Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Το εχω εγω σε benelli centro 18,4 αυλό...φοβερα σκοτωματα.αρκετα συγκεντρωτικο για LM.τα εχω δει όλα με αυτό το τσοκ.οτι καλύτερο εχω βάλει στο όπλο από θεμα τσοκ.πολλα βέβαια τα 120€ που έχει εγω το είχα πάρει μεταχειρισμενο 65€.προσωπικα πιστευω οτι ειναι τσοκ φρένου και κονταίνει πολυ την άτρακτο της τουφεκιας.
Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ το είχα βάλει μια φορά στην Becaccia αλά παρατήρησα ότι παρόλο το είχα σφίξη με το χέρι μετά για να το βγάλω που είχε ζεσταθεί η κανί δυσκολεύτηκα με το κλειδί
 
Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ το είχα βάλει μια φορά στην Becaccia αλά παρατήρησα ότι παρόλο το είχα σφίξη με το χέρι μετά για να το βγάλω που είχε ζεσταθεί η κανί δυσκολεύτηκα με το κλειδί
Το εχω πάθει και εγω μάλλον το σφίξαμε πολυ με το χέρι.παρολο που ειναι LM θα δεις οτι ρίχνει πολυ συγκεντρωτικά.εγω το δουλευω πιο πολυ σε καρτέρι και περπατητα που ειναι ανοιχτά μέρη.περυσι πηρα ένα λαγο και καναμε 10 λεπτα να τον βρούμε ,ούτε τσίχλα να ήταν,πρέπει να ήταν χαλάρα 55 μέτρα..εμένα βγαίνει σύσφιξη κοντά Μ γιατι μάλλον το είχαν φτιάξει για 18,3 άυλο και στον 18,4 που έχει το όπλο μου βγαίνει πιο κλειστό.
 
Τα δοκιμασα και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος.
H ντουφεκια ειναι πανω αριστερα και βεβιασμενη μιας και περιμενανε να ριξουνε. Εριξα μια και μονη και οχι πολλες και να διαλεξω την πιο καλη.
Σημειωτεον ειναι 7,5αρια που σημαινει αρκετα λιγοτερα απο τα 8,5 που βγαινει επισης.
Σπασιματα σε δισκους εντυπωσιακα.

Ευχαριστω τον Παυλο για τη διαμορφωση της εικονας

Δεν ξέρω αν φταίει ο συνδυασμός κόκκινου μπλε, η επεξεργασία της φωτογραφίας ή η πραγματικά πολύ καλή κατανομή της τουφεκιάς αλλά είναι πολύ ωραία παρουσίαση.
Σταύρο μήπως - στο περίπου - ξέρεις το πλάτος του πίνακα ; ετσι για να ξέρουμε πόσο άνοιξε στα 30μ, γιατί φαίνεται για 30μ και 3* σχετικά κλειστή ντουφεκιά.
 
Δεν ξέρω αν φταίει ο συνδυασμός κόκκινου μπλε, η επεξεργασία της φωτογραφίας ή η πραγματικά πολύ καλή κατανομή της τουφεκιάς αλλά είναι πολύ ωραία παρουσίαση.
Σταύρο μήπως - στο περίπου - ξέρεις το πλάτος του πίνακα ; ετσι για να ξέρουμε πόσο άνοιξε στα 30μ, γιατί φαίνεται για 30μ και 3* σχετικά κλειστή ντουφεκιά.
Μητσο θα το δω την επόμενη φορά το.πλατος και θα σου πω.
Θα ρίξω και με πιο κλειστούς συγκεντρωτηρες γιατί η τουφέκια που βλέπεις είναι με Piston Skeet ιδανικός για Compaq
 
Καλησπέρα σε όλους , θα ήθελα να ρωτήσω να μου πει οποίος φίλος γνωρίζει το muller to passing εχει κάποιο περιορισμό σε νούμερο σκαγιών ? Και μπορεί να ρίξει και ατσάλινα σκάγια ? Ευχαριστω πολλυ .
 
Καλησπέρα σε όλους , θα ήθελα να ρωτήσω να μου πει οποίος φίλος γνωρίζει το muller to passing εχει κάποιο περιορισμό σε νούμερο σκαγιών ? Και μπορεί να ρίξει και ατσάλινα σκάγια ? Ευχαριστω πολλυ .
Πάρε κανένα ανακοντα καλύτερα ή κάτι άλλο
 
Ευχαριστω Ευριπιδη , να εισαι καλα .
Το ανακοντα τα ρίχνει όλα τα νούμερα κι έχει πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά από ένα τσοκ που θα δώσεις τα διπλά λεφτά για συγκεκριμένη χρήση και για μένα δεν τ αξίζει για κανένα λογο
 
Το ανακοντα τα ρίχνει όλα τα νούμερα κι έχει πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά από ένα τσοκ που θα δώσεις τα διπλά λεφτά για συγκεκριμένη χρήση και για μένα δεν τ αξίζει για κανένα λογο
Να είσαι καλά φίλε μου ΕΥΡΙΠΙΔΗ . Σε ευχαριστω για την ενημέρωση .
 
Καλησπέρα σε όλους , θα ήθελα να ρωτήσω να μου πει οποίος φίλος γνωρίζει το muller to passing εχει κάποιο περιορισμό σε νούμερο σκαγιών ? Και μπορεί να ρίξει και ατσάλινα σκάγια ? Ευχαριστω πολλυ .
Είναι εξαιρετικό τσοκακι!και με 5-6 και με ψιλά σκάγια δουλεύει εξαιρετικά!Σπυ δίνει αρκετά μακρινά σκοτωματα αλλά είναι και σχετικά φιλικό στα κοντινά!
 
Είναι εξαιρετικό τσοκακι!και με 5-6 και με ψιλά σκάγια δουλεύει εξαιρετικά!Σπυ δίνει αρκετά μακρινά σκοτωματα αλλά είναι και σχετικά φιλικό στα κοντινά!
Για το εξαιρετικά στα ψιλά έχω πολλές αντιρρήσεις γιατί είδα τουφεκιές σε πινακα
 
Για το εξαιρετικά στα ψιλά έχω πολλές αντιρρήσεις γιατί είδα τουφεκιές σε πινακα
Εγώ είδα στις τσιχλες στα μπασίματα....ααα και σε μερικά απογευματινά!απο τα καλύτερα τσοκακια που έχω πάρει,να ναι καλά η ψυχούλα που μου το δώρισε ουσιαστικά,του χρωστάω φασσοκαρτερο:D:D
 
Καλησπέρα σε όλους , θα ήθελα να ρωτήσω να μου πει οποίος φίλος γνωρίζει το muller to passing εχει κάποιο περιορισμό σε νούμερο σκαγιών ? Και μπορεί να ρίξει και ατσάλινα σκάγια ? Ευχαριστω πολλυ .
Κανέναν περιορισμό, ρίχνεις τα πάντα όλα .
 
IMG-20190403-124935.jpg

Ηρθε!!!
 
Back
Top