στο πίνακα με φυσίγγια 32 και 36 γραμμαρίων σε νούμερα 6 7 8 9 σε καλύπτει από τα 30 μέχρι τα 50 μέτρα.ειδα πολύ ωραίες κατανομές .τώρα θα το δούμε και στο κυνηγι
 
Έχει δοκιμαστεί σε πίνακα??? Γιατί δεν το βλέπω γενικά να το δοκίμασε κάνεις δεν έχω βρει κάτι στα φόρουμ δεν έχει πολυσυζητηθει....
Νομίζω δε το έχει κάποιο παιδί από το φόρουμ..δεν έχω δει ντουφεκιες σε πίνακα ούτε εγώ.. είναι λίγο περίεργες αυτές οι σύσφιξης και θέλουν εξοικείωση πιστεύω γιαυτο δεν τις πλησιάζουν πολύ..
 
Κώστα επειδή μου το κάνανε δωράκι αυτό το lr ενας καλός φίλος οι δοκιμές που έκανα στο πίνακα με φυσίγγια 32 και 36 γραμμαρίων σε νούμερα 6 7 8 9 σε καλύπτει από τα 30 μέχρι τα 50 μέτρα.ειδα πολύ ωραίες κατανομές .τώρα θα το δούμε και στο κυνηγι
Ευρύ ατυχησα με το LM. Δεν το έχει η Beretta και δεν ξέρουν αν θα το ξαναφέρουν.........τι να πω. Θα μου έρθει όμως το 4αρι τι λες........
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top