Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όλες οι κατανομές είναι απόδειξη πόσο καλά δουλεύουν στο υπόψη όπλο (και όχι μόνο). Και σε Breda TITANO, Remington 1100, Verney Carron ταιριάζουν. Η βυσμάτωση είναι ίσως ιδανική.
Θανάση, μήπως γνωριζεις ποιος τυπος τσοκ ταιριάζει σε s.pose Verney Carron Sagittaire NT Becassier;
Ρωτάω εκ μέρους του φιλου @kos kas που εχει αυτο το οπλο, εχει ρώτησει παλια στο φορουμ κι αν θυμαμαι καλα δεν πηρε καποια απάντηση...
 
Ηρθε το imbala που περίμενα,και δε κρατιόμουνα μεσα στη ζέστη,πήγα να του πάρω το βάπτισμα του πυρός :p
020.jpg
Καλοριζικο Γιαννη, με πολλες κι αξεχαστες τουφεκιες!
 
Καλοριχτο να ειναι φιλε! Φαινεται οτι βγαζει καλες τουφεκιες!! Πως σου φανηκε σαν οπλο?
Να΄σαι καλά φίλε:),μου αρέσει η αίσθηση στα χέρια,στοιβαρό και με καλό κρατημα,είχα δοκιμάσει και τη ξύλινη έκδοση,αυτό εχει καλύτερο ΄΄κράτημα΄΄,αυτή την εντύπωση μου δίνει τουλάχιστον.Πολύ ωραίες βαφές σε βάση και κάννη,πολύ καλά τα πολυμερικά μέρη, πάπια και πιστολοιδης λαβή δίνουν ωραια αίσθηση στο πιάσιμο.Ερχεται ωραία στον ώμο, η πρωτη εντύπωση ειναι πως δε χρειάζομαι καποια αλλαγή στις φλάτζες,μου πέφτει πολύ ωραία.Στη τουφεκιά αφήνει μια ''ξερή'' και κοφτή αίσθηση με υπαρκτό αλλά ανεκτό λάκτισμα.Είχε και 30 βαθμούς βεβαια τωρα το απόγευμα, και οσο να το κάνεις η αίσθηση ειναι διαφορετική απο οτι στις κυνηγετικές συνθήκες.Αυριο θα ''μπω'' στα ενδότερα να λύσω κλείστρο,σκανδάλη ,και απο βδομάδα ισως ανέβω σκοπευτήριο να ρίξω και καμια πούλα να το δούμε και στο πεδίο:)
 
Να΄σαι καλά φίλε:),μου αρέσει η αίσθηση στα χέρια,στοιβαρό και με καλό κρατημα,είχα δοκιμάσει και τη ξύλινη έκδοση,αυτό εχει καλύτερο ΄΄κράτημα΄΄,αυτή την εντύπωση μου δίνει τουλάχιστον.Πολύ ωραίες βαφές σε βάση και κάννη,πολύ καλά τα πολυμερικά μέρη, πάπια και πιστολοιδης λαβή δίνουν ωραια αίσθηση στο πιάσιμο.Ερχεται ωραία στον ώμο, η πρωτη εντύπωση ειναι πως δε χρειάζομαι καποια αλλαγή στις φλάτζες,μου πέφτει πολύ ωραία.Στη τουφεκιά αφήνει μια ''ξερή'' και κοφτή αίσθηση με υπαρκτό αλλά ανεκτό λάκτισμα.Είχε και 30 βαθμούς βεβαια τωρα το απόγευμα, και οσο να το κάνεις η αίσθηση ειναι διαφορετική απο οτι στις κυνηγετικές συνθήκες.Αυριο θα ''μπω'' στα ενδότερα να λύσω κλείστρο,σκανδάλη ,και απο βδομάδα ισως ανέβω σκοπευτήριο να ρίξω και καμια πούλα να το δούμε και στο πεδίο:)
Εαν δεν σου ειναι κοπος εκει στο καθαρισμα τραβα και καμια φωτο απο το κλειστρο, καννη, βαση σκανδαλη να την χαζεψουμε λιγο.big smile.
 
Καλορίζικο Γιάννη κ να σου κάνει όλα τα χατήρια...
Για την f2 δεν έχω άποψη, αλλά για την psb 2 δεν περίμενα τίποτα λιγότερο... Σε νορμάλ βαλτοσυνθηκες μέχρι 45 μέτρα έχει πάρει στο λαιμό της πολλά παπια 3 χρόνια τώρα αν κ εγώ την γεμιζω στα 33 γρ...:cool:
 
Καλημέρα κύριοι.σημερα έχουμε επισκέπτες από Λασίθι και Αθήνα Νικολή και Θεόφραστο και ήρθαμε για καφεδάκι στο σκοπευτήριο.με την ευκαιρία έριξα και 3 φυσιγγακια ιδιογομωσης στον πίνακα των φίλων μύρου και Νικολή.για να τα δούμε λοιπόν.οπλο δοκιμής beretta a350 τσοκ lm.οι τουφεκιές είναι στα 35 μέτρα
1ο φυσιγγι του μυρου με psb1 1,65*31 νο 9
Lemqvpg.jpg

2ο φυσιγγι πάλι του μύρου με granular 1,45*28 νο 8,5
xTtvAgV.jpg

3ο φυσιγγι του Νικολή με psb1 1,70*33 νο 6
mcCBlFz.jpg

Λεπτομέρειες για περαιτέρω απ' τους κατασκευαστές
 
Καλημέρα κύριοι.σημερα έχουμε επισκέπτες από Λασίθι και Αθήνα Νικολή και Θεόφραστο και ήρθαμε για καφεδάκι στο σκοπευτήριο.με την ευκαιρία έριξα και 3 φυσιγγακια ιδιογομωσης στον πίνακα των φίλων μύρου και Νικολή.για να τα δούμε λοιπόν.οπλο δοκιμής beretta a350 τσοκ lm.οι τουφεκιές είναι στα 35 μέτρα
1ο φυσιγγι του μυρου με psb1 1,65*31 νο 9
Lemqvpg.jpg

2ο φυσιγγι πάλι του μύρου με granular 1,45*28 νο 8,5
xTtvAgV.jpg

3ο φυσιγγι του Νικολή με psb1 1,70*33 νο 6
mcCBlFz.jpg

Λεπτομέρειες για περαιτέρω απ' τους κατασκευαστές
Πρέπει να ανέβεις λιγο βόρεια φέτος να κυνηγήσεις λιγο Φασσα φέτος για να τέσταρεις το εργαλείο σου τιποτα αλλο δεν εχω να πω!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top