Παλιά φυσίγγια

Πολωνέζικες ρίχναμε χάρτινες την FAM πορτοκαλί ,eagle σε μπλέ κ κόκκινο, DRAGON κλπ Θετικά φυσέκια .Kαψούλι poloxid .......my man.
Κάποτε έκαναν ανταγωνισμό για τα καλύτερα Κ ποιοτικότερα φυσίγγια οι εταιρείες... Σήμερα ότι ποιό φθηνό κ πολλά είναι απαράδεκτης κατασκευής.
 

ΕΠΡ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ
Κλεομενης Ζαραλης 34γρ δεκαετια '90..ακομα θυμαμε τις διαφημισεις...
Mιά κόκκινη cooppal πλαστική 32 γρ 6* έριχνε ο μπάρμπας μου με το ρωσικο το πλαγιοκαννο * *** καί κατέβαζε κάτι 50 μετρες φάσσες που έπεφταν κάτω βαθιά στην χαράδρα και κατέβαινα σφαίρα να μαζέψω πιτσιρικάς τότε .
Ποιο μοντελο ηταν θυμασε?
Αυτα ειναι καλο να ακουγονται καπου καπου για να βλογαμε κ λιγο τα (μακρια μας) γενια....sarcastic..sarcastic.
Εχουν πωλησεις τα baikal στην Κυπρο Λαμπη?
 
Last edited:
Κλεομενης Ζαραλης 34γρ δεκαετια '90..ακομα θυμαμε τις διαφημισεις...

Ποιο μοντελο ηταν θυμασε?
Αυτα ειναι καλο να ακουγονται καπου καπου για να βλογαμε κ λιγο τα (μακρια μας) γενια....sarcastic..sarcastic.
Εχουν πωλησεις τα baikal στην Κυπρο Λαμπη?
Αυτό που θυμάμαι Τάσο είναι ότι το πήρε μετά την εισβολή των Τούρκων διότι έχασε αυτό που είχε κι'ήταν με 100 λίρες τότε κάπου 170 ευρώ καινούργιο με μαύρα μέταλλα .
Στήν Κύπρο ναί πωλούνται τα BAIKAL διότι είναι πάρα πολύ καλά κυνηγετικά δίκανα για την τιμή τους .
Φίλος που κυνηγούμε μαζί (φώτο σελ 348 ΤΡΥΓΟΝΙ )παίζει σκοπευτήριο με RENATO GAMBA που στοιχίζει ένα κάρο λεφτά ΑΛΛΑ .........στο κυνήγι δεν αλλάζει το Baikal .Φοβερά σκοτώματα καί φοβερός επιλογέας κάννης (σπρώχνεις μπροστά την σκανδάλη για να επιλέξεις την over ..)
 
Νικόλα έχεις ωραία πράγματα φίλε! Να τα προσέχεις. Σαν βιβλίο ιστορίας είναι αυτές οι συλλογές παλικάρια :)
Είμαι τής δεκαετίας του 90 κ τα εκτιμώ όλα... ελπίζω κάποια μέρα να τα δώσω σε έναν μικρότερο μου να τα προσέξει κ να τα δείχνει σε όλους τους νέους τής εποχής του..
 
Το Lambro Coopal σε πορτοκαλί κάλυκα με 6.45 και κεντρική σύντηξη , θυμάται κανείς ποιας χρονολογίας είναι ? think
Οταν λες coppal προφανως αναφερεσε οτι ηταν γεμισμενο με αυτη την πυριτιδα γιατι lambro με την ονομασια coppal δεν εχω ξανακουσει..
Lambro πορτοκαλι cal 12 με 6,45 κ cal 16 παλι πορτοκαλι με 6,45 ηταν φυσιγγια δεκαετιας '80..
Ελα ρε,τι τρεχει νυχτιατικα??.yel..yel.
 
url=https://postimg.cc/KR1QK5QJ]

Ίσως την έχω ξανά ανεβάσει....Δν θυμάμαι..:D.

20190510-224557.jpg
[/url]







Stokas Ballander (mezzo) 33gr
Τα σκάγια βέβαια μόνο 7άρια ήταν....:D
 
Τα σκάγια βέβαια μόνο 7άρια ήταν....:D
Στο ειχα πει για τα σκαγια στα φυσιγγια του Στοκα ως προς το νουμερο...sarcastic.
Εχει ενα μαγαζι εδω κατι λιγα 6αρια..θα παρω για δοκιμη στις τσιχλες..8αρια θα μου βγουν...sarcastic.
Το αγαπημενο φυσεκι του Στελιου..:D:p
 
Οταν λες coppal προφανως αναφερεσε οτι ηταν γεμισμενο με αυτη την πυριτιδα γιατι lambro με την ονομασια coppal δεν εχω ξανακουσει..
Lambro πορτοκαλι cal 12 με 6,45 κ cal 16 παλι πορτοκαλι με 6,45 ηταν φυσιγγια δεκαετιας '80..

Τάσο είναι όπως το έγραψα , σε πορτοκαλί κάλυκα Fiocchi Hellas T1 με 645 , είναι τυπωμένο Lambro COOPPAL και είναι κλεισμένο με κεντρική σύντηξη στα 55.60mm.
 
Τάσο είναι όπως το έγραψα , σε πορτοκαλί κάλυκα Fiocchi Hellas T1 με 645 , είναι τυπωμένο Lambro COOPPAL και είναι κλεισμένο με κεντρική σύντηξη στα 55.60mm.
Αν μπορεις να ανεβασεις φωτο ηθελα να το δω..
Δεν τον εχω ξανακουσει αυτο τον "τυπο"..
Απο την περιγραφη σου ομως ειμαι βεβαιος οτι προκειται για το ιδιο πορτοκαλι 6,45 που λεω πιο πανω..πιθανολογω οτι το coppal που λες κυκλοφορησε πρωτα(και προφανως οχι για μεγαλο διαστημα) κ μετα το αφησαν "σκετο" πορτοκαλι ισως κ γιατι αλλαξαν πυριτιδα ..σιγουρα ομως κ αυτο δεκαετιας "80 ειναι..
Σπανιο για την τοτε lambro που ονοματιζε τα φυσιγγια της με βαση το χρωμα τους..
Επισης δεν εχω δει πουθενα παλαια διαφημιση της lambro που αναφερει πυριτιδα coopal αρα οπως ειπα δεν πρεπει να το κρατησε πολυ..
 
Αν μπορεις να ανεβασεις φωτο ηθελα να το δω..
Δεν τον εχω ξανακουσει αυτο τον "τυπο"..
Απο την περιγραφη σου ομως ειμαι βεβαιος οτι προκειται για το ιδιο πορτοκαλι 6,45 που λεω πιο πανω..πιθανολογω οτι το coppal που λες κυκλοφορησε πρωτα(και προφανως οχι για μεγαλο διαστημα) κ μετα το αφησαν "σκετο" πορτοκαλι ισως κ γιατι αλλαξαν πυριτιδα ..σιγουρα ομως κ αυτο δεκαετιας "80 ειναι..
Σπανιο για την τοτε lambro που ονοματιζε τα φυσιγγια της με βαση το χρωμα τους..
Επισης δεν εχω δει πουθενα παλαια διαφημιση της lambro που αναφερει πυριτιδα coopal αρα οπως ειπα δεν πρεπει να το κρατησε πολυ..

Καλώς ή κακώς δεν έχω δημιουργήσει ένα λογαριασμό ακόμα να ανεβάζω φωτογραφίες .
Άμα θες να στις στείλω να τις ανεβάσεις εσύ .
 
Back
Top