Slavia 630

Η μια ειναι τσιμουχα καννης και η αλλη τσιμουχα πιστονιου...εσυ θελεις του πιστονιου απο οτι καταλαβα...γιατι δεν κανεις παραγγελια αφου την εχει???
Έλα ντε, αν ήταν δικό μου θα την είχα κάνει ήδη, απλά κάποιοι άνθρωποι είναι αλκοολικοί με το "κάντο μόνος σου" .
 
Το δικό μου το έστειλα για φτιάξιμο πριν κάποια χρόνια σε κάποιον πολύ γνωστό του χώρου.
Μου είπε ότι είναι για πέταμα και αν ήθελα να μου στείλει ένα άλλο με 100€ το αεροβόλο ήρθε χωρίς το παλιό μέσα. Όταν προσπάθησα να τον βρω γιατί το ήθελα για συνεσθηματικους λόγους έμαθα ότι έφυγε στο εξωτερικό.
Τώρα έχω καταλάβει γιατί το κράτησε.
 
Το δικό μου το έστειλα για φτιάξιμο πριν κάποια χρόνια σε κάποιον πολύ γνωστό του χώρου.
Μου είπε ότι είναι για πέταμα και αν ήθελα να μου στείλει ένα άλλο με 100€ το αεροβόλο ήρθε χωρίς το παλιό μέσα. Όταν προσπάθησα να τον βρω γιατί το ήθελα για συνεσθηματικους λόγους έμαθα ότι έφυγε στο εξωτερικό.
Τώρα έχω καταλάβει γιατί το κράτησε.
Ισως να ξεραμε και για ποιον αναφερεσαι???αφου εφυγε εξωτερικο δεν υπαρχει προβλημα......μπορει οντως απο την ζημια που ειχε να μην αξιζε επισκευη...γιατι σου φανηκε παραξενο?????δεν ειναι και κατι σπανιο το αεροβολο αυτο..................ουτε κατι ιδιαιτερο εχει που να μην μπορει να βρεθει καινουργιο..........εγω το ξαναβρηκα σε καταστημα καινουργιο στα 140 ευρω μετα απο 30+ χρονια που ειχα το πρωτο μου......ακριβως το ιδιο εσωτερικα χωρις να εχει αλαξει σε τιποτα και μεσα αλλα και εξω......δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι να θελει να κρατησει καποιος ενα οπλο χωρις καποιες ''περγαμηνες'' στο χωρο του αεροβολου???ενα απλο αεροβολακι ειναι αδυναμο(5 ποδολιβρα περιπου) με πολυ καλη καννη απο την CZ οπως ολα τα τσεχικα
 
Ειναι κακο λοιπών που το αναφέρω,
Δεν με ενδιέφερε το οικονομικό ουτε η ποιότητα του αλλα η συνεθηματικη αξία που είχε για εμένα.
Φιλε μου το να βγαινεις και να κατηγορεις καποιον και μαλιστα μετα απο χρονια πως σου ''εφαγε'' το αεροβολο σου ειναι καπως......οταν μαλιστα αυτο το αεροβολο δεν ειναι ουτε σπανιο...ουτε δυνατο...ουτε ακριβο...ουτε κατι το ξεχωριστο και το κυριοτερο το βρισκεις σε καινουργια κατασταση..........γιατι λοιπον αυτος ο ''μαστορας'' ο πολυ γνωστος στον χωρο του αεροβολου να σου φερθηκε με αυτον τον τροπο?????
Για ποιο λογο να εκανε αυτην την κινηση??????????? οταν μιλησατε και σου ειπε να σου στηλει αλλο γιατι δεν του ειπες να στηλει και το παλιο μαζι?????δηλ με το που σου εστειλε το αλλο την αλλη μερα την κοπανησε???
Τι ηταν αυτος που του το εστειλες???μαστορας???ειχε μαγαζι???ηταν τεχνιτης αεροβολας??????τι ηταν τελος παντων για να καταλαβουμε??

ΥΓ...για την συναισθηματικη αξια του οπλου συμφωνω απολυτως.
 
ΥΓ...για την συναισθηματικη αξια του οπλου συμφωνω απολυτως.

Like Απάντηση
Μόνο για αυτο και τίποτα.
Γίνανε κάποια τηλ χωρις αποτέλεσμα
Τωρα για το ποιος ειναι δεν θα ηθελα να στεναχωρήσω κάποιο
Αλλα δεν καταλαβενω γιατι τέτοια αντιδράσει.
Απλός το ανέφερα, εγω το εχω ξεπεράσει.
Γενικότερα θα πρεπει να είμαστε προσεκτική, το πάθημα μάθημα
 
ΥΓ...για την συναισθηματικη αξια του οπλου συμφωνω απολυτως.

Like Απάντηση
Μόνο για αυτο και τίποτα.
Γίνανε κάποια τηλ χωρις αποτέλεσμα
Τωρα για το ποιος ειναι δεν θα ηθελα να στεναχωρήσω κάποιο
Αλλα δεν καταλαβενω γιατι τέτοια αντιδράσει.
Απλός το ανέφερα, εγω το εχω ξεπεράσει.
Γενικότερα θα πρεπει να είμαστε προσεκτική, το πάθημα μάθημα
Μου εκανε μεγαλη εντυπωση πως καποιος που ξερει απο αεροβολο να θελει να κρατησει ενα αεροβολο σαν το δικο σου το οποιο δεν εχει καποια προσοσντα που να το κανουν ιδιαιτερο,σπανιο,η συλεκτικο........γιατι να μπει σε αυτην την διαδικασια????
 
