Hothands insole foot warmers

http://www.warmers.com/hothands-9-hour-insole-foot-warmers-with-adhesive-16-pairs/

Μου έκανε δώρο ο θείος μου 3 ζευγάρια από αυτά, του έμειναν από πέρσι που πήγε στην Αμερική, τα χρησιμοποιούσε όταν είχε πολύ κρύο. Είναι κάτι σαν πάτος όπου τον κολλάς στην πατούσα ,αφού φορέσεις την κάλτσα, και σου κρατάει το πόδι ζεστό για 9 ώρες. Υπάρχουν αντίστοιχα και για τα χέρια που τα φοράς μέσα όμως από το γάντι.

Έχω 3 ζευγάρια θα τα δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις. Νομίζω για τους κυνηγούς στο βάλτο που έχουν τα πόδια βουτηγμένα στο νερό είναι ότι πρέπει..shake hands.
 
Ότι θα δουλεύουν, θα δουλεύουν. Το θέμα είναι πως δουλεύει αυτό το μαραφέτι, τι ακριβώς εκλύει ώστε να δημιουργεί θερμότητα και κατά πόσο απορροφάται η οποιαδήποτε ουσία από τον οργανισμό.
 
Ότι θα δουλεύουν, θα δουλεύουν. Το θέμα είναι πως δουλεύει αυτό το μαραφέτι, τι ακριβώς εκλύει ώστε να δημιουργεί θερμότητα και κατά πόσο απορροφάται η οποιαδήποτε ουσία από τον οργανισμό.

Σωστό αυτό που λες Γιώργο.
Πίσω στην συσκευασία γράφει πως περιέχει: iron powder, water, salt, activated charcoal and vermiculite
 
Εξωθερμικη χημικη αντιδραση ειναι παιδια και για να ειμαστε ακριβεις οξειδωση του σιδηρου με νερο και το οξυγονο της ατμοσφαιρας μολις ανοιξουμε τη συσκευασια. Ο ενεργος ανθρακας βοηθα στην κατανομη της θερμοτητας και το vermiculite
δουλευει σαν αποθηκη νερου. Τα προιοντα της αντιδρασης ειναι ακινδυνα και μενουν στο σακουλακι μιας χρησης.
 
Το δοκίμασα σήμερα. Το σακουλάκι το ανοίγεις αμέσως πριν βάλεις τα άρβυλα-γαλότσες. Ξεκολλάς ένα αυτοκόλλητο που έχει και το κολλάς στην κάλτσα.
Ένα θα πω. Στο καρτέρι με - 4 ήταν σαν να κάθομαι στο σπίτι με κάλτσες και παντόφλες δίπλα από το τζάκι. Δουλεύει πολύ καλά παιδιά, αξίζει. :)
 
Εξωθερμικη χημικη αντιδραση ειναι παιδια και για να ειμαστε ακριβεις οξειδωση του σιδηρου με νερο και το οξυγονο της ατμοσφαιρας μολις ανοιξουμε τη συσκευασια. Ο ενεργος ανθρακας βοηθα στην κατανομη της θερμοτητας και το vermiculite
δουλευει σαν αποθηκη νερου. Τα προιοντα της αντιδρασης ειναι ακινδυνα και μενουν στο σακουλακι μιας χρησης.

Εξειδικευμένη απάντηση. :)
Οπότε θα τα δουλέψω στους πάγους.
 
Εξωθερμικη χημικη αντιδραση ειναι παιδια και για να ειμαστε ακριβεις οξειδωση του σιδηρου με νερο και το οξυγονο της ατμοσφαιρας μολις ανοιξουμε τη συσκευασια. Ο ενεργος ανθρακας βοηθα στην κατανομη της θερμοτητας και το vermiculite
δουλευει σαν αποθηκη νερου. Τα προιοντα της αντιδρασης ειναι ακινδυνα και μενουν στο σακουλακι μιας χρησης.
Πολυ ωραια... Με ενδιαφερει....cool.
 
Μήπως είναι λίγο υπερβολή ειδικά στο περπατητό ;
Τώρα αν μιλάμε καρτέρι η για βάλτο με θερμοκρασίες πολύ χαμηλές να συμφωνήσω.
 
Μήπως είναι λίγο υπερβολή ειδικά στο περπατητό ;
Τώρα αν μιλάμε καρτέρι η για βάλτο με θερμοκρασίες πολύ χαμηλές να συμφωνήσω.

Έτσι ειναι Δημήτρη, είναι υπερβολή για περπατητό!!!!
Για καρτέρι όμως ή για βάλτο αξίζουν. Με - 4 που τα δοκίμασα στο καρτέρι ήταν φοβερά.
 
Τα δοκίμασα και εγώ στον Έβρο.Ήταν πάρα πολύ καλά ,το πόδι διατηρείτο σε πάρα πολύ καλή κατάσταση για περισσότερο απο 8 ώρες!!!!!!Τα προτείνω ανεπιφύλακτα!!!!!!
 
www.sealskinz.com
Μετά απο έλεγχο και αρκετές μαρτυρίες συνάδελφων που τις χρησιμοποίησαν είναι η απόλυτη προστασία για τα πόδια στον βάλτο κατά την κρύα περίοδο.
 
Back
Top