Μου εκανε μεγαλη εντυπωση πως καποιος που ξερει απο αεροβολο να θελει να κρατησει ενα αεροβολο σαν το δικο σου το οποιο δεν εχει καποια προσοσντα που να το κανουν ιδιαιτερο,σπανιο,η συλεκτικο........γιατι να μπει σε αυτην την διαδικασια????
Κυριε Ηρακλη , ο καθε μαστορας οφειλη να σου επηστρεψη μαζη με το καινουριο , και το παλιο , οτι και να ειναι αυτο ακομα και αχρηστο , ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ , εκτος και του πει ο πελατης οτι δεν το θελει , ειναι σαν τον μηχανικο αυτοκηνητου που οταν βαλει καινουριο ανταλακτηκο , , σου δηνει πισω και το παλιο , ειναι σαν αποδηξη οτι σου εβαλε καινουριο , και οχι το παλιο επισκευαζμενο , εγω νομηζω οτι το ποιο πανω συμβαν ειναι πολυ υποπτο , και που εφυγε , και που δεν απαντουσε στο τηλεφωνο
 
Φιλε μου το να βγαινεις και να κατηγορεις
δεν κατηγωρησε κανενας ο ανθρωπος , απλος ειπε τι επαθε , ουτε εβρισε , ουτε οτι ειναι κακος μαστορας , και δεν εχω καταλαβη γιατι αυτη η επιθεση , σε εναν που λεει τον καιμο του
 
Καταλαβαίνω την εμμονή του κυρίου Ηρακλή και δεν το περίμενα και δεν μου κάνει τελικά εντύπωση. Επίσης δεν βλέπω μόνο το τυρί αλλά και το υπόλοιπο.
Παρακαλώ να θεωρηθεί λήξαν και μα μην δωθεί συνεχεια είναι χωρίς λόγο και νόημα.
Ευχαριστώ πολύ καλό βράδυ σε ολους
 
δεν κατηγωρησε κανενας ο ανθρωπος , απλος ειπε τι επαθε , ουτε εβρισε , ουτε οτι ειναι κακος μαστορας , και δεν εχω καταλαβη γιατι αυτη η επιθεση , σε εναν που λεει τον καιμο του
Και απο που βγαινει το συμπερασμα πως ειμαι επιθετικος σε καποιον που ανεφερε ενα συμβαν που του ετυχε???απλα ρωταω να μαθω γιατι μου φαινεται πολυ παραξενο ενα τετοιο γεγονος...δεν εχει λογικη αυτη η πραξη και προσπαθω να βρω μια δικαιολογια....
Δεν ξερω σε ποιον αναφερεται αλλα ισως εγινε καποια παρεξηγηση......γνωριζω πολυ κοσμο και ειδηκα αυτους που εχουν σχεση με μαστορεματα αεροβολων εδω και χρονια........... και δεν ξερω καποιον να την ''κοπανησε'' για εξωτερικο .....επισεις δεν εχει λογικη να μπει καποιος ''μαστορας'' σε τετοια περιπετεια για ενα τετοιο αεροβολακι χωρις καμια αξια.....και μαλιστα για 100 ευρω......
 
Καταλαβαίνω την εμμονή του κυρίου Ηρακλή και δεν το περίμενα και δεν μου κάνει τελικά εντύπωση. Επίσης δεν βλέπω μόνο το τυρί αλλά και το υπόλοιπο.
Παρακαλώ να θεωρηθεί λήξαν και μα μην δωθεί συνεχεια είναι χωρίς λόγο και νόημα.
Ευχαριστώ πολύ καλό βράδυ σε ολους
Τελικα τι αεροβολο σου εστειλε για αντικατασταση του παλιου????
 
και δεν ξερω καποιον να την ''κοπανησε'' για εξωτερικο .
μα δεν την κοπανησε στο εξωτερικο για ενα αεροβολο χαμηλης αξιας , απλα ετυχε να φυγει εκεινη την εποχη , γιατι το ειχε προγραματισει για τον Α η Β λογο ,και δεν μπορεσε να τον βρει ο ανθρωπος , εαν ειναι δυνατον να φυγη μονο για το αεροβολο , ακομα και χρυσο να ηταν δεν θα το εκανε
 
Last edited by a moderator:
μαλον οχι , και ειναι πολυ λυπερο να υποστηρηζουμε το αδηκο , για τον Α η Β λογο
Μονο σου ρωτας και μονο σου απαντας......ειπα δεν συμφωνω σε κατι???????????αναφερα πουθενα πως καλα εκανε και το κρατησε?????για να τελειωνουμε λοιπον με το θεμα αυτο προσωπικα επειδη οπως αναφερα γνωριζω κοσμο στο χωρο αυτο μου φαινεται αδιανοητο να εχουν γινει ετσι τα πραγματα και αυτος ο ''μαστορας'' να μπηκε σε τετοια διαδικασια για κατι που δεν εχει αξια........δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκατομυριο να ηθελε να ''φαει'' τετοιο αεροβολο .................το τι ακριβως εχει γινει δεν θα το μαθουμε ποτε διοτι ακουμε την μια πλευρα και οχι την αλλη.......και γι'αυτο το λογο δεν αξιζει να χαλαστουμε εμεις μεταξυ μας υποστιριζωντας η την μια πλευρα η την αλλη.....συζητηση κανουμε και οχι δικη.
 
Back
Top